PLZ-LIT 4:4pp – Zasloužená dělba bodů

Hosté v utkání třikrát vedli, ale domácím se vždy podařilo vyrovnat a navíc se ještě dostat brankou Krátošky do vedení. Zaslouženou dělbu bodů zajistil hostům až dvě minuty před koncem veterán Žemlička, který využil drobného zaváhání jinak výborného plzeňského brankáře Barty.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:4p
2:2, 2:1, 0:1 - 0:0

Branky a přihrávky: 7. Dvořák (Vobořil), 9. Krátoška (Posmyk), 33. Straka (Cartelli), 38. Krátoška - 1. Kubinčák (Kroupa), 8. Rolínek (Havel), 26. Balázs (Kacíř, Martinec), 59. Žemlička (Hranáč)

Barta - Nedoma, Vobořil (15. Cartelli), Hanzlík, Výborný, Posmyk, Jindřich - Andrašovský, Straka, pospíšil - Vostřák (30. Švík), Krátoška, Matějovský - Dvořák, Důras, Sedlák

Mařík - Hranáč, Dropa, Poživil, Kroupa, Veber, Martínek, Klobouček, Ťupa - Trávníček, Kubinčák, Gombár - Balázs, Hübl, Žemlička - Havel, Rolínek, Prorok - Kacíř, Martinec, Kašpar

Statistiky: Petr Naar
Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
0:40 Vojtěch Kubinčák Vlastimil Kroupa Kubinčák, Kroupa, Poživil, Trávníček, Gombár Nedoma, Vobořil, Andrašovský, Straka, Pospíšil
6:18 Michal Dvořák Milan Vobořil Zdeněk Sedlák Dvořák, Vobořil, Sedlák, Jindřich, Krátoška Poživil, Kroupa, Kubinčák, Gombár
7:21 Tomáš Rolínek Lukáš Havel Rolínek, Havel, Klobouček, Ťupa, Prorok Nedoma, Vobořil,. Angdrašovský, Straka, Pospíšil
8:21 Aleš Krátoška Marek Posmyk Krátoška, Posmyk, Jindřich, Matějovský, Švík Veber, Martínek, Balázs, kacíř, Martinec
25:44 David Balázs Marian Kacíř Tomáš Martinec Balázs, Kacíř, Martinec, Veber, Martínek Posmyk, Jindřich, Dvořák, Důras, Sedlák
32:24 Josef Straka Mario Cartelli Straka, Cartelli, Nedoma, Andrašovský Klobouček, Ťupa, Havel, Rolínek, Prorok
38:00 Aleš Krátoška Krátoška, Hanzlík, Výborný, Matějovský, Švík Klobouček, Ťupa, Hübl, Žemlička, Kašpar
58:43 Richard Žemlička Jan Hranáč Žemlička, Hranáč, Droppa, Havel, Rolínek Hanzlík, Výborný, Krátoška, Matějovský, Švík
Richard Žemlička

V první třetině viděli diváci na plzeňském zimním stadionu oboustranně rychlý hokej se spoustou šancí na obou stranách. Ihned po 40 sekundách hry zapomněla plzeňská obranná dvojice Nedoma Vobořil na rychlého Kubinčáka, a ten se za nabídnutou šanci poděkoval parádní střelou, kterou poslal hosty do vedení. Domácí se do první vážnější šance dostali až v průběhu 3. minuty, když se pěknou ranou prezentoval kapitán Pospíšil. Ve 4. minutě postihla domácí další rána v podobě zranění, když musel po souboji v útočném pásmu pro zranění kolena odejít do kabin Vostřák a již se na ledě v utkání neobjevil. Hosté na plzeňském ledě předváděli velice jednoduchý a účelný hokej. Jejich rychlé akce na dvě na tři přihrávky působili domácím velké problémy. Na začátku 6. minuty mohl jít Litvínov dokonce do dvoubrankového vedení, ale naštěstí pro Plzeň trefil Martinec po spolupráci s Balazsem jen tyčku plzeňské branky. Po této akci však Litvínov faulem oslabil Trávníček a domácí dostali možnost přesilové hry. Této možnosti se zhostili více než dobře, když po 22 sekundách přesilové hry nabruslil do pásma hostů Dvořák a tvrdou ranou propálil Maříka a srovnal stav utkání. Nerozhodný stav však vydržel necelé dvě minuty, když chybu obránce Vobořila trestal pohotovou střelou Rolínek. Odpověď domácím však byla rychlá, když přesně po 60 sekundách bylo opět vyrovnáno. Nahození Posmyka dotlačil za Maříkova záda ve velké pohodě hrající Krátoška. Hra se následně zklidnila a na další šanci si diváci museli počkat až do 13. minuty, kdy nebezpečně pálil z pravé strany Andrašovský a Mařík jen s námahou puk vytlačil levým betonem. V 17. minutě hrála Plzeň v oslabení, ve kterém jela hned trojice domácích hráčů na jediného hráče Litvínova, ale Krátoška ani na dvakrát Maříka nepřekonal. Když se pak krátce před první sirénou neujalo ani nebezpečné nahození Sedláka, odcházela obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina zpočátku přinesla opatrnější hokej než který obě mužstva předváděla v prvním dějství. Diváky nedchl především průnik Důrase ze 24. minuty, kdy se mladý plzeňský útočník prodral obranou hostů až před Maříka, ale tváří tvář bývalému plzeňskému brankáři nedal. To hosté o minutu později opět předvedli, že v jednoduchosti je síla. Kacíř našel najíždějícího Balazse, a ten puk napálil pod horní tyčku plzeňské branky. Domácí se snažili rychle odpovědět, ale výsledkem jejich snahy byla jen nebezpečná střela Pospíšila a následná skrumáž ze 26. minuty. Vyrovnání se tak domácí diváci dočkali až ve 33. minutě utkání, když v oslabení dostal Straka do jízdy za obránce Litvínova nádhernou přihrávku od Cartelliho, nabruslil si před Málka a ranou pod víko vyrovnal opět stav utkání. Ve 38. minutě se domácí dostali dokonce poprvé v utkání do vedení. Ve velké šanci se ocitl Švík, který byl však faulován, a při signalizované výhodě poslal Krátoška téměř z rohu kluziště puk směrem na branku Litvínova, do které si jej srazil vracející se brankář Mařík. Hosté sice reklamovali, že se již dávno před tím dotli puku a hra měla být přerušena, ale rozhodčí Svoboda branku uznal.

Na začátku třetí třetiny hráli hosté přesilovou hru, ale dobře bránící domácí je do žádné šance nepustili. Blízko vyrovnání byl Litvínov ve 46. minutě, když se v závaru před brankou nejlépe orientoval Prorok, ale jeho pokus z otočky o několik centimetrů minul levou tyčku plzeňské branky. O chvíli později chyboval Výborný a nejlepší hráč hostů Kubinčák pálil těsně vedle. Vymanění z narůstajícího tlaku hostů přineslo až vyloučení Trávníčka, které však domácí i přes šanci Pospíšila nedokázali využít. V polovině třetí třetiny pak při vyloučení Posmyka pálil hostující obránce Poživil a puk prošel Bartovi mezi betony a těsně minul branku. V 53. minutě hráli hosté opět přesilovou hru a opět domácím zle zatápěli. Výborný výkon především předváděla první formace, ale ani ona nedokázala Bartu překonat. Když už se pak zdálo, že si Plzeň připíše tři body za vítězství, přišla 58. minuta a s ní nahození Hranáče, které se odrazilo od zadního mantinelu k Žemličkovi, a ten propálil Bartu.

V prodloužení byli k vítězství blíže hosté, ale ani Trávníček ani Prorok Bartu nepřekonali, a tak si obě mužstva po zásluze rozešla smírně 4:4.

Rostislav Čada (Plzeň): Bylo to dramatické utkání, které jsme špatně začali a také špatně skončili. Dopustili jsme se mnoha individuálních chyb, které nás připravily o vítězství. Postihlo nás opět zranění. Útočník Vostřák má zraněné koleno a mimo hru bude tak tři týdny.
Pavel Hynek (Litvínov): Odehráli jsme dobré utkání, s bodem jsme spokojeni. Mužstvo musím hlavně pochválit za výkon v první třetině.