PLZ - ZLN 3:2

PLZ - ZLN 3:2 - Tvrdé KO za necelých pět minut!

Plzeň - Indiáni potvrdili proti Zlínu dobrou formu po reprezentační přestávce. Nejprve otočili vývoj utkání a v jeho závěru si výsledek zkušeně pohlídali.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

3:2
0:0, 3:1, 0:1

Branky a nahrávky: 34. Slovák (Kratěna, Vlasák), 37. Marcel (Pitule), 39. Lev (Indrák) - 33. Kubiš (Řezníček, Leška), 49. Čech (Holík, Tesařík). Rozhodčí: Homola, Hrubý - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 4921. Střely na branku: 23:20. Zblokované střely: 9:10. Hity: 20:12. Vhazování: 38:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Machovský - Hanzlík (22. Marcel), Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Boháč - Novotný, Kašpařík, J. Sýkora - Kratěna, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Lev.

PSG Berani Zlín

Horčička - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák, od 30. navíc Matějíček - Balaštík, Leška, Veselý - Kubiš, Holík, Čajánek - Honejsek, Melenovský, Čech - Ondráček, Sedláček, Köhler.

Tomáš Vlasák 0 1 1 0 0

Zlín začal druhé vzájemné utkání v sezóně o něco aktivněji. První pozdrav Machovskému poslal Balaštík. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Horčičky Lev. Poté se ale usadil Zlín v útočném pásmu a zatápěl Machovskému. Mladý plzeňský gólman byl ale pozorný. Zlínský nápor zabrzdilo až vyloučení Honejska za příliš mnoho hráčů na ledě. Největší šanci v početní výhodě měl Pletka, ale netrefil zařízení. Pletkova letka s Kratěnou a Vlasákem si dokázala vypracovat šance i při plném počtu hráčů na ledě. Horčička a především zlínská obrana si s jejich náporem dokázali poradit. V další přesilové hře z jízdy pálil Ján Sýkora, ale trefil pouze Horčičkovu lapačku. Když už se dávno hrálo v plném počtu na obou stranách, z ničeho nic se zpoza branky objevil před Machovským Veselý a zkoušel překvapit domácího gólmana. Ten se ale zaskočit nenechal. Necelé tři minuty před koncem první části zahrozil Zlín z protiútoku, Balaštík dostal přihrávku od kolegy a pálil. Machovský byl i tentokrát připraven. 48 vteřin před koncem třetiny poslal rozhodčí potřetí na trestnou lavici zlínského hráče. Plzeň však ani tentokrát přesilovou hru nevyužila. Alespoň její první část.

Větší část početní výhody si indiáni přenesli do prostřední části hry. Nevedlo se jim ale o nic lépe, i třetí vyloučení hostům tedy prošlo beztrestně. Vedení na stranu PSG navíc mohl získat Balaštík, svým pokusem ale po nepřesné rozehrávce domácích trefil jen tyč. Ve 24. minutě si vybruslil od mantinelu ke střele Novotný a Horčička se hodně zapotil, aby jeho pokus udržel před brankovou čarou. O necelou minutu později se na Machovského řítil Ondráček, z kruhu vypálil, ale plzeňský brankář předvedl perfektní semafor a puk za svá záda nepustil. Na druhé straně se blýskl Horčička, když na něj jel zcela sám, nikým nehlídán, Ondřej Kratěna. Ani on však skórovat nedokázal. Až v polovině utkání se na trestnou lavici podíval první domácí hráč. Zlínu se ale přesilová hra nevydařila, skóre zůstalo stále nezměněno – 0:0. To se změnilo až ve čtvrté přesilovce modrobílých. Autorem gólu byl ve 33. minutě zlínský Pavel Kubiš, který v oslabení ujel plzeňským bekům a překonal Machovského střelou mezi betony - 0:1. O padesát jedna vteřin později už Plzeň svou přesilovku využít dokázala. Tomáš Slovák ranou od modré prostřel vše, co mu stálo v cestě včetně Horčičky - 1:1. A dlouhé čekání na gól se vyplatilo, ve 37. minutě se poprvé ve své extraligové kariéře trefil obránce Patrik Marcel a poslal domácí do vedení - 2:1. Z časomíry stačilo uběhnout pouhých 114 vteřin a Horčička lovil puk ze své sítě potřetí. Pohlednou kličkou do bekhendu překonal zlínského brankáře Jakub Lev – 3:1.

Hned na začátku třetí třetiny se dostal ke střele Mozík, Horčička se tentokrát překonat nenechal. Zlín mohl snížit v nabídnuté přesilové hře, ale nedostal se ani ke střele. Domácí ale měli hru pod kontrolou a místo obrany se snažili co nejvíc času strávit v útoku. Zlín zahrozil opět až v oslabení, na Machovského pálil znovu Kubiš. Tentokrát ale neuspěl. Filip Čech ovšem na konci 49. minuty zužitkoval Holíkovu příhru v akci dva na jednoho a Zlín se přece jen v oslabení podruhé v utkání prosadil - 3:2. Když už oba týmy hráli v plném počtu, objevil se před Machovským opět Kubiš. Ranou z bezprostřední blízkosti si ale na gólmana domácích nepřišel. Menší ztráta ale Zlínské nakopla a hostující tým se s přibývajícím časem stále víc tlačil do útočného pásma. Machovský i obrana byli však pozorní. Domácí dobře narušovali zlínskou rozehrávku, hosté trávili čas s kotoučem především po rozích. Zlín sice na posledních osm vteřin odvolal gólmana, ale Škodovka dokázala bodovat pošesté v řadě, tentokrát si připsala tříbodové vítězství a vylepší si tak své postavení v tabulce. Navíc má oproti ostatním týmům úterní utkání s Pardubicemi k dobru.

Nejlepší hráči utkání: Pavel Kubiš (PSG Zlín) a Patrik Marcel (HC Škoda Plzeň).

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Dnešní zápas rozhodla druhá desetiminutovka v prostřední třetině, kdy jsme dali tři góly. Do té doby se nám ale moc nedařilo. Měli jsme malý pohyb a aktivitu. Když jsme vyrovnali na 1:1, tak nás ten vstřelený gól nastartoval. Zápas jsme následně otočili, ale ve třetí třetině jsme si ho zkomplikovali inkasovaným gólem při naší přesilovce. Nakonec jsme to ale ubojovali až do konce. Hanzlík odstoupil kvůli bolesti v dolní části těla."

Rostislav Vlach (PSG Zlín): "Utkaní bylo vyrovnané. O jeho osudu rozhodla druhá třetina, kde jsme měli desetiminutový výpadek, nejspíš jsme polevili v koncentraci. Inkasovali jsme tři branky a to se potom těžko dotahuje. Snažili jsme se to manko dotáhnout celý zbytek zápasu, ale ani na bodík jsme nedosáhli. Oba naše góly jsme dali ve vlastním oslabení, což bylo o štěstí, protože se nám to podle mě povedlo vůbec poprvé v sezoně, nijak zvláštně to takto netrénujeme."