
PLZ - MHK 1:2: Škodovka na domácím ledě podlehla Hradci
Plzeň - Ve vyrovnaném utkání podlehla Plzeň Hradci Králové. Jedinou branku Škodovky zaznamenal ve 30. minutě Jakub Lev, hosté rozhodli necelých šest minut před koncem.
HC Škoda Plzeň - Mountfield HK


Branky a nahrávky: 30. Lev (Pletka, Kadlec) – 19. Mertl (Kudrna, Frühauf), 55. Vašíček (Skokan). Rozhodčí: Hodek, Horák – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 10:10, navíc Dvořák (PLZ) a Valcourt (MHK) os. 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4241. Střely na branku: 31:25. Zblokované střely: 9:13. Hity: 13:17. Vhazování: 43:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC Škoda Plzeň
Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Sklenička – Pletka, Simon, Kratěna – Johnson, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Schleiss – Kubalík, Beran, Dvořák
Mountfield HK
Kantor (Kacetl) – Frühauf, Slovák, Mikuš, Pláněk, Vašíček, Jank, Piegl – Šimánek, Mertl, Kudrna – Pospíšil, Tvrdík, Dej – Kukumberg, Červený, Skokan – Valcourt, Nedvídek, Beránek – Kopta
Brankáři
Jméno | Min | Stř | Ink | Zás | Úsp | TM |
---|---|---|---|---|---|---|
Matěj Machovský | 60 | 25 | 2 | 23 | 92,00 | 0 |
Hráči v poli
Jméno | G | A | B | +/- | TM |
---|---|---|---|---|---|
Jozef Balej | 0 | 0 | 0 | -1 | 0 |
Matěj Beran | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dominik Boháč | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Michal Dvořák | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 |
Nicholas Johnson | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
Petr Kadlec | 0 | 1 | 1 | -1 | 2 |
Ondřej Kratěna | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dominik Kubalík | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Branislav Kubka | 0 | 0 | 0 | -1 | 0 |
Jakub Lev | 1 | 0 | 1 | -1 | 2 |
Michal Moravčík | 0 | 0 | 0 | -1 | 0 |
Vojtěch Mozík | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Václav Pletka | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Lukáš Pulpán | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Jan Schleiss | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dominik Simon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tomáš Sýkora | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ján Sýkora | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
komentář
V první třetině bylo jasně znát, že se střetla dvě mužstva, která neoplývají žádnou velkou formou. Mountfield měl na dlouhou dobu jedinou šanci hned v prvním střídání zásluhou Šimánka, mírně aktivnější Plzeň pak čekala až do 16. minuty, kdy Pletkovi nechtěně namazal Peter Mikuš. Obě příležitosti skončily u gólmanů.
Ještě do sirény se ale fanoušci dočkali hodně zajímavé pasáže. Michal Dvořák si vyčíhl Tomáše Pospíšila v souboji za brankou a msty se ujal Collin Valcourt. Pro Dvořáka z toho byl dvouminutový trest za faul kolenem a tresty za následnou potyčku se vykrátily, nicméně už předtím hráli Lvi v přesile a situace pět na tři jim přinesla obrovskou možnost, kterou nepohrdli. Kudrnovu střelu dorazil do prázdné branky Tomáš Mertl – 0:1.
Po přestávce se hra přece jenom rozjela, soupeři už nebyli v defenzivě tak pozorní. To platilo hlavně o domácích indiánech a Východočeši měli k dispozici několik velkých šancí. Kapitán Jiří Šimánek trefil během pouhých pěti minut dvakrát tyč, zvlášť jeho nádherný průnik ve vlastním oslabení jasně volal po gólu, přidala se i obrovská příležitost Rudolfa Červeného.
Skóre se ale měnilo na druhé straně, když se opět potvrdilo staré otřepané - nedáš, dostaneš. Nepovedenou Pletkovu střelu dorazil bekhendem pod břevno Jakub Lev, který tak využil přesilovku – 1:1. V další početní výhodě ještě z velkého úhlu stejný hráč napálil hradeckou tyč. Aktéry střetnutí do sirény oboustranně překvapovaly výroky rozhodčích, nerozhodné skóre se však v základech neotřásalo.
Už bylo jasné, že o vítězi rozhodne jediný gól. Hradci dělalo zkraje třetí třetiny problémy aktivní plzeňské napadání, které ale nedopadlo na úrodnou půdu. Jako blesk z čistého nebe tak přišla po deseti minutách nádherná Dejova švihovka, která rozezvučela za Machovským břevno.
A to ještě bitva Mountfieldu s domácími tyčemi neskončila, čtvrtý díl do mozaiky přidal Bohumil Jank. Byly to však jen ojedinělé šance, závěr byl pouze o vůli a bojovnosti. A také o štěstí.
To se k nevůli indiánů přiklonilo na hostující stranu. Od modré čáry vypálil Jiří Vašíček a Machovskému v klíčovém momentu přejel ve výhledu spoluhráč v souboji s dalším hráčem Mountfieldu a pět minut před koncem Hradečtí podruhé vedli – 1:2!
Na tom už se do samotného závěru nic nezměnilo. Domácí ještě tři a půl minuty před koncem dostali šanci zahrát si přesilovou hru, ale v ní se trápili dál. Nepomohlo ani odvolání gólmana z branky a hra v šesti. Hradečtí si tak po velikém boji ze západočeské metropole odvážejí všechny body.
Ohlasy trenérů
Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Hradec dnes byl lepším mužstvem. Měl lepší pohyb, všude byl rychleji a my jsme zbytečně faulovali a prohrávali osobní souboje. Mysleli jsme si, že když Šimánek nedal gól na 2:0 a my vyrovnali, že by to mohl být zlomový moment. Ve třetí třetině jsme hráli dobře a klidně bychom brali i bod. Hradec si ale výhru zasloužil, protože šel za ní důrazněji. Stále nás trápí přesilovky, kterými si v zápasech nejsme schopni si s nimi pomoci.
Peter Draisaitl (Mounfield HK): Když jsme se dostali do vedení 1:0, bylo to v pořádku, zasloužili jsme si to. Hráli jsme stabilně to, co jsme měli. Poté jsme neproměnili naše další příležitosti a soupeři jsme dovolili vyrovnat. Vyhráli jsme šťastně – šťastnou střelou. Jsem spokojený, že tým se dal do kupy a my jsme vyhráli zlepšeným výkonem.