V přestřelce vykrvácela Plzeň

Zajímavý vývoj nabídl zápas Sparty s Plzní. Již v 11. minutě vedla Sparta 3:0 a Západočeši vypadali na pořádný debakl. Leč nestalo se a ve 25. minutě to bylo naopak 4:3 pro Plzeň. Nejvýrazněji se do dnešního večera zapsal Lubomír Bartečko, který svou druhou brankou srovnal 42 sekund před druhou přestávkou a hattrick dovršil vítěznou brankou na 5:4 pro tým z hlavního města. Plzeň se tak po prohře vrátila na 9. příčku a o postupujícím do play-off tak rozhodne až páteční přímý souboj mezi ní a Kladnem.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

5:4
3:1, 1:3, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Marek, 8. Tomajko (Ton, Marek), 11. Bartečko (Šimíček), 40. Bartečko (L. Procházka, Špilár), 54. Bartečko (Šrek, Marek) - 13. Vostřák (Paroulek), 22. Šaffer (M. Dvořák, Dobroň), 24. Andrašovský (Paroulek, Dobrovolný), 25. J. Straka (M. Dvořák, Jindřich). Rozhodčí: Havlík, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4622.

Bříza - Sloboda, Řezníček, L. Procházka, Šrek, Kuboš, Výtisk (27. Srdínko), od 16. min. navíc Jan Hanzlík - Ujčík, Broš, Chabada - Ton, Marek, Tomajko - Špilár, Šimíček, Bartečko.

Málek - Dobrovolný, Jindřich, Cartelli, M. Výborný, Dobroň, Krajíček - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Michal Straka, Matějovský - M. Dvořák, Špaňhel, Šaffer - Jaroslav Polák, Švík, Důras.

Natěšené mužstvo Plzně, které se v posledních kolech pořádně namlsalo, nezačalo v T-Mobile Aréně vůbec dobře. Už ve 4. minutě otevřel skóre sparťanský ostrostřelec Marek. Na druhé straně se snažil odpovědět Josef Straka se Špaňhelem. Bříza jejich pokusy zlikvidoval a Pražané trestali. V 8. minutě zvyšoval Tomajko. Ani to však nebylo vše. O tři minuty později zasadil hostům další zásah slovenský kanonýr Bartečko. V tu chvíli měl Lasselsberger zaděláno na debakl. Plzni se ale už ve 13. minutě povedlo snížit v přesilové hře z hole Vostřáka.

Hned na začátku druhé třetiny začala nadělovat zase Plzeň. Na rozdíl jediné branky stáhl náskok soupeře Šaffer. Západočeský motor se naplno rozburácel. Ve famózní stíhací jízdě pokračoval Dušan Andrašovský, který vyrovnával na 3:3. Vedení hostům zblízka vystřelil Josef Straka. V této části zápasu určitě Západočeši netušili, že nastane ještě jeden obrat... a to poslední. Do konce třetiny stačil ještě v oslabení dorovnat účet opět Bartečko.

Třetí část začala oproti předchozím „nudně“. Týmy už se tolik nehrnuly do útoku, avšak v ojedinělých výpadech byla lepší Sparta, jejíž tlak se začínal pomalu stupňovat. Domácím šlo hlavně o to, aby si před svými diváky očistili tvář od hrůzostrašně promarněného náskoku z první třetiny. V 54. minutě se dočkali. Luboš Bartečko ve vzduchu tečoval Šrekovu střelu a dokončil tak svůj hattrick v předposledním kole základní části. Plzeň se ještě pokusila o minutovou power play. Přestože měla slibné šance, skórovat už nedokázala.

Alois Hadamczik (Sparta Praha): "Zatímco první třetinu jsme odehráli excelentně, druhá byla z naší strany katastrofální. Nevím, jestli hráči propadli uspokojení, nebo si neuvědomili, že se hokej hraje plných šedesát minut. Jsem ale rád, že jim v závěrečné části došlo, o co se hraje, a za koho hrají. Přestože jsme ze spousty šancí vytěžili jen jednu, získali jsme tři body a to je důležité. Ještě stále můžeme skončit druzí, derby mezi Zlínem a Vsetínem může dopadnout jakkoliv. Soupeře pro play off si ale nevybíráme."

Miroslav Přerost (Plzeň): "Začali jsme špatně, nekoncentrovaně a inkasovali rychle tři branky, což domácí dokonale ukolébalo. Nám se ve druhé části podařilo zápas otočit, ale rozhodující byla naše přesilovka pět na tři, v níž jsme propásli několik možností ke zvýšení náskoku a naopak po chybě jsme pak sami v početní výhodě inkasovali. Třetí třetina byla poměrně vyrovnaná, v závěru měli větší tlak domácí a v přesilovce rozhodli. Z naší pozice se ale stejně nic nemění. Důležité je pro nás páteční utkání s Kladnem doma, které musíme tak jako tak vyhrát."