KOM - PLZ 4:2

KOM - PLZ 4:2 - Z Brna si Plzeň veze třetí porážku v řadě

Plzeň - Před televizními kamerami začali indiáni dobře. Již v deváté minutě dostal Plzeň do vedení Simon pro přihrávce novice Suchého. To ale bylo na dlouhou dobu ze strany Škody vše. Brno zápas poté dokonale otočilo na svou stranu, Balej v závěru jen korigoval skóre. FOTO: Petr Coufal / HC Kometa Brno

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

4:2
0:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 30. Kováčik (Honejsek, Hanzlík), 43. Vondráček (Dočekal, Zohorna), 55. Zohorna (Vondráček, Ptáček), 58. Vondráček (Zohorna, Hanzlík) – 9. Simon (Suchý, Pletka), 60. Balej (Jeřábek). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7142. Střely na branku: 36:20. Zblokované střely: 13:11. Hity: 13:10. Vhazování: 26:35. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

HC Kometa Brno

Čiliak – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Vágner, Kováčik – Káňa, Hruška, Ton – Burian, Čermák, Němec – Dočekal, Zohorna, Vondráček – Holec, Ostřížek, Honejsek.

Machovský – Jeřábek, Pulpán, Moravčík, Mozík Boháč, Kubka, Pavlíček – Schleiss, Bližňák, Kratěna – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Simon, Suchý – Beran, T. Sýkora, Balej.

Ján Sýkora 0 0 0 -1 0

Úvodní třetina duelu mezi Kometou a Plzní se domácímu týmu nevyvedla dle představ. O krůček aktivnější byli sice Brňané, i tak ale první periodu prohráli 0:1. V deváté minutě našel extraligový novic Suhý před bránou volného Dominika Simona, který se před Čiliakem nemýlil – 0:1. Brňané mohli rychle reagovat Holcem, ten však z dobré pozice trefil jen plzeňského brankáře Machovského. Další obrovská šance na srovnání kroku se Kometě naskytla o další minutu později, z dvouminutové přesilovky pěti proti třem však Brňané svého soupeře příliš nepotrápili. I do konce třetiny měli ze hry více domácí, ale žádný povedený puk za záda hostujícího brankáře dotlačit nedokázali.

Druhou třetinu načal zajímavým pokusem Ján Sýkora, protiútok svého spoluhráče ale do cíle nedotáhl. Na druhé straně mohl ve vlastním oslabení skórovat brněnský Vondráček, svůj samostatný únik ale gólem taktéž nezakončil. Kometa byla ve druhé třetině lepším týmem, další příležitost měli Holec s Tonem, ani jejich přečíslení dva na jednoho ale domácím divákům radost nepřineslo. Té se tak dočkali až v polovině utkání. Během přesilové hry napřáhl na modré čáře Jozef Kováčik a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Vrátit vedení na stranu hostů mohl aktivní Ján Sýkora, jeho pumelenice z levého kruhu ale skončila jen na ochranné síti nad bránou Čiliaka. Závěr třetiny pak patřil domácímu celku. Brňané sevřeli Plzeň před Machovským a několika střeleckými pokusy chtěli obrátit skóre na svoji stranu. Nejblíže brance byl Hanzlík, jeho střelu ale zastavila až tyčka hostující brány.

Úvod poslední třetiny mohl načít gólovou radostí Lev, jeho pokus z mezikruží ale mířil jen do brankáře Brna. Úspěšnější byl po dvou minutách Tomáš Vondráček, který šikovnou tečí poslal puk po střele Dočekala do brány – 2:1. Kometě první vedoucí branka v utkání výrazně pomohla a vytvářela si další velké šance. Pokusy Kempného a Vondráčka ale góly neskončily. Srovnat stav pro Plzeň mohl Ján Sýkora, na Čiliaka si ale nepřišel. Smrtící ránu tak pět minut před koncem zasadil Plzni Hynek Zohorna, který dokončil přečíslení dva na nikoho v podání sebe a rychlejšího Vondráčka – 3:1. Plzeň se rozhodla tři minuty před koncem zápasu zkusit s utkáním ještě něco udělat, hra bez brankáře ji ale nevyšla. Kometa se dostala na puk a zásluhou Tomáše Vondráčka ho dopravila počtvrté do soupeřovy klece – 4:1. Finální verdikt tohle ale nebyl. Osm vteřin před koncem korigoval skóre na konečných 4:2 Jozef Balej, když zpoza brány dopravil se štěstím puk do brněnské brány. Kometa díky tříbodovému vítězství načala nový rok úspěšně, Plzeň prohrála potřetí v řadě.

Karel Beran (Brno): Stál proti nám těžký soupeř, i když poslední dva zápasy prohrál, nehrál nikdy špatné utkání. Dobře jsme se na ně nachystali. V první třetině jsme měli několik šancí, ale bohužel jsme inkasovali. Před druhou jsme si řekli, že se více tlačit do brány. Třetí třetina pak byla o jednom gólu, který se podařil vstřelit nám. V zápase jsme celkově dobře bránili, nepouštěli soupeře do brejků a po zásluze vyhráli.

Ladislav Čihák (Plzeň): Těžko hodnotit, zápas jsme dnes jednoznačně nezvládli a Kometa byla ve všech směrech lepší. Nevyhráli jsme jediný souboj, nebruslili jsme a nasazení nebylo dobré. Jen díky Machovskému jsme gólů nedostali více.