Zasloužené vítězství Valachů!

Po dvou zápasech na cizích kluzištích se hokejisté plzeňského Lasselsbergeru představili domácím příznivcům. A střetnutí se jim ve všech směrech nepovedlo. Valaši ze Vsetína jim udělili lekci z hokejové produktivity a účelnosti. Po neslavném výkonu se tři extraligové body stěhují na Moravu. Podrobnosti připravujeme.

HC Škoda Plzeň - VHK ROBE Vsetín

0:4
0:1, 0:1, 0:2

18. Prokop (Polák), 25. Pavliš (Kuboš, Hudec), 43. Pavliš (Jaškin), 58. Demel (Pavliš, Hudec). Rozhodčí: Nečas - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:4, navíc R. Hruška (Vsetín) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5217.

Schwarz - Nedoma, Vobořil, Dobroň, Hanzlík, Cartelli, Výborný - Dvořák, Straka, Andrašovský - Pospíšil, Důras, Šaffer - Vostřák, Hurtaj, Matějovský - Bílek, Švík, Adamský

VHK ROBE Vsetín

Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, Polák, Kuboš, Spitzer - Hudec, Pavliš, Demel - Prokop, Čech, Selingr - Hruška, Vak, Ambruz

Statistiky: Petr Naar, Miroslav Houdek
Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
17:15 Juraj Prokop Martin Čech Prokop, Čech, Luža, Polák, Selingr Výborný, Posmyk, Dvořák, Straka, Andrašovský
24:28 Libor Pavliš Petr Kuboš Michal Hudec Pavliš, Kuboš, Hudec,Jaškin, Demel Výborný, Posmyk, Straka, Andrašovský
42:13 Libor Pavliš Alexej Jaškin Pavliš, Jaškin, Hudec, Frolo, Demel Vobořil, Cartelli, Dvořák, Šaffer, Bílek
57:05 Tomáš Demel Libor Pavliš Michal Hudec Demel, Pavliš, Hudec, Jaškin, Frolo Vobořil, Cartelli, Pospíšil, Vostřák
Radovan Biegl

Zápas začal slibně. První útok Plzně zatlačil domácí do defenzívy a řada vedená Lubo Hurtajem v tom pokračovala. Tlak domácích vedl už v čase k 1.25 k prvnímu vyloučení hostů. První minutu přesilovky však překvapivě Plzeň odehrála ve svém obranném pásmu, poté se sice podařilo Vsetínské uzamknout před Bieglem, ale jen na chvilku. Pak musel Hanzlík jako poslední obránce řešit sám nájezd dvou vsetínských útočníků. Poradil si na jedničku. Nejnebezpečnější střelu této přesilovky tak vypustil v jejím samém závěru Šaffer po chytré přihrávce Pavla Vostřáka.
V osmé minutě dostali příležitost také hosté po faulu Michala Dvořáka. Dobře sehranou přesilovku zakončil bombou od modré Patrik Luža, Schwarz byl na místě.
Domácí měli mírně navrch, vidět byl Straka, Hurtaj a agilní Šaffer. Nakonec se však po chybné rozehrávce Marka Posmyka radovali hosté, když se z dorážky v čase 17.20 prosadil Prokop. 0:1.
V závěru třetiny se pěknou tečí Pospíšilova nahození blýskl Důras, ale stav se neměnil.

Druhá třetina začala jako první - náporem prvního domácího útoku. Josef Straka z pěkné pozice střílel k bližší tyčce, ale těsně minul a rozvlnil jen boční síťku Bieglovy branky. Druhý útok se nenechal zahanbit. Vostřák si typicky vybruslil zpoza branky, položil si Biegla na led, ale napoprvé ho nepřehodil a na druhou střelu si už gólman hostí stačil povyjet, a se štěstím ji chytil.
Na konci čtvrté minuty hráli po faulu Matějovského hosté opět v přesile. Zcela osamocený Kuboš mezi kruhy napřáhl k bombě, s ní si ještě Marek Schwarz poradil. Ovšem za brankou se puku zmocnil Hudec, bleskově přihrál Pavlišovy a ten se k bližší tyči nemýlil. 2:0.
Hrál se dost fádní hokej s množstvím přerušení a nepřesností na obou stranách. Sudí zapadli také do tohoto rámce, ať už nepřesní čároví nebo těžko odhadnutelný hlavní.
V sedmé minutě byl vyloučen Frolo, a domácí si zkusili přesilovku. Ale jen chvíli. Zatímco dlouho trvající držení Hurtaje v šanci před vsetínskou brankou sudí velkoryse přehlédl, o pár vteřin později vyhodil Pospíšila za čisté vypíchnutí kotouče.
V dalším průběhu zápasu několikrát podržel plzeňské akcie mladý brankář Schwarz, zvláště při dělovce Selingra prokázal výborné reflexy.
V polovině utkání přišla další přesilovka domácích. Biegl se při ní žádného ohrožení svojí branky nedočkal. Tragickou koncovku útočníků Lasselsbergeru demonstroval Straka při zahozeném nájezdu a Matějovský, jenž ze tří kroků pálil vysoko nad vsetínskou branku. Za veselého pískotu obecenstva spálili nebo prováhali domácí hráči ještě několik dobrých šancí, trápení ukončila siréna.

Třetí třetinu otevřel střelou do Bieglovy náruče Vostřák. Trenér míchal se sestavou ve snaze smazat dvoubrankové manko. Důrase v Pospíšilově řadě vystřídal Bílkem. První kontakt tohoto útočníka s pukem nebyl nejšťastnější. Místo vyhození buzarem o mantinel namazal vsetínským obráncům. Jejich střelu dorazil za Schwarzova záda nikým nehlídaný Pavliš. 3:0.
Domácí útočníci si vytvářeli nějaké šance, ale u zakončení byli vždy o krok za hosty. V sedmé minutě třetí třetiny se ke střele dostal Vostřák, bohužel zazvonila jen tyč a dorážku si velezkušený a výborně chytající Radovan Biegl pohlídal.
V osmé minutě hráli hosté přesilovku po faulu Matějovského. Dnes výborně hrající Jiří Hanzlík vybojoval puk a poslal jej do brejku Strakovi. Ten se k zakončení díky faulu nedostal a tak rozhodčímu nezbylo než zkřížit ruce nad hlavou. Trestné střílení jel sám poškozený, volil střelu těsně nad horní tyčku Bieglovy svatyně. Rezignující kotel začal prozpěvovat vánoční popěvky.
Domácí ve snaze zkorigovat výsledek stále více otevírali obranu, ale ke kýženým gólovým akcím to nevedlo. Naopak na konci čtrnácté minuty musel zatáhnout za záchrannou brzdu Posmyk a skolit tak samostatně unikajícího Vaka. Sudí jej k překvapení publika a zvláště hostujících hokejistů poslal na dvě minuty za katr. Kapitán Jaškin si pak jel poslechnout co vedlo rozhodčího Nečase k tomu, že nenechal hosty jet trestné střílení. Alexej Jaškin se to dozvěděl, pro diváky to asi zůstane záhadou navěky.
Domácí oslabení přečkali a hned se dožili dalšího. Po zákroku na pronikajícího Demela si šel na trestnou odpočinout Hanzlík. Stadion se bavil efektními zákroky Marka Schwarze, až si ani on neodpustil chybičku. V domnění, že zalehl puk zůstal ležet v brankovišti a pro Demela nebyl žádný problém poslat touš do sítě kolem jeho nehybného těla. 4:0.
Ve zbývajících necelých třech minutách dokonce utkání už se domácí jen pokoušeli o čestný úspěch, ale snaha to byla dost marná. A tak tečku za nevydařeným zápasem udělal Juraj Prokop, když ve dvacáté minutě zazvonil domácím na rozloučenou na tyčku Schwarzovy branky.
Počet zápasů bez vítězství v řádném čase se tak rozrostl na hrozivých devět.

Rastislav Čada (Plzeň): "Odehráli jsme nejhorší utkání sezony, hráli jsme křečovitě, špatně jsme bruslili a inkasovali jsme laciné góly. Podržel nás brankář Schwarz a neúnavně nás podporovali diváci po celý náš nevydařený zápas."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Chtěli jsme dobře bránit střední pásmo, podařilo se nám ubránit rychlý přechod Plzně do útoku, dali jsme šťastný druhý gól, a to nás ohromně motivovalo k dobrému výkonu až do konce utkání."