Plzeň postoupila do semifinále

M a r i á n s k é L á z n ě - Keramika Plzeň zvítězila v Mariánských Lázních nad Chomutovem 5:2 a vzhledem k porážce Českých Budějovic v Litvínově si zajistila postup do semifinále Tipsport cupu. Plzeň sice dostala v zápase první branku, ale Ľubomír Hurtaj brzy vyrovnal a těsně před polovinou zápasu poslal domácí do vedení Vobořil. Dvě branky potom přidal Michal Dvořák a jednu Dušan Andrašovský.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

5:2

Branky: 17. Hurtaj (Kubeš, Výborný), 27. Vobořil (Straka), 41. Andrašovský (Straka, Hanzlík), 46. Dvořák (Krátoška, Sedlák), 59. Dvořák (Vobořil, Nedoma) - 16. Stoklásek (Hahn, Mikšovic), 45. Hahn (Jíra, Mikšovic). Rozhodčí: Souček - Český, Šatava. Vyloučení: 4:2 Využití: 0:1. Diváků: 1300

Šmíd – Dobroň, Hanzlík, Nedoma, Vobořil, Kubeš (41. Dobrovolný), Výborný – Andrašovský, Straka, Adamský - Dvořák, Krátoška, Sedlák - Vostřák, Hurtaj, Matějovský - Bílek, Švík, Důras

Piráti Chomutov

Jarina – Maleček, Trefný, Ambrož, Pospíšil, Szakal, Liška - Jíra, Koláček, Šimeček - Stoklásek, Mikšovic, Hahn - Slavík, Gergel, Zika

V plzeňském dresu se poprvé představil novic v týmu Milan Nedoma. Dlouholetý Jihočech nastoupil ve druhé obranné dvojici spolu s Milanem Vobořilem. Do zadních řad přinesl především tvrdou hru o čemž svědčí i dvě vyloučení. Absentérem je stále Marek Posmyk, jehož zranění si pravděpodobně vyžádá delší rekonvalescenci, než se původně očekávalo. Utkání se odehrálo v Mariánských Lázních, takže obě dvě družstva se musela přesunout do lázeňského města.

Prvoligový Chomutov zaskočil extraligovou Plzeň hned z počátku zápasu, když svými šancemi velmi často ohrožoval Šmídovu branku. Už ve 3. minutě po sérii krátkých kombinačních nahrávek se dostal před Šmída Gergel, ale s blafákem neuspěl. Krátce na to těsně minul branku chomutovský Stoklásek. Plzeňští se snažili odvrátit řadu šancí na druhou stranu a prvním, kdo ohrozil brankáře Kamila Jarinu, byl po přihrávce Michala Dvořáka, Martin Adamský. Jenomže Chomutov pokračoval ve své výborně rozehrané partii, když po hezké narážečce s Šimečkem střílel Koláček. Nápor Chomutova trval celou úvodní třetinu. Potvrdila to nastřelená tyč po ráně Slavíka. Ľubomír Hurtaj se snažil potrestat chybu v rozehrávce chomutovské obrany, když zachytil kotouč a mířil sám na branku soupeřů. Po jeho střele měl Jarina plné ruce práce, aby puk neskončil v síti. Jenomže ani tato velká šance soupeře nezaskočila a v 16. minutě svůj dobrý výkon Chomutovští korunovali brankou, kterou vstřelil po přečíslení Stoklásek, jenž dorazil puk za Šmídova záda po střele Mikšovice. Naštěstí pro plzeňské barvy se podařilo vyrovnat za necelé dvě minuty Ľubomíru Hurtajovi. Sám z vlastní třetiny se prokličkováním dostal do třetiny soupeře a nemýlil se.

V prostřední části hry se hra vyrovnala. Chomutovští už tolik neatakovali a třetina se nesla spíše v duchu přetahování o puk. Ale v 27. minutě se konečně podařilo Milanu Vobořilovi dostat svůj tým poprvé do vedení. Vhazovalo se v útočné třetině po pravé paži brankáře Jariny. Josef Straka vyhrál vhazování a touš posunul za svá záda, kde čekal na modré lajně Milan Vobořil. Ten okamžitě vystřelil a Jarinovi, jenž měl zakrytý výhled prolétl puk k pravé tyčce. Od vedoucího gólu uchopili otěže zápasu zkušení extraligoví hráči. Pavel Vostřák po objetí branky nádherně nahrál Hanzlíkovi, ale Jarina byl na pravém místě. Tlak Plzně gradoval minutu před koncem, když se postupně snažili dopravit puk do sítě Andrašovský, Straka a následně i Dvořák.

Jaký měl Chomutov začátek zápasu, takový měla Plzeň začátek poslední části hry. 25 vteřin po vhození bule ve středu hrací plochy se Andrašovský po Strakově přihrávce z pravé strany Jarinovi branky přesunul k levé straně a skóroval. Ovšem když se nechal ve 44. minutě vyloučit svým druhým trestem Nedoma, hosté využili jedinou přesilovku a snížili na rozdíl jedné branky. Od zadního mantinelu přihrál Jíra Hahnovi, pro něhož už nebyl problém umístnit puk do branky. To byla ale poslední Akce s velkým "A" ze soupeřovi strany. Plzni se podařilo bleskově odpovědět. Krátoška zavezl puk do útočné třetiny, přihrál Dvořákovi, který střílel již do odkryté Jarinovi svatyně. Tentýž střelec potvrdil pozici jednoho z nejlepších hráčů v utkání minutu a čtvrt před koncem zápasu, když trefil branku i podruhé. Po Vobořilově přihrávce překonal Jarinu bravurním blafákem.