ET4: PLZ - HAM 3:2 sn

ET4: PLZ - HAM 3:2 sn - Plzeň porazila i druhého německého soupeře

Plzeň - Podruhé ve dvou dnech se Plzeň postavila německému protivníkovi. Po Berlínu přijel na horký plzeňský led Hamburg. Freezers v utkání vždy vedli, Plzeň dotahovala. O vítězi museli rozhodnout samostatné nájezdy, v těch byl jediným úspěšným střelcem Ondřej Kratěna a rozhodl tak o vítězství Plzně.

HC Škoda Plzeň - Hamburg Freezers

3:2sn
0:1, 2:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 22. Pletka (Duda, Slovák), 38. Petruška (Sýkora). Rozhodující nájezd O. Kratěna – 8. Madsen (Dupuis, Mitchell), 32. Cabana (Jakobsen) . Rozhodčí: Svoboda, Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 1500. Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

Mensator (Machovský) – Jeřábek, Slovák, Boháč, Růžička, Frolo, Mozík, Sedláček – J. Sýkora, Vlček, Duda, Pletka, Lev, Kratěna, Petruška, T. Sýkora, Novotný, Schleiss, Pitule, Dvořák

Hamburg Freezers

Treutle (Langmann) – Edjepalm, Lavallée, Schmidt, Schubert, Walter, Westcott – Cabana, Dupuis, Festerling, Flaake, Jakobsen, Krämmer, Madsen, Mitchell, Möchel, Oppenheimer, Pettinger, Wolf

Hostům se podařil vstup do utkání. Při Dudově trestu Morten Madsen obdržel ukázkovou přihrávku do prostoru mezi kruhy a pohotovou střelou překonal Mensatora. Indiáni mohli vyrovnat ve vlastní přesilovce. Přestože celá útočící pětice domácích sevřela čtveřici Hamburku jako v kleštích a obránci z modré čáry výborně rozdávali přihrávky, ani jeden z pokusů domácích se neujal. Zvonila pouze tyč po Dudově střele z úhlu.

Co se českému mistrovi nepodařilo do přestávky, podařilo se po ní. V dohrávané přesilovce z první třetiny Slovák na modré čáře posunul na Dudu, který viděl ještě lépe postaveného Václava Pletku v mezikruží a bylo vyrovnáno. Plzeňany vyrovnávací branka zdravě nakopla a byli smělejší a aktivnější v útoku. Ale své šance neproměňovali. A tak přišel trest v podobě druhé branky německého celku. Z rohu se puk záhadným způsobem odrazil přesně na hůl před branku sjíždějícího Frederika Cabany, který jej spolehlivě uklidil do sítě. Nicméně do kabin se šlo za vyrovnaného stavu. Necelé tři minuty před sirénou Tomáš Sýkora zpoza klece krásně vybídl ke skórování mladého Patrika Petrušku, který z předbrankového prostoru nezaváhal.

Ve třetí třetině ČEZ Aréna viděla místo gólů několik šarvátek. Rozhodčí ale drželi zápas pevně v rukou a výsledkem pak byl jen rušný provoz v boxu trestoměřičů. Největší šanci třetí dvacetiminutovky si na své konto připsal Mitchell. Rychlonohý útočník Hamburku uháněl vstříc Mensatorově brance úplně sám. V zakončení vyzkoušel forhendový blafák, který však plzeňský gólman spolehlivě vykryl. Po šedesáti minutách tak bylo jasné, že se body budou dělit.

V prodloužení byli mírně aktivnější hosté, ale na obou týmech byla vidět snaha neudělat fatální chybu, která by vedla k prohře. A proto zápas poměrně jasně dospěl až k samostatným nájezdům. V nich si plzeňský Mensator poradil se všemi třemi nájezdy protivníka a v poslední sérii na druhé straně rozhodl mazácky Ondřej Kratěna. Plzeň tak z víkendového boje získává pět bodů ze šesti možných.