PLZ - KVA 4:3pp

PLZ - KVA 4:3pp - Neskutečný závěr a dva body z prodloužení!

Plzeň - V rámci západočeského derby před reprezentační přestávkou přivítala Plzeň na domácím ledě Karlovy Vary. Ve druhé třetině se domácí sice dostali do dvoubrankového vedení, hosté ale dokázali otočit skóre. O vedení 3:2 ovšem přišli vteřinu před koncem, vyrovnání zařídil Johnson. V prodloužení poté rozhodl o vítězství domácího týmu Jakub Lev.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

4:3p
0:0, 2:1, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 21. J. Sýkora (Kadlec, Jeřábek), 29. Simon (Jeřábek, Kadlec), 60. Johnson (Kašpařík, J. Sýkora), 63. Lev (Jeřábek, Kadlec) – 33. Balán (Harant, Sičák), 50. D. Hruška (Balán, Bičánek), 58. Balán (D. Hruška, Duda). Rozhodčí: Mikula, Šír – Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:6, navíc Johnson (PLZ) OT 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4734. Střely na branku: 28:24. Zblokované střely: 11:12. Hity: 17:17. Vhazování: 33:34. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

Machovský (Mensator) – Jeřábek (A), Kadlec (C), Pulpán, Mozík, Boháč, Kubka – Johnson, Simon, J. Sýkora – Pletka, Lev, Indrák – Schleiss, Přikryl, Kubalík – Hollweg, Kašpařík, Beran

HC Energie Karlovy Vary

Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Bičánek, Dvořák, Redlihs, J. Tomeček, Šidlík – Duda (C), Balán (A), V. Tomeček – Micka, R. Hruška, D. Hruška (A) – Vachovec, Skuhravý, Flek – Pšurný, Kverka, Koblasa

Ján Sýkora 1 1 2 0 2

Plzeň, jak je jejím zvykem v domácích zápasech, na svého soka vlétla a od úvodních minut svírala Vary v obranném pásmu. Vary se více osmělily až v šesté minutě, když pálil Duda. O pár vteřin později Machovský na poslední chvíli krotil puk, který zůstal v brankovišti po Hruškově střele. Naštěstí pro Plzeň si ho domácí brankář všiml jako první a zamezil dorážce. Na konci osmé minuty nevyšla od modré čáry střela Jánu Sýkorovi, toho využili Karlovarští a šli do protiútoku. Dudovu střelu Machovský vyrazil. Na druhé straně pálil Indrák, Habal však zasáhl. Zatímco v úvodních minutách byli aktivnější domácí, od poloviny třetiny se víc a víc osmělovali hosté. Velkou šanci měl ve 14. minutě Vojtěch Tomeček, který na Machovského vyslal střelu z otočky. Ta jen o kousek minula plzeňskou branku. O dvě minuty později měla Energie další příležitost. Skuhravý s Davidem Hruškou zle zatápěli plzeňské obraně a gólmanovi, ale nakonec z jejich šance nic nebylo. Na začátku 19. Minuty byl vyslán do šance Pletka, Kadlecovu prudkou přihrávku však nezpracoval. Na druhé straně měl podobnou příležitost Balán, ale ani on s ní nenaložil o nic lépe. První třetina tak skončila bez branek.

Druhá třetina nestihla ještě ani pořádně začít, uběhlo pouze deset vteřin a skóre se poprvé změnilo. Plzeňský střelec posledních zápasů Ján Sýkora se prosadil prudkou střelou o tyč - 1:0. Vary dostaly možnost vyrovnat v přesilové hře, vůbec v první početní převaze utkání. Tato herní disciplína se jim ale vůbec nepovedla. Až na jejím konci vypálil nebezpečně Duda, Machovský si poradil. Domácí krátce poté nevyužili přesilovku pět na tři ani následnou klasickou početní převahu. Johnson hned dvakrát neproměnil velkou šanci, stav se tak nezměnil. Přece jen se ale domácí z druhé branky radovali. Při hře čtyři na čtyři se prosadil Dominik Simon, jenž svou střelu také otřel o tyč jako jeho předchůdce - 2:0. Karlovy Vary střelecky promluvily až ve 33. minutě v přesilové hře, na jejichž využití jim stačilo pouhých osm vteřin. Nejlépe se ve skrumáži před brankou zorientoval Stanislav Balán – 2:1. Poté měli ještě domácí několik šanci na navýšení náskoku, ale žádný střelec již nebyl úspěšný, obra brankáři odolali všem pokusům o překonání.

Třetí dvacetiminutovku začali aktivněji hosté z Varů. Jejich tlak byl umocněn ještě vyloučením Mozíka. Duda v této početní výhodě byl u dvou velkých šancí svého týmu. Nejprve nahrál Davidu Hruškovi, podruhé sám střílel. Machovský byl v obou případech úspěšnější. Ve 45. minutě měl jasný gól na hokejce Johnson. S8m před prázdnou brankou však proti Habalovi neuspěl. Poté si svou frustraci vybil na rozhodčím a dostal osobní desetiminutový trest. Na začátku 50. minuty se do útočného pásma dostal Balán, našel Davida Hrušku, který střelou nad lapačku překonal Machovského a vyrovnal - 2:2. Plzeň se tlačila za vstřelením vítězného gólu Za Sýkorův nepovedený přechod ale tvrdě zaplatila. Manévr slovenského útočníka vystihl Duda, přes Hrušku se dostal puk ke Stanislavu Balánovi, který dokonal obrat Energie - 2:3. Jenže hokej je krásná a nevyzpytatelná hra. Nick Johnson v čase 59:59 zůstal v situaci 6na4 zcela nehlídán a poslal zápas do prodloužení - 3:3.

Prodloužení skončilo po dvou minutách a jedné vteřině, když se krásnou prudkou a nechytatelnou střelou z levého kruhu prosadil Jakub Lev a určil, že vítězem třetího derby v sezóně se stává Plzeň - 4:3.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Myslím, že pro diváka byl hlavně ten závěr dramatický. Souhlasím s kolegou, první třetina ani z naší strany nebyla moc dobrá. Ve druhé třetině tam napadaly nějaké góly, třetí třetinu Vary hrály velmi dobře a dokonce nám i odskočily. Já jsem ale rád, že kluci ukázali charakter. Potvrdilo se takové to klišé, že se hraje do poslední vteřiny. V prodloužení už bývá ten mančaft, co vyrovná na koni. My jsme rádi, že jsme to dnes ubojovali.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že dnešní utkání po vyrovnané první třetině získali do rukou domácí. Naše mužstvo už po několikáté ale prokázalo velký charakter a s výsledkem 0:2 si poradilo. Dá se ovšem závěrem říci, že odměnou byl pouze bod.