PLZ - KVA 5:3

PLZ - KVA 5:3 - I napotřetí v sezóně zvítězili v západočeském derby Plzeňáci

Plzeň - Úvod zápasu sice vyšel lépe hostům, kterým se podařilo otevřít skóre, jenže domácí ještě do konce třetiny dokázali odpovědět třemi přesnými zásahy. Ale ani Varští nesložili zbraně a na začátku druhé třetiny dokázali skóre zápasu srovnat. Neradovali se ale dlouho. Dvořák zakončil rychlý brejk Plzně a vrátil indiánům opět vedení. To ve třetí části ještě potvrdil v přesilovce Hanzlík a pečlivou obranou si ho již domácí podruhé vzít nenechali. Škodováci tak slaví třetí vítězství ve třetím západočeském derby!

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

5:3
3:1, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Lev (Sýkora J.), 16. Pletka (Straka, Duda), 19. Duda (Straka, Slovák), 27. Dvořák (Holec, Hollweg), 49. Hanzlík (Pletka) – 2. Dlouhý (Vachovec), 22. Vlach (Rýgl, Hovorka), 25. Zaťovič (Balán). Rozhodčí: Pešina, Kalivoda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 7294. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3.

Machovský – Hanzlík, Růžička, Jeřábek, Slovák, Boháč, Mozík – Duda, Straka, Pletka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Schleiss, Lev, Sýkora J. - Dvořák, Holec, Hollweg

HC Energie Karlovy Vary

Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Pohl, Balán, Zaťovič - Hovorka, Vachovec, Dlouhý - Micka, Vlach, Kytnár - Látal, Hruška, Koblasa

Tomáš Vlasák 0 0 0 -1 2

Do utkání lépe vstoupili hosté, když se po rychlém protiútoku prosadil Radek Dlouhý – 0:1! Vyrovnání měl na holi Lev, ovšem na Závorku si nepřišel ranou z pravého kruhu, ani o chvilku později povedenou tečí po střele od modré. Zapeklité situace musel ale řešit i Machovský. V oslabení se činil proti ranám Drtiny a Bičánka. V přesilové hře Energie zazlobili ale i domácí. Dvořák vybojoval puk na Straku, který sám před hostující klecí zvolil kličku do bekhendu a jen těsně minul. Domácí se za svou aktivitu vyrovnání přeci jen dočkali. Jakub Lev z ostrého úhlu překvapil Závorku, který absolutně nic neviděl - 1:1! Štěstí měli indiáni i po chvíli, když Straka z pravého kruhu spíše trefil Václava Pletku, od kterého se touš odrazil do sítě - 2:1! Lev mohl svému týmu dát uklidňující náskok, když se proháčkoval až před gólmana Karlových Varů, ten však stihl betony sklapnout včas. Lépe si vedl Radek Duda, který doslova vlétl do útočného pásma a z pravého kruhu vymetl bližší roh, když Závorka střelu značně podcenil - 3:1!

Hosté se dokázali prosadit i v úvodu prostřední části. V přesilové hře se k teči na brankovišti dostal Roman Vlach a povedlo se mu poslat černý nesmysl mimo dosah Machovského - 3:2! Vrátit mohl Plzni pohodlný náskok Pletka, když ho v situaci dvou na jednoho vybídl ke skórování Straka, ovšem Závorka si místo u bližší tyče pohlídal. A tak bylo pro hosty brzy ještě lépe. Ihned po buly totiž dokázal smazat náskok Škodovky Martin Zaťovič – 3:3! Jenže gólové hody nekončily. Ján Sýkora předložil v rychlém protiútoku Michalu Dvořákovi, který jemnou tečí doručil touš na místo určení - 4:3! Srovnat krok mohl Pohl, ovšem z levého kruhu trefil pouze náruč pozorného Machovského. Činit se musel i Závorka, když před ním ránu od modré šikovně tečoval Vlasák. Schleiss poté mohl přidat uklidňující trefu, ovšem z mezikruží těsně minul levou tyč. Po rychlé kombinaci dobře pálil z první i Duda, hostující brankář prokázal dobré reflexy.

Úvod posledního dějství byl z obou stran trochu rozpačitý, gólmani tedy mohli být v klidu. Diváky tak pozvedla ze sedaček až situace, kdy po odpískání jeden z obránců Energie doslova hodil Dudu na Závorku a strhl se nepochopitelný hon hostí na domácího hráče, který měl spíše směřovat do vlastních řad. Vyústil však logicky v přesilovou hru Plzně, kterou domácí dokázali potrestat. Jiří Hanzlík se dostal k touši na levém kruhu a zamířil přesně do protipohybu Závorky - 5:3! Z levého kruhu mohl rozhodnout následně Vlasák, hostující brankář byl na místě. Z druhé strany to zkoušel i Sýkora, bekhendový pokus gólové parametry neměl. Karlovy Vary se následně snažily o korekci, ovšem paradoxně předvedly v poslední části nejhorší výkon v zápase, domácí gólman byl prakticky bez práce. Až Zaťovič pálil v závěru po akci tři na dva, ovšem Machovský sklapl betony včas. Když pak Pletka z první minul z levého kruhu zařízení, dohrával se zápas za bouřlivého potlesku publika bez vážnějšího vzdoru Energie.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Špatně jsme začali, ale naštěstí se nám podařilo otočit skóre na 3:1 a tím jsme se zase vrátili do hry. Do druhé třetiny jsme opět špatně vstoupili a Vary dvěma góly vyrovnaly. Naštěstí jsme dokázali rychle vstřelit gól na 4:3 a ve třetí třetině jsme definitivně rozhodli využitou přesilovkou na 5:3, pak už jsme to uhráli. Výhry s Vary si vážíme, protože se nám s nimi většinou nedaří, o to je to dnes před vynikající kulisou cennější. Martin (Straka) odehrál po návratu dobrý zápas, což potvrdil dvěma přihrávkami. Zvládl to v pohodě, mužstvo s ním je svojí silou úplně někde jinde. Nemůžeme se ale spoléhat jen na něj.

Jaromír Kverka st. (HC Energie Karlovy Vary): Povedl se nám vstup do zápasu a vedli jsme brzy 1:0. Ve druhé polovině první třetiny jsme ale úplně vypadli z role a třikrát jsme inkasovali. Ve druhé třetině se nám povedlo vrátit se do zápasu a vyrovnat na 3:3. Bohužel přišla chyba, za kterou nás Plzeň potrestala gólem na 4:3. Před třetí třetinou byl zápas přesto otevřený. Měli jsme ovšem hodně vyloučených a i tím jsme se vlastně nedostali do žádného soustavného tlaku. Navíc Plzni v utkání vyšly dvě přesilovky, zajímavý a pohledný zápas tak pro nás nedopadl dobře.