MHK - PLZ 2:1

MHK - PLZ 2:1 - Z Hradce s těsnou prohrou

Z neoblíbeného královehradeckého ledu se indiáni opět vrací s prázdnou. Do utkání vstoupili výborně, když v 10. minutě otevřel skóre kapitán Kratěna. Domácí ale duel otočili v druhé třetině, kdy během pěti minut vstřelili dvě branky. Přestože se Plzeňští v závěru snažili o vyrovnání, Kacetl svou klec uzamkl dokonale a zasloužil se o výhru domácích 2:1.

Mountfield HK - HC Škoda Plzeň

2:1
0:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 29. Dej (Pláněk), 34. Valcourt (Čáp) – 10. Kratěna (Bližňák). Rozhodčí: Fraňo, Homola – Bláha, Pešek. Vyloučení: 6:6 + Vantuch (MHK) 10 min. Bez využití. Diváci: 4538. Střely na branku: 20:20. Zblokované střely: 6:11. Hity: 22:20. Vhazování: 31:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Mountfield HK

Kacetl (Kantor) – Dietz, Plášil, Jank, Čáp, Pláněk, Vašíček – Skokan, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Knotek, Vantuch – Kukumberg, Tvrdík, Červený – Valcourt, Troliga, Beránek.

Machovský (Mensator) – Kadlec, Jeřábek, Mozík, Sklenička, Pulpán, Boháč, Marcel – J. Sýkora, Simon, Johnson – Kratěna "C", Bližňák, Schleiss – Kubalík, Culek, Lev – Balej, T. Sýkora, Hollweg – Beran.

Ján Sýkora 0 0 0 0 0

Zápas začal zajímavě pro Collina Valcourta, ten se v prvních dvou střídáních dvakrát střetl s Ryanem Hollwegem a za následnou hrubost putoval v obou případech na trestnou lavici. Mezitím ještě stihl vystihnout rozehrávku Machovského, ale spoluhráče před brankou nenašel.

Hradec byl od začátku aktivnějším týmem, stejně jako Plzeň si ale pořádnou šanci nevypracoval. První přišla v 10. minutě a hned z toho byla branka. Ondřej Kratěna si sjel do pásma, krásně se uvolnil přes Plášila a z pravého kruhu vymetl přední horní růžek Kacetlovy brány – 0:1.

Srovnání mohlo přijít po necelé půlminutě. Bohumil Jank byl v úniku faulován, nařízené trestné střílení ale namířil jen doprostřed brány. Domácí byli i nadále při chuti, gólové příležitosti však nepřicházely. A tak bylo v první třetině vidět mnohem více tvrdých soubojů a vyloučení.

Ve druhé periodě se hra poněkud otevřela, útočných výpadů a šancí přibývalo. Hradec měl stále lehce navrch, postupně jeho převaha narůstala. V čase 28:39 se také dočkal branky. Rastislav Dej ujel po pravém mantinelu a zamířil tam, kam je zvyklý – přesně do vzdálenějšího růžku – 1:1.

Po polovině zápasu si Mountfield zahrál přesilovku a krátce po jejím konci udeřil. Zdeněk Čáp vybídl žabičkou Collina Valcourta, který ve 34. minutě puk ze vzduchu zpracoval a zamířil přesně mezi betony přesouvajícího se Machovského – 2:1.

Mountfield hrál nadále uvolněně, ale do kabin se mohlo jít klidně za stavu 2:2. Půlminutu před druhou sirénou se do šance dostal Nicholas Johnson, ale souboj s ním vyhrál hradecký brankář. I dík tomuto okamžiku odcházeli domácí borci do kabin za pořádného potlesku tribun.

Do závěrečné části nastoupil tým Petera Draisaitla poněkud pasivně, Plzeň se několikrát dostala před Kacetla. Ve 42. minutě to zkoušel zleva Lukáš Pulpán, ale vzdálenější růžek těsně minul.

Hradec si vytvářel územní převahu víceméně pouze v přesilových hrách, jinak hrál to, co potřeboval – snažil se precizně bránit a nepouštět soupeře do šancí. To se nepovedla úplně v závěru zápasu. Pět a půl minuty před koncem to zkoušel z první Johnson, Kacetl si připsal důležitý zákrok ramenem.

Dvě minuty před koncem zápasu to zkusili indiáni s šesti bruslaři v poli, jenže šestý letošní gól Hradci nepřidali – Ján Sýkora v 59. minutě po křižném pasu bránu přestřelil. Domácí tak porazili tým Michala Straky i počtvrté v sezóně a důrazně si řekli o udržení šestky.

Peter Draisaitl (Mountfield HK): Byl to pro nás hodně těžký zápas. Dostávali jsme se do něj s problémy a měli jsme zbytečné fauly, chyběl nám správný rytmus. Špatně jsme bruslili a neměli Plzeň pod kontrolou. Od druhé třetiny jsme to ale malinko zlepšili a povedly se nám dva góly. Pak už se zase spíš bránilo. Psychicky i fyzicky to byl náročný zápas, jsou to pro nás vyloženě vydřené tři body.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Věděli jsme, jak Hradec hraje a že asi nebude padat moc gólů. První třetinu jsme hráli dobře a vyhráli jsme ji, ale ve druhé jsme dostali dva góly a pak už se nám to těžko dohánělo. Hradec si vedení zkušeně pohlídal. Chtěli jsme urvat body, což se nám bohužel nepodařilo a musíme jít dál. Hradci blahopřeju k vítězství.