MDO: PLZ - KLA 16:3

Mladší dorost neměl slitování a zničil Kladno!

Mladší dorost: HC Plzeň 1929 - Kladno PZ 16:3 (4:2, 7:0, 5:1). Mladší dorostenci Plzně přivítali na svém ledě Kladno PZ, tedy soupeře, se kterým zatím neztratili ani bod. A ukázalo se proč - Plzeň měla od úvodu zápasu navrch a kromě malého zaváhání v první třetině kráčela jasně za vítězstvím. Hosty z Kladna nakonec deklasovala šestnácti góly.

HC Plzeň 1929 - PZ Kladno

16:3
4:2, 7:0, 5:1

Branky a nahrávky: 6. Rubner (Roubal), 6. Kačena (Staněk, Pour), 15. Kantner (Roubal, Váchal), 16. Kantner (Kodýtek), 22. Roubal (Váchal), 24. Krásný, 27. Kantner (Kodýtek), 30. Kantner (Roubal J., Kodýtek), 34. Pour (Rubner, Váchal), 36. Kodýtek (Kantner, Roubal J.), 40. Roubal J. (Kodýtek, Váchal), 41. Kantner (Kvasnička, J.), 43. Krásný (Kovařík, Staněk), 44. Kantner (Kodýtek), 48. Roubal J. (Kodýtek), 51. Roubal J. (Kantner, Kodýtek) – 11. Kučera (Veber, Pejchal), 14. Mach (Libovický, Furch), 50. Kučera (Libovický). Rozhodčí: Sýkora – Jelínek, Šimán. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 46:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 15:2, 15:3, 16:3.

Krasanovský (41. Pejsar) – Kantner, Kodýtek, Kačena, Bednář, Kvasnička, Váchal, Čechura, Staněk – Krásný, Pour, Roubal Josef, Roubal David, Kovařík, Straka, Eret, Krystl, Rubner, Erhart

PZ Kladno

Blažek (24. Zázvorka) – Šíma, Kučera, Sedláček, Šebesta, Slatinský, Müller, Veber, Husarik, Vach, Pecjhal, Kučera, Libovický, Furch, Mach, Jarý, Březina, Řečinský

Adam Váchal 0 4 4 6 0

Mladší dorost Plzně přivítal ve čtvrtek večer na svém ledě tým PZ Kladno, se kterým v této sezóně zatím neztratil ani bod. A tuhle bilanci si mladí indiáni drťí dál.

Domácí začali aktivně, na první branku ale čekali až do šesté minuty, ve které ale úřadovali hned dvakrát. Nejdříve Rubner a po něm Kačena dali Plzni vedení 2:0. Hostům se ale v 11. minutě podařilo snížit díky Kučerovi a když si ve 14. minutě z rohu vyjel Mach mezi kruhy a zamířil přesně, bylo srovnáno 2:2. Dlouho se ale hosté neradovali, hned v následující minutě Kantner lehkou střelou překonal gólmana, a ten samý hráč o 33 vteřin později zvýšil už na 4:2! Dvougólový náskok si domácí přenesli do druhé části.

Pokud to po první třetině vypadalo, že by se mohl hrát vyrovnaný zápas, druhá část na to dala rychle zapomenout. Už po 63 vteřinách uspěl s dorážkou Josef Roubal a ve 24. minutě zvýšil na rozdíl čtyř branek Krásný, který svým gólem vyhnal gólmana Blažka. Ani jeho náhradníkovi se ale nedařilo o moc lépe a Matyáš Kantner svým třetím a čtvrtým gólem v zápase ještě před polovinou hrací doby zvyšoval už na 8:2 pro Plzeň! To domácím ale nestačilo a tak pokračovali dál v drtivém tlaku Z toho vyplynuly branky Poura, Kodýtka a Roubala, kteří upravili skóre po druhé třetině na 11:2 pro Plzeň.

Indiáni nepolevili ani ve třetí části a už v její první minutě proměnil Kantner samostatný únik ve svůj pátý gól! I Matěj Krásný dokázal skórovat víckrát, svým druhým gólem upravoval už na 13:2. Pak si ale slovo vzal opět Kantner, který dorážkou navýšil narozdíl dvanácti branek. Domácí ještě do konce zvládli přidat dvě branky díky Josefu Roubalovi, mezi jehož zásahy se vměstnal i přesilovkový gól Kladna. Kučera měl sice při své střele štěstí, puk za Pejsara ale dostal. Konečný stav se tak nakonec zastavil na skóre 16:3 pro Plzeň.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): „PZ Kladno hraje prakticky o udržení, ale my si byli vědomi, že naposledy odehráli dobrá utkání. Začátek byl z naší strany dobrý, rychle jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ovšem chybami v nedůslednosti jsme nechali soupeře vyrovnat. Pak jsme ale znovu rychle odskočili na rozdíl dvou branek a soupeře již přehrávali. Výsledek hovoří za vše, lví zásluhu má na výsledku první útok Kodýtek - Kantner - Roubal a je jen škoda, že se k nim tolik nepřidali i další.“