SDO: PLZ - KLA 5:4

Starší dorost poprvé v sezóně našel recept na Rytíře

Starší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Kladno 5:4 (2:2, 3:1, 0:1). Nesmírně dramatické utkání viděla ČEZ Aréna. Plzeňský starší dorost v něm trochu prospal úvod zápasu a pustil soupeře do vedení. Pak se ale herně zvedl, což zvláště v prostřední části potvrdil i střelecky. Přestože Kladenští v závěru utkání zle dotahovali, první letošní skalp Rytířů si domácí nenechali vzít.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

5:4
2:2, 3:1, 0:1

Branky a nahrávky: 14. Beneš (Pokorný), 16. Stráský (Polívka, Hajšman), 25. Beneš (Kaňák), 29. Suchý, 30. Zayml – 2. Schildhabel, 20. Keszi (Kružík, Doudera), 27. Borkovec (Hajný, Schildhabel), 45. Pliml (Kružík, Doudera). Rozhodčí: Souček – Karda, Štofa. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 81. Střely na branku: 37:33.

Zeman – Polívka, Hůlka, Kaňák, Ivanič, Pokorný, Starý – Beneš, Švarc, Vlček, Jakubec, Opava, Hajšman, Kokoška, Vracovský, Suchý, Zayml, Vavřička.

Jiroušek (od 30. minuty Melančin) – Havelka, Libecajt, Doudera, Matula, Malý, Chládek, Balcar – Hajný, Kružík, Bláha, Pliml, Schildhabel, Čermák, Keszi, Borkovec, Kadlec.

Lukáš Zayml 1 0 1 0 2

Plzeňským se nepodařil vstup do utkání a už po necelých sedmdesáti vteřinách prohrávali. Zeman zvládl ještě pokrýt dvě, možná tři dorážky, ale na tu z hole Křešimíra Schildhabela už byl krátký. Domácí následně ustáli oslabení, které je dostalo paradoxně více do tempa a od té doby byli Kladenským vyrovnaným soupeřem. Sami si vybojovali svou přesilovku, kterou sice nevyužili, ale 2 vteřin po návratu Doudery zpět na led se dočkali vyrovnání. Suchý operoval za brankou a Martin Beneš si narážel na modré čáře s Pokorným. Po několikáté výměně na krátkou se Beneš odhodlal ke střele a ta skončila mezi betony Jirouška. O dvě minuty později už byla Plzeň v náskoku. Po rychlém přechodu středního pásma Jiří Stráský nevymýšlel žádné kulišárny a prostě a jasně napálil puk pod víko. Přesto se do kabin odcházelo za vyrovnaného stavu. Indiáni propadli ve středním pásmu a v brejku dvou na jednoho našla přesná nahrávka Kružíka Vincenta Kesziho , který úspěšnou střelou na vyrážečku srovnal skóre.

Druhá třetina začala pro domácí daleko lépe. Ve 25. minutě Martin Beneš, jakoby se nechumelilo, přejel přes modrou čáru a věřil si natolik, že ignoroval dvojici spoluhráčů. S přehledem přešel po své ose přes svého obránce a s lidovým klidem zavěsil puk pod horní tyčku. Hosté znovu srovnali v přesilovce, když naprosto rozebrali bránící plzeňskou čtveřici a dostali se k několika zajímavým dorážkám. Zeman i bez hokejky čelil dvěma, ale Dominik Borkovec prokázal vůli bojovníka a dokázal puk do klece přece jen dostat. Ve 29. minutě to už po Švarcově zaváháním ve vlastním obranném pásmu vypadalo s domácími velice zle.

Kladenští však naprosto zazmatkovali v rozehrávce trestné kombinace, nechali prostředkem pláchnout Filipa Suchého, který ač obtěžován dvěma vracejícími se Rytíři, dokázal udržet rovnováhu a provést svou kličku k úspěšnému zakončení. Hosté pak vyrobili další minelu, za kterou opět zaplatili inkasovanou brankou. Lukáš Zayml odebral chybujícímu soupeři puk a zdvojnásobil domácí náskok. Hosté se mohli vrátit do zápasu brzy nato. Kružík vysílal střílenou nahrávkou na zteč Kesziho, tomu chyběl tak půlkrok, aby zakončil do odkryté části plzeňské branky. Snížení se hosté dočkali v poslední části. František Pliml vypálil z mezikruží a trefil se bezvadně. Odpovědět mohl v brejku Vavřička, ale Melančin, který nahradil po páté brance Jirouška v brance, si dobře povyjel a vykryl střelecký úhel. Hosté se snažili o rychlé vyrovnání, ale Plzeňští zpevnili obranu a přežili i oslabení, ve kterém se pět minut před koncem lámal chleba. Indiáni tak dokázali dovést k výhře první duel s Kladenskými a snížili vzájemnou bilanci na 1:2.

Ladislav Čihák (Plzeň): Po včerejším výkonu, kdy jsme byli lepší, a přesto prohráli, že dneska chceme vyhrát. Jenže se nám nepodařil vstup do utkání a brzy jsme inkasovali. Už nás začínají naše špatné začátky nebo konce třetin, kdy dostaneme 30 sekund před sirénou branku, trochu decimovat. Ve druhé třetině se nám konečně podařilo soupeři odskočit na dvě branky, čímž se kluci uklidnili. V kabině jsme si před třetí třetinou něco řekli a pak jsme přišli na led a dostali snad ve 4. minutě tak laciný gól... Pořád máme bohužel velké rezervy v defenzivě, na tom musíme zapracovat. Zlepšit je také potřeba přihrávky a i útočníky tlačit více do obrany. V útočném pásmu problém nemáme - šance si dokážeme vytvořit, protože jsme docela šikovní na kotouči. Byl bych rád, kdyby nás tato výhra nakopla, ale tohle jsme si už řekli několikrát. Na druhou stranu jsme porazili druhé Kladno, a to zaslouženě. Takže jsem přesvědčený, že tímto se odrazíme k lepším výsledkům.