JUN: ZLN - PLZ 7:6

V divoké přestřelce zůstali indiáni o gól za Zlínem

Junioři: PSG Zlín - HC Plzeň 1929 7:6 (3:2, 1:2, 3:2). Plzeňská hokejová juniorka odjela ke dvojzápasu do moravských teritorií. Na ledě neoblíbeného Zlína nevstoupila do duelu vůbec pravou nohou. Domácí se trhli do tříbrankového náskoku, jenže indiáni v závěru prvního dějství dokázali dvakrát kontrovat. Ve druhé třetině dokonce vyrovnali a ve třetí se utrhli do vedení. Jenže tři branky soupeře v rozmezí 48. a 52. minuty vrátili do náskoku domácí. Indiáni už zvládli jen snížit a vyrovnání nepřinesla ani závěrečná power play.

PSG Berani Zlín - HC Plzeň 1929

7:6
3:2, 1:2, 3:2

Branky a nahrávky: 10. Zaremba (Matula), 15. Andrýsek (Karola), 18. Karola (Andrýsek), 32. Buchta (Hladiš), 48. Stránský (Hladiš, Zbořil), 52. Popelka (Buchta), 54. Matula – 19. Mašek (Kristl), 20. Kepka (Holý, Přikryl), 37. Indrák (Holý), 37. Kopta (Přikryl, Kepka), 43. Rajal (Kopta, Přikryl), 58. Marcel (Schleiss, Indrák). Rozhodčí: Held - Kříž, Chocholouš. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:4. Diváci: 60. Střely na branku: 30:29.

PSG Berani Zlín

Svoboda (Haloda) – Řezáč, Stuchlík, Macharáček, Zbořil, Andrýsek, Buchta, Talán, Velčovský – Hlaváč, M. Kratochvíl, Dalajka, Haničinec, Zaremba, Karola, Popelka, Stránský, Galuška, Matula, Mika, Hladiš.

Pacl (Maruš) – Marcel, Kubík, Hanus, Holý, Houfek – Pejchar, Zimmermann, Kopta, Mašek, Schleiss, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Indrák, Přikryl, Uhlík, Čadek, Tulačka, Kepka.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

Lepší vstup do zápasu měla Plzeň, která si chvíli po úvodním buly zahrála přesilovku. S tou však nenaložila nejlíp. Krátce poté dostal stejnou možnost i Zlín. Ten si vedl podobně a navíc mohl i inkasovat. Indrák po chybě v domácí obraně zakončoval do tyče. Plzeň se zdála být lepším týmem, ale z první branky se radoval Zlín. Matula z ostrého úhlu vyslal na Pacla bekhendovou střelu, ten ji jen vyrazil před sebe a puk přes jeho lapačku dostal do sítě Miroslav Zaremba. Ševce gól nabudil a hrozili dál. Popelka vybídl od modré Matulu, ale ten střelou z kruhu těsně minul plzeňskou branku.

Domácí nemuseli zoufat dlouho. Další pohledná souhra už v Paclově síti skončila. Daniel Karola vybruslil s pukem zpoza branky, našel na kruzích nikým nehlídaného Jana Andrýska, který tvrdou střelou nedal plzeňskému gólmanovi šanci. Zlín byl nabuzený a hladový po dalším góle. Ten se vzápětí také dostavil. Po zmatku před plzeňskou bránou se nejlépe zorientoval Daniel Karola, jenž si počkal u tyčky a ležící puk doklepl za záda Pacla. Gólovým hodům ani zdaleka nebyl konec. Domácí se zřejmě výsledkem 3:0 nechali ukolébat a hosté trestali. Rozehrávku v pásmu Zlína vystihl na modré Kristl, jenže se objevil společně s Maškem a Schleissem sám proti jednomu obránci. Ke střele z kruhu vybídl Filipa Maška, jehož rána z první proletěla kolem tyče a zapadla za záda Svobody. O minutu později to bylo už jen o jediný gól. Holý našel na kruhu volného Jiřího Kepku a ten se prosadil střelou kolem vyrážečky Svobody. Ač domácí ještě v 18. minutě vedli o tři branky, do šaten si nesli jen jednogólový náskok.

I druhá třetina začala přesilovkou. Tentokrát si ji však zahrál Zlín, ale také z ní nevytěžil víc než pár střel. Plzeň si také zahrála přesilovku a přes minutu držela domácí hráče pod tlakem. Zlínští se s vypětím všech sil udrželi. Hra se ve druhé třetině o něco přiostřila. Za vražení na hrazení si musel jít odsedět dvě minuty Přikryl a domácí jeho faul potrestali. Hladiš poslal přihrávku na kruh, odkud zacílil Lukáš Buchta a jeho střela zapadla přímo pod horní tyč. Puk se z brány velmi rychle odrazil a vyletěl ven, rozhodčí však branku bez zaváhání uznal. Komplikace pro domácí přišly v 35. minutě, kdy na trestné seděli dva zlínští hráči a Plzeň hrála minutu a půl přesilovku 5 na 3. Tu také využila. Miroslav Indrák se nejlépe zorientoval před bránou Svobody a poslal kotouč za jeho záda.

Hostům ještě pokračovala přesilovka 5 na 4, s kterou si dokázali také výborně poradit. Přikryl si najel podél mantinelu do útočné třetiny, kde předložil přihrávku před bránu na Ondřeje Koptu, ten jeho nahrávkou nepohrdl a poslal kotouč nad vyrážečku Svobody. Divoké utkání tedy pokračovala i nadále a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 4:4.

Třetí třetina začala jak jinak než přesilovkou. Zlín si ještě s konce druhé třetiny přenesl skoro minutovou početní převahu 5 na 3. Hosté se ubránili a navíc chvíli poté šel pro změnu na trestnou zlínský Kratochvíl. Západočeši hráli přesilovou hru a šli v ní do vedení. Kopta našel zpoza brány Pavla Rajala, který se tváří v tvář Svobodovi nemýlil a poslal kotouč do sítě. Hosté poprvé v utkání vedli. Ovšem tento stav vydržel jen čtyři a půl minuty. Hladiš vyslal střelu na Packa, ten ji vyrazil a do branky puk odklidil Filip Stránský. Stav utkání byl v tu chvíli 5:5, ale tak jak se to v zápase stalo zvykem, dlouho toto skóre nevydrželo. Gól, který přišel však stál skutečně zato. Buchta předal na obranné modré puk Michalu Popelkovi, který projel celým hřištěm, obehrál obránce a zavěsil kotouč do sítě Packa.

Že těch branek už bylo dost? Ale kdepak. Dominik Matula byl v šanci faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Nejproduktivnější zlínský hráč tak dostal novou šanci a naložil s ní tak jak se sluší a patří. Rozjel se proti Packovi, kotouč si hodil na bekhend a nad betonem hostujícího gólmana dostal puk za brankovou čáru. Velmi atraktivní zápas pokračoval i nadále. Plzeň hrála 21 sekund přesilovku 5 na 3, když do konce třetiny chyběly dvě minuty a devětatřicet vteřin. Uběhlo 19 sekund a drama bylo na světě. Schleiss poslal kotouč na modrou, kde se do něj opřel Patrik Marcel a přes clonící hráče namířil střelu za záda Svobody. Plzeňským tak pokračovala přesilovka 5 na 4 a domácí měli co dělat, aby ji ustáli. Svoboda se musel cítit jako na střelnici. Střely létaly kolem brány, na bránu a několik jich zblokovali obětavý obránci. Divoké utkání plné branek, zvratů a faulů skončilo těsným vítězstvím Zlína v poměru 7:6. Necelá stovka diváků tak po utkání tleskala ofenzivně laděnému utkání a výhře zlínských juniorů.

Robert Svoboda (PSG Zlín):"Já jsem říkal teďka klukům, takovýto zápas jsem dlouho nehrál teda. Byl to velice dobrý soupeř, který měl ve svých řadách hráče, kteří hrají extraligu, jako například Marcel, Schleiss, Indrák. Nám se podařilo jít do vedení 3:0, ovšem pak jsme ty ofenzivní choutky neudrželi a zase jsme ten náskok rychle ztratili, tudíž ten zápas nebyl jednoznačný. Se štěstím se nám to podařilo otočit a uhrát důležité 3 body, které nás snad posunou do té dvanáctky, kde bysme rádi byli."

David Bruk (HC Plzeň): "Podle výsledku jsme viděli divoké utkání, ale ten průběh neodpovídá výsledku. Ani na jedné straně neměli svůj den brankáři a ten náš byl ještě horší. Viděli jsme dobré organizované utkání a ten výsledek neodpovídá průběhu ale kvalitě brankářů."