HBR - PLZ 1:3

HBR - PLZ 1:3 - Na úvod přípravy výhra v zápase i nájezdech v Havlíčkově Brodě!

Plzeň - Západočeši vstoupili do přípravy roku 2014 pravou nohou. Na ledě Rebelů uspěly mladé pušky 3:1, svého soupeře porazily i v následných nájezdech - 2:1.

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Škoda Plzeň

1:3
0:2, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 34. Zítka (Maliník, Minárik) – 16. Moravčík (Tulačka), 19. Dvořák (Sýkora, Pejchar), 60. Simon (Moravčík). Rozhodčí: Kukeně – Habásko, Křivohlavý. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 700. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Rebel Havlíčkův Brod

Barus (od 32. Dlouhý) – Grman, Semrád, Zítka, Sedlák, Vágner, Kolář, Žvátora, Vala, Kulhánek – Jankovič, Minárik, Maliník, Řehák, Sedláček, Trummer, Kučera, Stehlík, Boček, Milfait, Kadlec, Chlubna.

Polívka (Pacl) – Marcel, Moravčík, Pavlíček, Grin, Prokop, Ferenc, Sklenička – Schleiss, Simon, Beran, Sýkora, Lev, Kepka, Pejchar, T. Sýkora, Dvořák, Vlach, Kristl, Tulačka.

Začátek zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu a oba soupeři se spíše jen oťukávali. Plzeň nastoupila ke svému prvnímu zápasu a bylo vidět, že se hráči nejprve musí zahřát na provozní teplotu. Domácí měli ze silného soupeře a mistra extraligy ze sezony 2012/13 respekt a více šancí si tak vytvářeli Indiáni, kteří se v závěru úvodní dvacetiminutovky mohli radovat ze zaslouženého vedení. V 16. minutě předložil Vojtěch Tulačka v blízkosti modré čáry přesný pas Michalu Moravčíkovi, který si najel do ideální palebné pozice a zblízka přišpendlil puk přesnou střelou k pravé tyčce gólmana Baruse. Neuplynuly ani tři minuty a maskovaný muž Rebelů smutně lovil puk ze své sítě podruhé. Tomáš Sýkora posunul v útočném pásmu puk na hůl Michala Dvořáka, který ze vzdálenosti několika kroků obstřelením Filipa Baruse prokázal skvělé střelecké schopnosti.

Havlíčkův Brod vstoupil do prostřední části o poznání sebevědoměji a postupem času se čím dál více osměloval. První stoprocentní šanci měl na holi Ondřej Stehlík, který se ocitl v samostatném úniku, ale zblízka nenašel skulinku mezi betony brankáře Polívky. Plzeňské defenzivě rázem činila soupeřova aktivita velké problémy a slušně zaplněná Kotlina brzy slavila zasloužené snížení. Rebelové se usadili v útočném pásmu a při kombinaci putoval kotouč na modrou čáru, kde zkusil štěstí Petr Zítka a jeho utěšená střela po ledě doklouzala až za záda Patrika Polívky, který měl zcela zakrytý výhled. Bojovníci z Kotliny diktovali tempo hry a vypracovali si i další velké příležitosti, jenže s jejich využitím byli na štíru.

Závěrečné dějství se sice hrálo ve slušném tempu a s minimem přerušení, ale fanoušci sledovali spíše bojovný hokej, přičemž šancí bylo jako šafránu. Škodovka si počínala v defenzivě o poznání obezřetněji než ve druhé třetině a prvoligovému soupeři toho moc nedovolila. Svěřenci trenéra Baruse ještě zkusili stáhnout nejtěsnější manko v závěrečné hře bez brankáře, jenže toho využil střelou do prázdné brány talentovaný útočník Dominik Simon, který si připsal premiérový zásah v dresu indiánů a uzavřel na konečných 3:1.

Miroslav Barus (HC Rebel Havlíčkův Brod): Myslím si, že kluci odehráli většinu zápasu suprově. V první třetině bylo vidět, že se trochu bojí zvučného soupeře, ale od druhé třetiny to zvládli. Jsem rád, že se nám zapracovávají hráči do sestavy a začínají si na sebe zvykat. Je velmi dobré, že pracujeme s osmi hráči, kteří v Havlíčkově Brodě hokejově vyrůstali. Velmi dobré utkání odehrál například obránce David Vala. Petr Kuchta bohužel nenastoupil kvůli menšímu zranění. Na to, že je začátek sezony, jsme s předvedenou hrou spokojení.

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): Bylo vidět, že jsme hráli první zápas. Dali jsme příležitost hlavně klukům, které jsme chtěli vyzkoušet. Myslím si, že Havlíčkův Brod hrál velmi dobře a byl nám vyrovnaným soupeřem.