ČF3: LIT-PLZ 3:0

ČF3: LIT-PLZ 3:0 - Bez gólu to nejde, Plzeň neskórovala počtvrté v posledních šesti duelech play-off

Plzeň - Indiáni jsou znovu ve čtvrtfinálové sérii s Litvínovem o jeden krok zpět. Dnes již podruhé nevstřelili svému soupeři ani jednu branku.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

3:0
1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 10. Martynek (Trávníček), 26. Ručinský (Stříteský, Baláž), 59. Majdan (Lukeš, Hübl). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:12, navíc Vampola (PLZ) 10 min. Bez využití. Diváci: 7000. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Piroš, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček.

Mazanec - Havíř, Frolo, Slovák, Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre - Johnson, Kašpařík, Hollweg - Vampola, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Petruška, Lev, Sedláček.

Tomáš Vlasák 0 0 0 -2 4

Lépe vstoupili do utkání domácí a brzy si i zahráli v početní výhodě. Indiáni však bránili pozorně, jedinou práci měl Mazanec s ranami od modré v podání Lukeše a Posmyka, obě však včas viděl. Po chvilce si oba celky vyzkoušely i hru ve čtyřech a v největší šanci selhal Hübl, když sám před svatyní Západočechů tak dlouho vymýšlel, až mu touš z čepele skvělou rybičkou vypíchl Jeřábek. Verva se však do poloviny úvodní části stejně dočkala. Hostující brankář nic neviděl přes klubko hráčů před sebou v ponechané výhodě a přestože Rostislavovi Martynkovi trochu střela sjela, zastavila se až o síť - 1:0! Za nedlouho poté postavila modrobílé na nohy přesilovka. Přestože se jim vyrovnat nepodařilo, srovnali hosté krok alespoň v tempu hry. Nejprve na Francouze nedoletěla rána Jeřábka od modré, po chvilce se domácí gólman činil proti dorážce Pletky. Když si pak v podobné situaci vedli stejně Hübl se Strakou, odcházeli do kabin spokojenější Litvínovští.

Úvod prostřední části byl v režii Plzně, přesto se paradoxně radovali Severočeši. Nejprve se v několika slibných příležitostech zjevila elitní formace indiánů, ovšem na druhé straně napřáhl v plné jízdě na modré čáře Martin Ručinský, kterému spoluhráči odešli střídat. K velkému překvapení všech si s tímto pokusem brankář Západočechů neporadil, přestože široko – daleko nikdo nebyl - 2:0! Vzápětí mohl ve stejné situaci snížit Kratěna, Francouz byl pozorný. Stejně tak si vedl i o chvilku později, kdy se před ním zjevil Vampola, ale tísněn dvěma obránci nedokázal zakončit důrazněji. V polovině utkání se k teči dral Trávníček, prostor ohraničený třemi tyčemi nezasáhl. Západočechům se následně naskytla dlouhá početní výhoda, která se na jedenáct vteřin proměnila ve dvojnásobnou, ovšem z moře střel se neujala ani jediná. Do druhé sirény tak ze sedaček zvedla jen mela, ve které nechyběl ani Brejčák s Hollwegem.

Poslední pasáž hry odstartovala šancemi v situaci dvou na jednoho na obou stranách. Jenže Rapáčovi na jedné straně sjel puk z čepele a St. Pierrova střela také příliš gólové parametry neměla. Po chvilce se v gólových šancí zjevil Straka a Pletka, oba však z mezikruží vychytal Francouz betonem. V závěru mohl přidat definitivní pojistku svého celku v dalším přečíslení Černý, ovšem ranou mezi betony Mazance nepřekonal. Ten pak v osmapadesáté minutě odjel na střídačku, ale jeho celek se snížení nedočkal, naopak. Po necelé minutě dopravil černý nesmysl do prázdné klece Juraj Mejdan – 3:0! Verva tak opět odskakuje Plzni v sérii do vedení, zítra se oba týmy utkají znovu.

Vladimír Jeřábek (HC Verva Litvínov): "V první třetině jsme měli dobrý pohyb, byli jsme v tlaku a uklidnil nás vstřelený gól. Byli jsme aktivnější i proto, že jsme měli málo vyloučených. Pak nás Plzeň dostala pod mírný tlak i tím, že jsme začali dělat fauly. Jejich přesilovky jsou výborné a dostáváme se v nich hrozně pod tlak. To se promítá i v dalších střídáních. Obětavostí a velkým nasazením, které musí v play-off být, jsme to uhráli. Třetí třetinu už se čekalo, jestli bychom neudělali nějakou chybu, zbytečný faul nebo darovali Plzni nějakou dvojnásobnou přesilovku. Pět na pět jsme to uhráli dobře."

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "První třetina byla z naší strany špatná. Domácí měli výborný pohyb, my jsme s tím měli problémy. Do 15. minuty jsme měli snad jen jednu střelu na bránu. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, aktivitou v útočném pásmu jsme si vytvořili nějaké přesilovky. Nesehráli jsme je tak špatně, ale domácí výborně brání a nebyly tam žádné tutovky. Čtyřicet minut jsme nehráli špatně, ale neměli jsme žádné velké šance a bez gólu se vyhrát nedá."