LIT-PLZ: 5:4: V přípravě začala Plzeň porážkou

L i t v í n o v - V prvním přípravném zápase letošní sezóny podlehla Plzeň na litvínovském zimním stadionu tamnímu Chemopetrolu 4:5, když vítěznou trefu zaznamenal v poslední minutě Zdeněk Skořepa. Dvě branky modrobílých dával litvínovský odchovanec Josef Straka, po jedné přidali Hurtaj a Andrašovský.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

5:4

Branky: 20. a 52. Kubinčák, 8. Gombár, 40. Kacíř, 60. Skořepa - 5. Hurtaj (Vostřák, Kubeš), 35. J. Straka (Vostřák, Hanzlík), 36. Andrašovský, 44. J. Straka (Cartelli). Rozhodčí: Florián - Vitík, Štich. Vyloučení: 11:11, navíc Hranáč a Skořepa (oba Litvínov) na 10 minut. Využití: 4:2. Diváci: 700.

Barta - Dobroň, Hanzlík, Výborný, Posmyk, Kubeš, Cartelli Adamský, Straka, Andrašovský, Sedlák, Krátoška, Dvořák - Matějovský, Hurtaj, Vostřák - Bílek, Švík, Důras

První plzeňský útok naskočil na led v pozměněné sestavě, když se na pravé křídlo formace přesunul Dušan Andrašovský, zatímco nalevo dozadu bruslil Martin Adamský. Začátek zápasu byl ve znamení mírné převahy hostí, nezvykle tvrdou hrou do těla se mimo tradičně dobré rozehrávky prezentoval Výborný. V útoku o sobě dával vědět důsledným forčekingem Krátoška, s Hurtajem si dobře rozuměl Vostřák. Vybídl jej ke skórování nejdříve přihrávkou zprava před branku, pak si vše zopakoval z levé strany a Lubo Hurtaj se už nemýlil. 1: 0.

Domácí se probudili a zatlačili hosty před pozorného Bartu. Ten raflexivně vyrazil ramenem Gombárovu jedovku, ale gól při následující přesilovce visel ve vzduchu. V čase 6.45 sudí pro postavení útočícího hráče v brankovišti ještě branku neuznal, ale o minutu déle již Gombár docílil dorážkou regulérního gólu. 1:1.

Dále se hrálo nahoru dolů s šancemi na obou stranách. Domácí si vytvářeli větší tlak jen proti plzeňské juniorské lajně. Z tohoto tlaku pak před koncem třetiny vytěžili Chemici přesilovku pět na tři, kterou Kubinčák dvě vteřiny před koncem využil, když zametl puk po vyšachování plzeňské obrany do prázdné branky. 1:2.

Ve druhé třetině o sobě dala řádně vědět první formace a hosté mohli zkusit první letošní přesilovku, bohužel Dobroňova střela jen orazítkovala tyčku, dvě Vostřákovy bomby Pinc s problémy vyrazil. V polovině zápasu odehrála Plzeň další oslabení 5 na 3 aby vzápětí dostala stejnou šanci. Rozhodčí v této fázi zápasu obdaroval domácí dvěma osobními tresty a hostím nadělil prakticky tříminutovou dvojitou přesilovku. Už v klasické přesilovce si Pavel Vostřák, na němž se tréninkové manko nějak nechtělo projevit, rukou ztlumil nahrávku od Hanzlíka, chladnokrevně si počkal až se bránící hráči pohnou a pak křížem přes brankoviště předložil tutovku Josefu Strakovi. 2:2. O minutu později najížděli na jednoho litvínovského obránce Straka s Andrašovským . Couvající bek si Andrašovského finální přihrávku srazil do vlastní sítě, čímž pokazil Josefu Strakovi hattrick, jak se později ukázalo. 2:3.

Devět vteřin před koncem třetiny promáchl Marek Posmyk na obranné modré litvínovské nahození, Mrázek jej za jeho zády přebral a hned naservíroval puk zprava najíždějícímu Kacířovi, jenž střelou do protipohybu nedal Bartovi šanci. 3:3.

Poslední třetinu začali lépe hosté, když Cartelliho střelu od modré tečoval do sítě Josef Straka. 4:3. Pak na ledě opět vládla nervozita, vylučovalo se, domácí vyfasovali další OT. Když jednu z přesilovek domácích proměnil Kubinčák bekhendem do prázdné plzeňské branky, jediné fanince v plzeňském dresu zatrnulo, asi počítala ještě s jedním gólem na konci třetiny. 4:4. A nemýlila se! Dobroň se nekompromisně zastal svého brankáře a šel ven na dvě za hrubost, do pěti se Plzeňští vrátili o půl minuty dříve, ale sudímu to neuniklo. V čase 19.16 pak Chemici proměnili v pořadí už svoji třetí přesilovku 5 na 3. 5:4.