Jihlava poražena i podruhé!

Starší dorost:HC Dukla Jihlava - HC Plzeň 1929 1:2p (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1). Stejně jako na vlastním ledě, dokázali starší dorostenci Plzně vyhrát i v Jihlavě. O vítězství indiánů v prodloužení rozhodl kapitán Jan Walter.

HC Dukla Jihlava - HC Plzeň 1929

1:2p
1:0, 0:0, 0:1 – 0:1

Branky a nahrávky: 18. Dvořák – 54. Beneš (Walter, Suchý), 61. Walter (Beneš). Rozhodčí: Humpolíček – Pospíšil, Měkýš. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 114. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

HC Dukla Jihlava

Vacek (Brož) – Pospíchal, Půža, Klofáč, Kochánek, Port, Mandát, Dörrer – Bambula, Vala, Ondráček – Kolouch, Dvořák, Balaštík – Nováček, Dupljaku, Peschout – Hubert, Hoskovec

Štekr (Zeman) – Walter, Kaňák, Pokorný, Polívka, Ivanič, Prokop, Šmíd, Volf – Stráský, Suchý, Vracovský – Švarc, Beneš, Vlček – Opava, Kokoška, Hajšman – Krystl, Vavřička, Kučera

Jan Walter 1 1 2 -1 4

Úvodní minuty zápasu žádnou výraznější šanci nepřinesly. Oba týmy si uvědomovaly důležitost zápasu a nechtěly udělat chybu, která by je mohla mrzet. Když už se Jihlava dostala do situace dva na jednoho, špatná přihrávka zhatila útočnou snahu domácích. V desáté minutě dostala Dukla výhodu přesilové hry, ale až na dvě nahození Štekra příliš neohrozila. Po návratu vyloučeného hráče vypálil z pravého kruhu hostující Beneš, Vacek ale jeho střelu schoval ve výstroji. Ani další přesilová hra se domácím nepodařila využít, červenožlutí ale byli mnohem nebezpečnější, zejména Vala, který dorážku zblízka napálil do gólmana. Početní výhodu si vyzkoušela také Plzeň, ale byla to naopak Dukla, která se prosadila. Chybu Plzeňských na útočné modré využil Daniel Dvořák, který sebral puk a nájezd zakončil střelou mezi nohy Štekra - 0:1. Do kabin tak šla spokojenější Jihlava, protože v další šanci hostů trefil po přihrávce Hajšmana z pravé strany pouze beton Vacka útočník Opava Vstup do druhé třetiny se povedl lépe Plzni. Švarcovu střelu zblízka zastavila Vackova vyrážečka a v přesilovce hostů prolétla rána Suchého od modré pouze vedle pravé tyče domácího muže v masce. Po několika minutách bez šancí vypálil z vrcholu pravého kruhu Kokoška, znovu však netrefil prostor tří tyčí. Po polovině zápasu měl na holi vyrovnání Kučera, který se dostal před brankou k odražené střele Stránského, pozorná obrana domácích ale puk zastavila vestoje i následně vleže. Oba týmy si poté opět vyzkoušely přesilovku, gólmana soupeře však výrazněji neohrozily. Na konci druhé třetiny mohl zvýšit vedení Dukly obránce Pospíchal, když v situaci dva na jednoho nepřihrál, ale vzal odpovědnost na sebe. Těsně však minul levou tyčku Štekra.

Třetí dvacetiminutovka byla ve znamení častých vyloučení. V krátkém časovém sledu si opět oba týmy vyzkoušely přesilovku, mezi dvěma tresty prověřil při hře v pěti na obou stranách Kučera střelou z pravého kruhu Vacka, který chvíli nevěděl, kde má puk, nakonec ho však objevil ve výstroji. V další přesilovce domácích vypálil od modré tvrdě obránce Půža. Štekr jeho střelu pouze vyrazil, po puku se již natahoval Bambula, ale nakonec se k dorážce těsně nedostal. Další vyloučení Jihlavy již Plzeň posteskla, a to ve čtyřiapadesáté minutě. Hosté po buly získali puk, po pár přihrávkách vypálil od modré Walter a jeho střelu tečoval za záda Vacka Martin Beneš – 1:1. Hostům lehce narostla křídla, ale obrana Dukly v čele s gólmanem odolávala. Do konce zápasu ještě udělili rozhodčí tři tresty, další gól už ale nepadl a zápas tak šel do prodloužení.

Z deseti možných minut se však odehrálo v nastaveném čase pouze čtyřiatřicet vteřin. Západočeši dohrávali šestatřicet sekund dlouhou přesilovku z konce třetí třetiny a přesně dvě sekundy před jejím koncem ji využili. Beneš s Walterem si vyměnili role střelce a asistenta, kapitán Plzně Jan Walter se v závaru před brankou dostal k puku a vstřelil rozhodující gól druhého zápasu - 1:2 po prodloužení.

Mladí indiáni tak mají nyní tři mečboly k postupu do čtvrtfinále. Třetí zápas se hraje v sobotu 15. března. Pokud Plzeň vyhraje, zajistí si postup do dalšího vyřazovacího kola. Pokud poprvé v sérii vyhrají Jihlavští, vynutí si další den čtvrtý zápas. Jestliže se nerozhodne ani v něm, ihned po skončení čtvrtého duelu by následovalo jako pátý zápas prodloužení či případné samostatné nájezdy.

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): My jsme věděli, že nás tady čeká těžký zápas. Jihlava je houževnatý soupeř, věděli jsme, že to nebude nic lehkého, proto jsme strašně rádi, jak to tady dopadlo. V první třetině jsme si příliš šancí nevytvořili, naopak Dukla se po naší chybě dostala do vedení. Od druhé třetiny jsme se snažili hrát trpělivě s tím, že se to projeví a podaří se nám využít některou přesilovou hru. To se nám taky nakonec povedlo. V prodloužení pak byla znát výhoda jednoho hráče navíc a při hře čtyři na tři jsme rozhodli. Opravdu jsme rádi, že si vezeme domů výhru a vedeme v sérii dva nula.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Z utkání máme rozpačité pocity. Za předvedenou hru, bojovnost, nasazení a úsilí se nemusíme stydět. Od začátku jsme si šli za srovnáním série a poměrně se nám dařilo bořit hru soupeře. Bohužel se nám nedařilo v přesilovkách a opět jsme doplatili na naší nedisciplinovanost, když jsme inkasovali v oslabeních. Teď je potřeba hodit dnešní utkání za hlavu a rychle se připravit na sobotní utkání v Plzni. Série ještě nekončí a pokud vstoupíme do třetího utkání s nasazením a bojovností jako dnes, a vyvarujeme se zbytečných chyb, věřím, že se nám průběh série povede zvrátit!