CEB - PLZ 1:4

CEB - PLZ 1:4 - Indiáni Motoru oplatili porážku a vezou výhru 4:1

Plzeňským indiánům se na jedničku vydařila odveta v jihočeských Budějovicím. Domácímu Motoru oplatili porážku z vlastního ledu, a to hned dvojnásobně - jak v normální hrací době, když zvítězili 4:1, tak v samostatných nájezdech po "výhře" 2:1.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

1:4
0:0, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 51. Kuchejda (Chmelíř, Punčochář) – 25. Jeřábek (Pulpán, Johnson), 34. Mozík (Simon, Kašpařík), 44. Pletka (Simon, Do. Boháč), 52. Johnson (Balej, Lev). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Banes Motor České Budějovice

Kůdela (Bláha) – Bajaník, Vráblík, Punčochář, Chmelíř, Mucha, Semrád, Parýzek – Nouza, Straka, Švihálek – Kuchejda, Pajič, Da. Boháč – Vaniš, Rob, Přibyl – Pašek, Prokeš, Marek.

Mensator (Machovský) – Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Mozík, Do. Boháč, Moravčík, Marcel – Pletka, Simon, Michel – Johnson, Lev, Balej – Kubalík, Kašpařík, Schleiss – Beran, Sýkora, Dvořák.

Že na českobudějovický led přijel extraligový soupeř, potvrdili Plzeňští již ve druhé minutě. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu tečoval nahozený puk Kašpařík, ten změnil směr a Kůdela jej neměl pod dohledem. Skákající kotouč nakonec zamířil okolo pravé tyče k mantinelu. Zahanbit se nechtěli ani Jihočeši. Kuchejda se zpoza branky vynořil u Mensatora, obtočil se kolem svého strážce, jenže bekhendový pokus neměl moc šancí na úspěch.

Poněkud ospalejší pasáž první třetiny narušil ve 14. minutě další exbudějovický útočník. Václav Pletka si v útočném pásmu položil posledního obránce Motoru, k dispozici měl ještě další dva spoluhráče, nicméně volil přímou ránu na střed, což Kůdelu nemohlo překvapit. Z těžkého úhlu zkoušel navázat na své úspěšné úterní utkání i Švihálek, plzeňský brankář jeho překvapivé nahození ukryl do lapačky. Na závěr třetiny ještě dostali domácí dvojnásobnou početní výhodu, jejíž kratší část však nevyužili, a ta se tak přesunula do prostředního dějství.

Rozdělení početní výhody Motoru uškodilo. Modří měli problémy udržet se v útočném pásmu a Plzeň se s přehledem ubránila. Lekci z produktivity v přesilové hře předvedli hosté krátce nato. Kůdela totiž střelu Pulpána od modré čáry pouze vyrazil k Jakubu Jeřábkovi, který neměl problém uklidit puk do sítě domácích. Plzeň využila početní výhodu po 27 sekundách a v 25. minutě vedla 1:0. Rázem mohl odpovědět stejnou mincí Chmelíř, jeho projektil však pouze olízl levou tyč.

Před slušně zaplněnými tribunami Motor nechtěl za Škodou zaostávat. V další přesilové hře svým manévrem překvapil hosty Vaniš, vyjel si s pukem před Mensatora a snažil se zasunout na vzdálenější tyč, jenže plzeňský strážce svatyně nějakým zázračným způsobem za pomoci betonu a lapačky udržel kotouč na brankové čáře. A tak když domácí nedokázali vyrovnat, přišel trest. Hosté také dostali od rozhodčích dvojnásobnou přesilovou hru a extraligoví hokejisté ji s přehledem využili. Simon našel od zadního mantinelu na modré čáře napřáhnutého Vojtěcha Mozíka, jenž tvrdou ranou dostal puk do levého horního rohu Kůdelovy branky. Plzeň tedy ve 34. minutě vedla o dvougólovým rozdílem. Konec druhé třetiny rozkouskovala vyloučení na obou stranách, ani jeden celek ale nedokázal menšího počtu hráčů na ledě využít.

Třetí třetina pokračovala v duchu nedovolených zákroků. Nejprve se na trestné lavici objevil už podruhé Mucha, vzápětí ho následoval plzeňský Lev. Hru ve čtyřech zvládli lépe hosté. Znovu u toho byl Simon, který v úniku dvou na jednoho krásně našel Václava Pletku, pro něhož nebyl problém ve 44. minutě upravit skóre na 3:0 pro Západočechy. Korekci ve výsledku přinesl na přelomu závěrečné části David Kuchejda. Z modré čáry vyslal nahození Chmelíř a před Mensatorem záludně změnila směr domácí devětašedesátka, na což už hostující brankář neměl šanci zareagovat.

Jenže stav, který mohl slibovat trochu dramatičtější zápletku, neměl dlouhé trvání. Před branku se, notně osekáván beky Motoru, probil Nicholas Johnson a v těžké pozici poslal puk pod horní tyč. V 52. minutě svítil na světelné tabuli stav 1:4. Jakýkoliv možný nápor Motoru byl tak rychle utlumen a o vítězi duelu bylo víceméně jasno. Druhý gól domácích ještě mohl v samostatném úniku přidat Rob, dokázal se ale na něj dotáhnout plzeňský obránce Marcel a rozhodil jej při zakončení. Plzeň tedy zvládla odvetu a při druhém vzájemném přátelském utkání porazila Motor v Budvar Aréně 4:1.

Po duelu obohatily zápas ještě samostatné nájezdy, za hosty se během pěti nájezdů prosadili Dominik Simon s Dominikem Kubalíkem, čestný úspěch domácích zaznamenal Luboš Rob.