PLZ - PCE 2:1

PLZ - PCE 2:1 - Indiáni uspěli v souboji posledních mistrů

Plzeň - Indiáni dokázali poprvé v sezóně porazit Pardubice a drží tak domácí Arénu před cizími nájezdníky, když zatím před svými fanoušky pouze jednou nebodovali!

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

2:1
1:0, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Duda (Vlasák), 36. Pletka (Vlasák, Duda) - 60. Radil (Zohorna). Rozhodčí: Wagner, Pavlovič - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6, navíc Číp (PCE) os. 10 min. trest. Bez využití. Diváci: 6838. Střely na branku: 37:28. Zblokované střely: 8:9. Hity: 16:12. Vhazování: 39:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Machovský - Slovák, Hanzlík, Růžička, Jeřábek, Mozík, Boháč - Kratěna, Straka, Lev - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, T. Sýkora, Holec.

HC Dynamo Pardubice

Hudáček - Ďaloga, Gregorc, Píša, Kočí, Zdráhal, Vašíček - Radil, Nosek, Zohorna - Kolář, Somík, Endál - Tybor, Cetkovský, Semorád - Moučka, Nahodil, Číp.

Tomáš Vlasák 0 2 2 2 0

Úvod utkání byl z obou stran spíše opatrnější, bylo k vidění jen málo výletů za útočnou modrou čáru. První vážnější moment viděli diváci až v páté minutě, kdy se po Strakově akci dostal ke střele od modré čáry Dan Růžička. Jeho bomba mířila nad pardubickou branku. Radek Duda se tak mohl o minutu později radovat z gólu z první střely domácích na Hudáčka, když si sjel na pozici obránce, kde přijal puk od Vlasáka a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Pardubice se více osmělily až v polovině první dvacetiminutovky, když Tybor svou střelou z mezikruží způsobil zmatek v Machovského brankovišti. Pardubický tlak zmírnilo vyloučení Čípa, ale indiáni si ani v početní výhodě žádnou větší šanci nepřipravili. Až v závěru přesilové hry vyslali domácí obránci několik střel na Hudáčka. To indiány nabudilo a svírali dál hosty v jejich obranném pásmu. Další branku už z toho ale nevytěžili. Při hře čtyři na čtyři byly naopak aktivnější Pardubice. Kolářovu střelu zkrotil Machovský v lapačce. V posledních vteřinách první třetiny ještě Pletka tečoval střelu Jeřábka, ale Hudáček byl pozorný.

Druhou třetinu začali domácí v početní výhodě, tu však již podruhé přerušil svým vyloučením Duda. Následní oslabení sehráli indiáni výborně, Pardubice se téměř nedostaly do pásma. Až když už oba týmy hrály v plném počtu, Somík dostal dlouhou přihrávku a jel sám na Machovského. S jeho nevýrazným zakončením si však plzeňský gólman poradil. Ve 27. minutě Plzeň dostala možnost další přesilové hry. Téměř minutu a půl svíral Strakův útok pardubickou čtveřici v pásmu. Sám Straka tento tlak završil střelou do tyče. Poté se ještě pokoušel z otočky překvapit hostujícího gólmana Pletka, ale ani on nebyl úspěšný. Když už oba týmy hrály v plném počtu hráčů, byli opět hosté pod tlakem. Přesto se z něj dokázali vymanit a Vašíčkův pokus musel v lapačce krotit Machovský. Na druhé straně se dostával po vhazování do šance Duda, ale Hudáček jeho teč před brankovou čárou udržel. Ve 35. minutě prošla dlouhá přihrávka na Straku, k tomu se přidal Lev a pádili na jediného pardubického obránce. Plzeňský kapitán poslal puk na svého mladšího spoluhráče, který trefil jen boční síť. Jeho malé zaváhání napravil o minutu později Václav Pletka, kterému nezbývalo nic jiného než smeknout před nádhernou Vlasákovou přihrávkou. V pardubické přesilovce pálil od modré čáry Gregorc. Jeho pokus šel jen těsně vedle. Na druhé straně neuspěl Vlasák, i ve druhé třetině padl tedy pouze jeden gól.

Hned v úvodu třetí části se dostal do velké šance Duda, svou dělovku však nenamířil přesně. A také v druhé šanci domácích měl prsty plzeňský útočník s číslem 69. Duda pálil z mezikruží, Hudáček si proti jeho střele ale dobře povyjel a pokryl ji. Pardubický gólman ve třetí třetině držel svůj tým. Další úspěšné zákroky si připsal proti Růžičkově střele od modré a chvíli na to i proti Holcově tečovanému pokusu. Necelých osm minut před třetí sirénou měl však jistotu, že si zachytá pořádně. Na plzeňské trestné lavici pykali Jeřábek a Kratěna a Pardubice mohly hrát až 36 vteřin přesilovou hru pět na tři. Somík ne úplně podle svých představ trefil nahrávku do stoprocentní šance a Machovský si tak s jeho pokusem poradil. Stejně tak jako o chvíli později s pokusem Cetkovského. Hlavně díky jeho zákrokům tak Plzeň oslabení o dva muže ubránila. Pardubice však měly velké šanci i při klasické početní výhodě a plzeňská obranná čtyřka se rozhodně nenudila. Kočí nedokázal zakončit přečíslení, Pardubice svou dlouhou přesilovou hru nevyužily. Na začátku 56. minuty se so samostatného úniku dostal Pletka, ale přestřelil. Dvě minuty před koncem se snažil zápas ještě zdramatizovat Lukáš Endál, ale Machovský si s jeho střelou poradil. 36 vteřin před koncem kouč Venera odvolal Hudáčka z branky a Pardubice to zkusily v šesti. A když chyběla do konce čtvrt minuta, podařilo se Lukáši Radilovi připravit Machovského o čisté konto - 1:2. Tímto skóre utkání také skončilo.

Michal Straka (Plzeň): Dneska musím mužstvo pochválit. Konečně jsme ukázali herní projev, jaký bychom chtěli mít. Ale musíme tak hrát ve všech zápasech, není možné, abychom předváděli takové výkony jako na Slavii.

Zdeněk Venera (Pardubice): Domácí byli po celý zápas aktivnější, vytvořili si daleko více příležitostí než my. Naše šance byly spíše ojedinělé. Gól se nám podařilo dát až v samotném závěru, domácí si za aktivitu vítězství zasloužili.