JUN: CHM - PLZ 6:2

Dvě branky Tulačky nestačily, juniorka prohrála v Chomutově

Junioři: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 6:2 (3:2, 2:0, 1:0). Plzeňská juniorka nenavázala na domácí skalp Pardubic a prohrála na ledě chomutovských Pirátů. Jediným střelcem indiánů byl Vojtěch Tulačka, který své dvě trefy vměstnal do rozmezí pěti minut.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

6:2
3:2, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 13. Dobrovolný (Hlava N., Fronk), 15. Janák (Cestr), 17. Fronk (Cestr, Szathmáry), 26. Veselý (Fronk), 30. Paleček (N.), 42. Janák (Kaše D., Hlava N.) – 10. Tulačka (Michel), 15. Tulačka (Kristl) . Vyloučení: 5:8. Využití: 4:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.

Piráti Chomutov

Lukeš – Drobný, Cestr, Michálek, Szathmáry, Černý, Dobrovolný, Tejnor - Fronk, Šťovíček, N. Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Janák, Peštuka, D. Kaše, P. Macháček, Vrána.

Karafiát (30. Pacl) – Marcel, Kubík, Kohel, Moravčík, Hanus, Holý, Houfek, Pejchar, Mašek, Kristl, Rajal, Polata, Machel, Indrák, Přikryl, Čadek, Tulačka, Langer, Uhlík, Kepka.

Jiří Uhlík 0 0 0 0 0

První třetina byla na góly bohatá. V čase 09:40 otevřel skóre plzeňský Vojtěch Tulačka, který tak dal hostům jednogólový náskok. O ten rychle přišli na sklonku třinácté, až patnácté minuty. Ve dvojnásobné přesilovce se prosadil obránce Pirátů David Dobrovolný a v pokračující jednoduché přesilovce i Milan Janák. Hosté srovnali stav zápasu na 2:2, po krásné přihrávce Richarda Kristla, který naservíroval puk, až před branku. Do branky puk doklepl, dnes dvougólový Vojtěch Tulačka. Vyloučení plzeňských se domácím v první třetině dařilo trestat. Třetím gólovým úspěchem v přesilovce, byla branka na 3:2. Václav Cestr nahrával a Jiří Fronk vstřelil gól. Po první části, byl stav zápasu 3:2.

Ve druhé třetině Indiáni pokračovali v ustrašeném výkonu, což se promítlo v konečném výsledku. V šestadvacáté minutě si dobře najel na přihrávku Jiřího Fronka, Radek Veselý. Psala se osmadvacátá minuta a následovalo další vyloučení Plzně za zdržování hry, vyhození kotouče mimo hru. Domácím přesilovky vycházeli a jiné to nebylo, ani v tomto případě. Nicolas Hlava přihrál puk přes brankoviště na Tomáše Palečka, který v klídku doklepával. Po druhé části vedli Piráti o tři branky 5:2.

Poslední část se rozjela podle plánu, ale bylo již taková dohrávací. Nikdo neměl moc sil a chuť v zápase pokračovat. Výhru domácím potvrdil Milan Janák, který hned na začátku poslední třetiny uzavřel skóre zápasu na 6:2. Hráči Plzně se tlačili a chtěli zápas zdramatizovat, ale několik fantastických zákroků Štěpána Lukeše v brance Chomutova tomu zabránilo. Piráti porazili západočeskou Plzeň 6:2.