V Třinci indiáni body nevytěžili

Junioři: HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 4:1 (0:0, 1:1, 3:0). Západočeši dnes vinou poslední dvacetiminutovky nevezou z dalekého Třince žádné body, v tabulce však mají i nadále na nepostupové pozice pětibodový náskok. Další duel čeká juniory doma s Libercem!

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929

4:1
0:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 4. Růžička (Běhal, Jaroš), 42. Pisarik, 53. Franek (Růžička, Heider), 60. Růžička – 28. Mašek (Marcel, Schleiss). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6, navíc Marcel a Houfek (oba PLZ) os. 10 min. trest. Využití: 2:1. Diváci: 257. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HC Oceláři Třinec

Svoboda (Cieslar) – Běhal, Pisarik, Mravec, Matyáš, Heider – Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Ižacký, Kovařčík O., Kasala, Motloch, Kovařčík M., Jaroš.

Pacl (Maruš) – Marcel, Kubík, Hanus, holý, Slavík, Zimmermann, Pejchar, Kopta, Mašek, Schleiss, Kristl, Rajal, Polata, Přikryl, Uhlík, Beneš, Tulačka, Švarc, Kepka.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

V úvodu utkání byli aktivnější domácí. Hned v prvních vteřinách zaměstnali plzeňského brankáře Franek a Kofroň. Hosté se dostali do útočné třetiny jen v přesilové hře. Oba týmy však nevyužili ani jednu ze svých dvou přesilových her. Ke konci první třetiny se hosté vzpamatovali a začali domácí tlačit. Ke konci první dvacetiminutovky mohl poslat svůj tým do vedení Richard Kristl, ten ale v samostatném úniku nepřekonal třineckého Svobodu.

Ve druhé dvacetiminutovce jsme viděli ve Werk aréně dvě branky a spoustu emocí. Po vyloučení třineckého Kovařčíka a plzeňského Pejchara, ve hře čtyři na čtyři, se po závaru před plzeňskou brankou nejlépe zorientoval Marek Růžička a poslal svůj tým do vedení. Hostům se podařilo vyrovnat ve 28. minutě, když Filip Mašek dorazil Marcelovu střelu od modré do třinecké branky. Posledních pět minut druhé třetiny se neslo v duchu nesouhlasu hostů a zřejmě nevhodných slov. Rozhodčí proto udělili dva osobní desetiminutové tresty plzeňskému Houfkovi a Marcelovi. Ke konci třetiny k plzeňským hříšníkům přisedl ještě Pejchar za nedovolené bránění.

Poslední dějství začali hosté s početní převaze, Alex Pisarik našel malou skulinku mezi betony Pacla a dostal svůj tým do vedení. Ocelářům vyšla i další přesilová hra v polovině třetiny, když se Tomáš Franek trefil zblízka přímo do víka plzeňské branky. Hosté vytáhli všechny zbraně. Ale skvěle chytající třinecký Svoboda zhatil veškeré jejich plány. Plzeňským nepomohla ani téměř dvouminutová závěrečná power-play. Těsně před závěrečnou sirénou se do prázdné branky trefil Marek Růžička a skóre na světelné tabuli se zastavilo na 4:1.