Mladíci našli před play-off ztracenou pohodu a ničí jednoho soupeře za druhým!

Starší dorost: HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 2:5 (1:2, 1:1, 0:2). Plzeňské naděje hlásí po minulém stoprocentním víkendu stejně úspěšný i ten nynější a neztratili body tak již čtyři utkání v řadě!

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929

2:5
1:2, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 16. Garčic (Dymáček), 39. Dvořák (Dufek, Mikyska) – 5. Vlček (TS), 6. Vracovský (Stráský), 22. Suchý (TS), 42. Opava (Kokoška, Vlček), 54. Volf (Vavřička, Kučera). Rozhodčí: Čech - Skopal, Černý. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 111. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.

HC Kometa Brno

Slavíček (Krček) – Štancl, Sedláček, Marcello, Švejda (C), Kratochvíl, Šnajnar, Kubeš, Mikyska – Nohel, Dvořák, Denk, Biolek, Horký, Dymáček, Garčic, Dufek, Hroudný.

Štekr (Zeman) – Polívka, Šmíd, Hůlka, Kaňák, Walter (C), Starý, Prokop, Ivanič, Pokorný – Vlček, Kučera, Krystl, Opava, Hajšman, Kokoška, Vracovský, Suchý, Volf, Vavřička, Stráský.

Jan Walter 0 0 0 0 2

Střetnutí dvou modrobílých mužstev bylo zajímavé už od samého počátku. V první obrovské šanci neuspěl při akci dva na nikoho domácí Dymáček, proti jehož ráně se Štekr bravurně přemístil. Při plzeňském protiútoku sekl Lukáš Vlčka brněnský Šnajnar a sudí jednoznačně nařídil trestné střílení. Sám Vlček svůj nájezd provedl elegantně a dokázal oklamat Slavíčka v brance Komety. Po další minutě hry navíc vedení Západočechů dostalo razítko. Stráský nahrál zpoza branky mezi kruhy volnému Tomáši Vracovskému, který zpracoval kotouč a následně jej poslal přesně pod břevno.

Kometa ale na nepříznivou situaci zareagovala dobře a převzala otěže zápasu, k čemuž jí pomohly i čtyři vyloučení na plzeňské straně. Řádila především dvojice Dymáček, Garčic, která ale dlouho nedokázala najít recept na Štekra v brance soupeře. Až v šestnácté minutě to přeci jen této dvojici vyšlo. Dymáčkovu střelu tečoval těsně před Štekrem právě Richard Garčic a kotouč najednou namířil prudce k ledu, na což nedokázal brankář Plzně zareagovat. Sudí ještě chvíli řešili, zda Garčic netrefil puk vysokou hokejkou, nakonec ale hlavní Čech ukázal do středu hřiště. Žádná další střela se už v první dvacetiminutovce neujala, ve vedení se tedy drželi hosté.

Do druhé periody vstoupila Kometa v početní výhodě, která se ale vzápětí ukázala být nevýhodou. V oslabení totiž pláchl domácí obraně Filip Suchý a po Štanclově hákování nařídil sudí Čech už druhé trestné střílení proti Kometě v utkání. A i podruhé se po něm měnilo skóre, Suchý po pomalém rozjezdu překonal Slavíčka bekhendovou kličkou. Oproti první třetině poté nabízela ta druhá méně zajímavou podívanou, obranám se dařilo převyšovat útoky.

I tak si ale samozřejmě oba soupeři dokázali vytvořit několik solidních šancí. Plzeň především ve své první přesilovce, kterou ale přetavit v gól nedokázala. Už se tedy zdálo, že po čtyřiceti minutách hry povedou Západočeši o dvě branky. Minutu před druhou sirénou ale domácí Dufek zatáhl puk za branku, odkud nabil mezi kruhy Filipu Dvořákovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Brněnský útočník se tak postaral o zápletku před závěrečnou třetinou.

Do té chtěla Kometa určitě vlétnout a ideálně co nejrychleji vyrovnat. Jenomže se stal pravý opak. Minutu a půl po startu poslední části hry rozebrali hosté domácí obranu tak důkladně, že se na pravém kruhu ocitl osamocený Patrik Opava a zívala na něj prázdná branka, do které tedy poslal kotouč. Od tohoto momentu se hosté definitivně uklidnili a koncentrovanou hrou nepouštěli Kometu do šancí.

Ty si vlastně Brňané vytvořili už jen dvě, v obou měl opět prsty nejlepší hráč domácích v zápase Garčic. Štekr v brance hostí se ale překonával a držel svému týmu dvougólové vedení. To navíc v čase 53:30 přerostlo ve vedení třígólové. Vavřička pasem z pravého křídla našel na středu rozjetého Jakuba Volfa, který z voleje procedil puk do branky. Od této chvíle se už utkání prakticky jen dohrávalo, o vítězi a poraženém bylo jasno. Kometa tak po výhře nad Spartou nedokázala porazit svého souseda v tabulce, Plzeň uskočila Jihomoravanům na šestibodový rozdíl.

Jan Konečný (HC Kometa Brno): "Dnešní výkon byl špatný. Neměli jsme pohyb, nehráli jsme týmově, v první třetině jsme navíc nevyužili spoustu šancí, které jsme měli. Pak se nám to již dohánělo těžce. Navíc když jsme ve druhé a třetí třetině nepodali výkon, který bychom potřebovali."

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): "Včera se nám podařilo utkání se Zlínem, Kometě zase se Spartou. Věděli jsme, že Kometa má vynikající hráče, a že v Brně se těžce vyhrává. V první třetině jsme proměnili dva nájezdy, Kometa své šance nevyužila. Za vítězství jsme rádi, od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. Zápas rozhodovaly také individuální chyby, my jich udělali méně, a i proto bereme tři body my."