SDO: PLZ - UNL 5:0

Starší dorost zapisuje první domácí vítězství

Starší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Slovan Ústečtí Lvi 5:0 (0:0, 2:0, 3:0) Starším dorostencům se povedlo zvítězit podruhé v řadě, poprvé na domácím ledě. Dokonale jim tak vyšel reparát za úvodní zápas sezóny, ve kterém doma podlehli Kladnu. Ani zápas s Ústím nebyl snadný, ale postupem času se projevila herní převaha domácích a ti nakonec zvítězili rozdílem třídy.

HC Plzeň 1929 - HC Slovan Ústí nad Labem

5:0
0:0, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 30. Hajšman (Vavřička), 36. Polívka (Stráský, Vracovský), 49. Vavřička (Kučera), 53. Stráský (Švarc), 56. Suchý. Rozhodčí: . Vyloučení: 1:1, navíc Vracovský (PLZ) trest ve hře. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0.

Zeman – Polívka, Hůlka, Kaňák, Prokop, Pokorný, Ivanič, Starý, Beneš, Švarc, Vlček, Krystl, Kučera, Hajšman, Vracovský, Kokoška, Suchý, Vavřička, Stráský.

HC Slovan Ústí nad Labem

Zvědělík – Hucek, Loukota, Melichar, Zdvořáček, Kvaček, Michajličenko, Kába, Macek, Kopta, Techl, Navarra, Tůma, Rubeš, Koval, Ozom, Amirov, Kašek, Drha.

Tomáš Vracovský 0 1 1 1 25

První třetinu začali, podle očekávání, aktivněji domácí hokejisté.První opravdová šance přišla ale až v páté minutě zápasu, domácí Vracovský nebyl daleko od úvodní branky, ale bekhendem nemířil přesně. Domácí ale pokračovali v tlaku a dál se tlačili do zakončení, kde ale byli nepřesní. První větší šance hostujícího týmu přišla až po polovině první části. Z rovnovážné situace dva na dva se vymotal Techl a mohl zakončovat, obránce jej ale donutil přehodit si puk na bekhend a se slabou střelou po ledě si plzeňský gólman poradil. Největší šance si připravili domácí v 15. a 16. minutě. Nejdříve se Vavřička po krosu ocitl sám na vzdálenější tyči, ale poslal kotouč těsně vedle, následně si na přihrávku zpoza branky sjel mezi kruhy Kaňák, ale rovněž jeho střela těsně minula branku hostí. Po první části tak stále na tabuli svítil bezbrankový stav 0:0.

Druhou část začali domácí v početní výhodě, příliš branku soupeře ale neohrozili. To se jim naopak povedlo při vlastním oslabení v 27. minutě, kdy Filip Suchý vystihl rozehrávku gólmana a od mantinelu mířil puk do opuštěné branky, jenže trefil tyč! Ve 30. minutě už se ale plzeňští radovali. Vavřička našel před brankovištěm Martina Hajšmana, který přes clonícího obránce procpal puk do branky - 1:0! Navýšit vedení mohl vzápětí Polívka, jeho střela z pravého kruhu ale zasvištěla těsně vedle tyčky branky ústeckého gólmana. V čase 35:06 se ale domácí radovat už mohli. Stráský předal puk do středu Vracovskému, ten našel na pravé straně ještě lépe postaveného Ondřeje Polívku a ten se tentokrát snad ani mýlit nemohl - 2:0! Plzeňskou radost zkalil vzápětí trest ve hře za nesmyslný faul Vracovského, který kopl do protihráče. Domácí se tak museli bránit, závěr třetiny ale zvládli brilantně a ani střely Melichara a Zdvořáčka si cestu za Zemanova záda nenašly.

I do třetí části vstoupili aktivněji domácí. Jejich vedení mohl navýšit Vlček, gólman ale puk z jeho hole vytlačil mimo tři tyče. V podobně slibné pozici se po přečíslení tří na jednoho ocitl Filip Kokoška, ale ani jemu štěstí nepřálo. To se nakonec usmálo až na Jakuba Vavřičku, který se šikovně uvolnil a střelou k tyči navýšil vedení Plzně na 3:0! V 53. minutě už to bylo 4:0 - Milan Švarc vyhrál vhazování v útočném pásmu a poslal puk na Jiřího Stráského, který pohotovou střelou mezi betony gólmana skóroval počtvrté. Konečnou podobu skóre zápasu určil Filip Suchý, který se nejdříve prohnal kolem jednoho z obránců Ústí, forhendovou kličkou oklamal gólmana a s přehledem vstřelil pátý gól Plzně - 5:0!. Ústečtí se snažili v závěru alespoň o čestný úspěch, ale ani to se jim nepovedlo a z Plzně odjíždějí bez vstřeleného gólu i bez bodů.

Ladislav Čihák (Plzeň):Určitě to lehký zápas nebyl, věděli jsme, že Ústí postoupilo do extraligy a bude určitě kvalitním týmem. Herně jsme byli lepší, dodržovali jsme systém, ale všechno nám lítalo v první třetině kolem brány. Říkali jsme klukům, že musí udržet stejné tempo, ale zároveň být klidnější v koncovce. Bylo to o trpělivosti, ale hráči i tak vycítili, že mají převahu, ale nesměli jsme z toho tempa upustit, protože by toho soupeř hned využil.