Junioři v závěru otočili utkání s Kometou a míří do play-off!

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 3:2 (0:1, 1:0, 2:1). V zápase s Brnem si mohli junioři definitivně zajistit čtvrtou postupovou pozici v nadstavbě, Kometa naopak musela bodovat naplno. Tři minuty před koncem dokázali indiáni vyrovnat a v poslední minutě navíc dokonali obrat střelou do prázdné branky.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

3:2
0:1, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 26. Tulačka (Moravčík, Houfek), 58. Rajal (Přikryl, Kopta), 60. Přikryl (Kopta) – 6. Kunce (Kusko, Beneš), 46. Zohorna (Šidák). Rozhodčí: Dvořák – Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 214. Střely na branku: 32:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Pacl (Maruš) – Marcel, Kubík, Holý, Rajal, Moravčík, Houfek, Kohel, Hanus – Kopta, Přikryl, F. Vlček – Pejchar, Mašek, Polata – Kepka, tulačka, Kristl – Švarc, M. Beneš.

HC Kometa Brno

Klimeš (Jekel) – Hájek, Šidák, Vágner, Zbořil, Sedlák, D. Vlček, Cívka, Mytiska – F. Beneš, Kusko, Zohorna – Kozel, Boltvan, Jenyš – Vojáček, Grünwald, Kunce – Račický, Pelikán, Klaus.

Filip Vlček 0 1 1 0 0

Plzeňanům vstup do utkání příliš nevyšel. Hned ve třetí minutě si sice mohli zahrát přesilovou hru, v té se ale k žádné větší šanci nedostali a hned po jejím skončení navíc sami inkasovali po nahození Daniela Kunceho.

Ve zbytku první části sice utkání nechybělo tempo, týmy se ale nedostávaly do nějakých větších šancí. Za zmínku stojí akorát situace ze sedmnácté minuty, kdy si během závaru před brankou Komety dokázali domácí vytvořit zajímavou příležitost. Ta ale zůstala nevyužitá.

I druhou třetinu načali domácí hrou v početní převaze. Ta se jim ale tentokráte povedla o poznání lépe. Vyrovnání v ní totiž obstaral po Moravčíkově přesné přihrávce Vojtěch Tulačka. Indiáni navíc dostali příležitost při přesilové hře jen o pár chvil později ještě jednou. Tentokráte ale zachránila Klimeše branková konstrukce.

Ve zbytku druhé části se hra rozkouskovala a přibylo vyloučení, díky nimž se také oba týmy častěji dostávali do nebezpečnějších příležitostí. Skóre už se ale znovu do sirény neměnilo.

Po přestávce se opět vylučovalo, tentokrát si ale přesilovku zahráli hosté. Domácí si sice v oslabení dokázali ubránit, hned po jeho skončení ale propadlo Paclovi do branky nahození střídajícího Radima Zohorny a Kometa opět vedla.

Jihomoravané ale v závěru doplatili na svoji nedisciplinovanost. První oslabení sice dokázali přestát, stejně jako následnou velkou šanci Přikryla, při dalším vyloučení Radima Zohorny už ale hosté inkasovali. Od modré vstřelil veledůležitou branku Pavel Rajal. Aby si hosté udrželi naději na čtvrtou příčku, museli v tomto utkání bezpodmínečně vyhrát, a tak se rozhodli na zbývající vteřiny odvolat brankáře. Toho využil Roman Přikryl a gólem do prázdné branky rozhodl o vítězství svého Západočechů.

David Bruk (trenér Plzně): „Šli jsme do utkání s tím, že potřebujeme bod, abychom měli jistotu play-off. Začali jsme dobře, byly tam tři čtyři šance, ale nespadlo nám to tam. Naopak Kometa z ojedinělé šla do vedení. Ve druhé části se to srovnalo, Kometa se zlepšila, ale povedlo se nám srovnat stav. Vyrovnání na 2:2 přineslo úlevu, ale stále ještě zbývalo přes dvě a půl minuty. Závěr byl nervózní. Rozhodla velká bojovnost hráčů, ale i štěstí.“

Pavel Pazourek (trenér Komety Brno): „Dnes jsme si to prohráli posledním vyloučením ve třetí třetině. Neuhráli jsme oslabení a ta naše inkasovaná branka byla směšná. Byl tam chyba našich beků. Chtěli jsme vyhrát, to určitě, nebylo to špatné, ale projevil se náročný program. Během šesti dnů čtyři zápasy, to je až životu nebezpečné. Mě osobně se to nelíbilo. Takový je hokej, prohráli jsme si to sami.“