KLA-PLZ 0:5: Plzeň uštědřila Kladnu debakl, Málek s čistým kontem!

K l a d n o - Dlouhých 111 zápasů a přesně na den dva roky čekala Plzeň na čisté konto v extraligovém zápase. Povedlo se to až na Kladně s Romanem Málkem v brance! Plzeňáci vedli hned od první minuty a skóre navyšovali až do konce zápasu. Poprvé se po návratu do Plzně trefil kapitán Michal Straka. Lasselsberger se před dohrávkou 33. kola s Libercem posunuje na 11. místo se sedmibodovou ztrátou na play-off!

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

0:5
0:1, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Paroulek (Dobroň), 24. J. Straka (Paroulek), 29. Jindřich (Andrašovský, J. Straka), 40. M. Straka (Andrašovský, J. Straka), 41. Šaffer (Hurtaj). Rozhodčí: Kolísek - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 9:8, navíc Horna (Kladno) na 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 3460.

Orct (40. Kopřiva) - Kruliš, Malena, V. Čech, P. Hořava, Zeman, Kasík, J. Evan - Kysela, Zajíc, M. Havel - V. Bílek, Kalla, M. Hořava - Horna, Pazourek, Klimt - Lažo, Frolík, Jankových.

Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Krajíček - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Matějovský - M. Dvořák, Hurtaj, Šaffer - Kracík, Švík, Důras.

Šťastně pro Plzeň začal duel na Kladně. Neuběhla ani minut a Orctovy betony sklaply pozdě před nenápadným pokusem Martin Paroulka - 0:1! Plzeňský útočník se trefil podruhé ve dvou zápasech. Kladeňáky inkasovaný gól zaskočil, ovšem nepoložil. Domácí hokejisté dotírali na plzeňskou obranu, která však s výborným Málkem v zádech na Kladně po většinu času působila dojmem pevného celku, což naopak otevíralo prostor pro rychlé plzeňské výpady. Orct výborně zakročil proti stoprocentním šancím Šaffra a Švíka, domácí hráči naopak promrhali dlouhou výhodu přesily dvou mužů v poli. Málek během tohoto oslabení musel zakročit pouze proti střelám z dálky, brankoviště hlídala plzeňská trojice ostražitě.

Vedením posílená Plzeň sebevědomě vlétla do druhé části hry a opanovala led. Ve 24. minutě se Paroulek prosadil přes vyhlášeného tvrďáka Kruliše, dostal se ke střele, kterou Orct vyrazil pouze k osamocenému Josefu Strakovi a ten zvýšil - 0:2! Plzeňský centr vstřelil již svůj šestnáctý gól v sezóně. Tlak Plzně podpořila v polovině utkání dvojnásobná přesilovka, kterou narozdíl od Středočechů hosté bleskově využili ke vstřelení třetího gólu. Parádně do levého růžku se od modré čáry trefil Robert Jindřich, který stejně jako Josef Straka a Paroulek vstřelil svůj druhý gól ve dvou zápasech - 0:3! Hosté pokračovali v suverénním výkonu a nedávali domácím příliš prostoru. Dění ve druhé části zakončila krásná kombinace Andrašovského, Michala a Josefa Straky. Plzeňský kapitán po vyšachování obrany Kladna zvýšil již na 4:0 pro Plzeň a definitivně rozhodl o osudu zápasu.

Závěrečnou třetinu již v kladenské brance absolvoval mladý Kopřiva, který nahradil Orcta. Obraz hry se nezměnil, Plzeň si nadále vytvářela šance a hned ve 41. minutě kladenský náhradník inkasoval. Pátou branku zaznamenal tečovanou střelou Adam Šaffer, pro kterého to byl druhý gól v Plzni - 0:5! Pro domácí mohlo být ještě hůř, na Kopřivu se řítili Vostřák, po něm i Matějovský, ale v obou případech se blýskl kladenský gólman. Roman Málek nakonec udržel čisté konto, a to i po šanci Havla, který stál v úplném závěru zápasu tváří v tvář plzeňskému gólmanovi. Plzeň se tak radovala ze tří bodů i z čistého konta Romana Málka.

Zdeněk Müller (Kladno): "Ztroskotali jsme na výborném brankáři Málkovi. Utkání jsme začali špatně, když jsme inkasovali laciný gól, ale měli jsme dostatek příležitostí na vyrovnání. Bohužel další chyby ve druhé části hry definitivně rozhodly o naší prohře. Zřejmě jsme odehráli nejhorší domácí zápas letošní sezony. Přesto věřím, že po dvou výprascích se dáme dohromady a pojedeme do Vsetína s přáním bodovat."

Miroslav Přerost (Plzeň): "V úvodní části hry jsme dělali chyby, ale Málek nás podržel. Od druhé části hry jsme však byli jednoznačně lepším celkem a zaslouženě jsme vysoko zvítězili. Jsme rádi, že jsme poslední dva zápasy vyhráli a odrazili se od předposlední příčky."