PLZ - KVA 0:2

PLZ - KVA 0:2 - První derby sezóny patřilo Energii

Plzeň - Indiáni si připisují v přípravě třetí porážku. Před vlastním publikem je tentokráte zradila koncovka, hostům z Karlových Varů tak stačily k vítězství dvě trefy z úvodní třetiny.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

0:2
0:2, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Heizer (Hruška D., Schusser), 15. Hruška R. (Vaněk). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:0, 0:2.

HC Škoda Plzeň

Mensator – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Moravčík, Grin, Sklenička, Pletka, Simon, Schleiss, Lev, Kašpařík, Balej, Beran, Přikryl, Dvořák

HC Energie Karlovy Vary

Habal – Redlihs, Kubka, Deyl, Tomeček J., Kvapil, Rohan M., Schusser, Tomeček V., Pšurný, Heizer, Hruška D., Vachovec, Hruška R., Vaněk, Rohan T., Kverka, Koblasa, Flek, Vrána, Kohout

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Utkání začalo poměrně opatrně, vody rozvířilo až vyloučení na domácí straně. Paradoxně se ale do gólové šance drali indiáni, když hostujícím bekům ujížděl Kašpařík, nakonec byl včas zablokován. Na druhé straně zahrozil po pěkné příhře v situaci dvou na jednoho Flek, ovšem nezamířil přesně. V totožné situaci volil místo přihrávky střelu Redlihs, taktéž netrefil zařízení. Když pak Lev v dobré pozici selhal v zakončení z ostrého úhlu, přišel trest. Energie využila početní výhodu během šestnácti vteřin, když střelu Hrušky dorazil na brankovišti Radomír Heizer – 0:1! Karlovarští ožili a za pár minut přidali další trefu. Indiáni chybovali v rozehrávce, Vaněk posunul na Radima Hrušku, jenž osamocený před Mensatorem pouze nastavil hůl - 0:2! Následně se ještě probudili k životu i domácí, ale proti Simonovi se dvakrát stihl včas přesunout Habal.

Domácí v prostřední části přeřadili na vyšší výkonnostní stupeň, ovšem Kašpaříka, Lva i Simona na brankovišti vychytal Habal. Tvrdou střelou to pak z kruhu zkoušel Balej, ale gólman Energie dobře viděl a bez problémů zasáhl. Za hosty odpověděl dvakrát David Hruška, jenže jednou byl jeho pokus sražen mimo tři tyče a podruhé nezamířil sám hráč příliš přesně. Fanoušky posléze zvedl ze sedaček tvrdou ranou z mezikruží Lev, nakonec však pouze rozezvučel břevno. A málem platilo otřepané nedáš – dostaneš. Vaněk byl předlouho sám před Mensatorem, ovšem napoprvé ho gólman Západočechů vychytal, druhý pokus šel mimo. Když pak před druhou sirénou neseřídil mířidla Balej, svítil znovu o přestávce na kostce nad ledem stav 0:2.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval dělovkou od modré Mozík, Habal byl připraven. Podobně si vedl i po chvilce, když ramenem vytěsnil pokus Simona. Další ránu, Jeřábka z vrcholu kruhu, schytal Vachovec do kolene a div, že postižený odkulhal na střídačku. Další projektil vyslal Pulpán, rána byla sražena do ochranné sítě. Následně se zjevil osamocen mezi obránci Balej, jeho zakončení bekhendem ovšem na Habala nestačilo. Když pak dělovkou od pravého mantinelu netrefil zařízení ani Dvořák a Mozík v samém závěru rozezvučel břevno, radovali se z výhry v derby Karlovy Vary.