ČF2: PLZ - LIT 2:1

ČF2: PLZ - LIT 2:1 - Indiáni zvládli druhé utkání a srovnali s Litvínovem krok

Plzeň - Druhé utkání čtvrtfinálové série mezi litvínovskou Vervou a plzeňskou Škodou zvládli lépe domácí. Už ve čtvrté minutě sice poslal hosty do vedení Majdan, Hanzlík ale záhy vyrovnal a ve třetí části, na vyloučení bohatého utkání, vystřelil Kratěna domácím vítězství.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

2:1
1:1, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Hanzlík (Straka), 49. Kratěna (Havíř, Kovář) – 4. Majdan (Hübl). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 12:13. Využití: 2:1. Diváci: 6039. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Mazanec - Slovák, Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo - Johnson, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Sedláček, Vampola, Lev - Hollweg, Kašpařík, Schleiss - Petruška

Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Piroš, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček - Gerhát

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

První třetina začala v rychlejším tempu, namotivovaní indiáni byli ale už ve čtvrté minutě posláni do čtyř po faulu Hollwega a chvíli na to dokonce inkasovali. Po Hüblově střele z otočky dopravil puk za bezmocného Mazance Juraj Majdan – 0:1. Bleskovou odpověď mohli Plzeňané obstarat už v šesté minutě, když Francouze trefil puk do masky, rozhodčí nepískali a dezorientovanému brankáři hostí museli vypomoci obránci.

Co se však nestalo v šesté minutě, přišlo o minutu déle. V sedmé minutě se v přesilovce trefil Jiří Hanzlík a rychle vyrovnal na 1:1. Do vedení mohl poslat Západočechy Václav Pletka, který se dostal v další přesilové hře do dobré střelecké pozice, puk mu ale přeskočil čepel, a Francouz tak nakonec zasahovat vůbec nemusel.

Na konci první třetiny bylo k vidění ještě několik vyloučení na obou stranách, jedinou větší šanci už měl ale jen domácí Kovář, který se dostal sedm sekund před sirénou s pukem před Francouze, při střele ho ale rozhodil jeden z hostujících obránců, a ex-plzeňského gólmana v dresu Vervy tak plzeňský útočník nepřekonal.

V úvodu druhé části se probíjel středem do zakončení úspěšný střelec hostí z prvního utkání, František Lukeš, ale branku Mazance minul. Poté si domácí zahráli přesilovku, když Trávníček zahákoval kapitána Straku, přes enormní tlak a řadu zajímavých střel se ale domácí fanoušci vedoucí branky nedočkali. Početní výhodou však pohrdli vzápětí také Litvínovští, přestože se puk kolem plzeňské branky několikrát nebezpečně blízko prolétl.

Po závaru před Mazancem v devětadvacáté minutě se mezi hráči strhla hromadná potyčka, do které se výrazněji zapojilo po třech hráčů z obou týmů. Rozhodčí však posoudili, že k vyprovokování celé šarvátky došlo zásluhou plzeňského Hollwega, a tak se pokračovalo další přesilovkou pro Litvínov.

Udeřit však mohli později ve vlastní přesilovce pro změnu Západočeši. To když se do obrovské šance dostal Václav Pletka, bohužel pro Plzeň ale zamířil jen do břevna litvínovské branky. Chvíli poté si navíc při brejku neporadil ideálně Martin Straka, který branku Francouze vůbec netrefil.

Třetí část začala opatrně z obou stran a první vážnější šance přišla až z brankou domácí Škody. V osmačtyřicáté minutě skóroval v přesilovce Ondřej Kratěna, který uplatnil svůj důraz na brankovišti, a dorážkou Kovářova nahození poslal Plzeň poprvé v sérii do vedení.

Závěr utkání se vzhledem k těsnému náskoku Plzně logicky vyostřil a přibylo i hříšníků na trestné lavici. Definitivní tečku za druhým utkáním série udělal svým vyloučením minutu a půl před koncem litvínovský Brejčák, kterého navíc po několika vteřinách následoval kapitán Trávníček a indiánům už nečinilo problém přetavit koncovku utkání v první plzeňský bod v sérii.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Viděli jsme velký boj. Podali jsme lepší výkon než včera a musím pochválit oba brankáře. Zápas rozhodly přesilovky. Nesmírně si vážíme vítězství, díky němu jsme srovnali sérii na 1:1."

Vladimír Jeřábek (HC Verva Litvínov): "Zápas byl podobný tomu včerejšímu a ani ty další asi jiné nebudou. Bude to disciplinovanosti, kdo bude méně na trestné lavici. Dnes se štěstí přiklonilo k Plzni, ale myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. Rozhodla jediná přesilovka Plzně ke konci. My jsme se vyloučeními nedostali k možnosti hrát power-play."