Junioři pokračují v krasojízdě!

Junioři: HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 1:4 (0:2, 0:0, 1:2). Dravé mládí indiánů zabojovalo i na ledě Pražanů a po výsledku 4:1 si odváží z Prahy všechny tři body.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

1:4
0:2, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 48. Ječný (Kellerstein, Andres) – 2. Kubík (Rajal), 9. Kristl (Polata), 42. Krliš (Tulačka, Suchý), 60. Suchý (Walter). Rozhodčí: Pavlovič – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 38. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Slavia Praha

Frodl – Krejčí, Kocánek, Novák, Saňa, Drahorád, Kottek, Junek – Červený, Török, Kasala, Nestrašil, Kellerstein, Ječný, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Fortelka, Andres, Navrátil.

Štekr – Polívka, Kubík, Walter, Holý, Houfek, Sklenička – Krliš, Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Kubalík, Kristl, Rajal, Polata, Čadek, Suchý, Tulačka, Opava, Kepka.

Jan Walter 0 1 1 0 4

Do utkání vstoupili lépe hosté z Plzně, už totiž ve 2. minutě skončila tvrdá rána od modré Matyáše Kubíka v síti za Frodlem. Sešívaní se snažili o rychlou odpověď, místo toho však v průběhu první části ještě jednou inkasovali. Polatovu střelu vyrazil slávistický brankář jen k osamocenému Richardu Kristlovi, který bez problémů poslal kotouč do odkryté klece.

Blízko snížení byl v polovině duelu Török, jeho zajímavý pokus ale dokázal Štekr zneškodnit. O chvíli později se zase v mezikruží objevil Kellerstein, plzeňského gólmana ale trefil puk do masky. Na druhé straně se zase dostal do šance Tulačka, jehož střelu vyrazil Frodl na poslední chvíli betonem.

Skóre se znovu měnilo až ve 42. minutě. Václav Krliš vypálil zpoza obránce, kotouč zřejmě ještě změnil dráhu a zapadl k tyči za překvapeného Frodla. Poslední dějství bylo hodně rozkouskované velkým počtem vyloučení, čehož využili červenobílí a zvládli alespoň snížit. Puk po střele Kellersteina vypadl Štekrovi z výstroje a nejblíže byl Filip Ječný, který už jen doklepl kotouč do branky.

Pražané se snažili vybojovat alespoň bod, čas ale ubíhal příliš rychle. Ke hře bez brankáře se odhodlali trenéři domácích až půl minuty před závěrem. Slávisté už se však do gólové příležitosti nedostali, naopak Plzeňští si zásluhou Filipa Suchého připsali ještě pojistku do opuštěné svatyně.

Jiří Hájek (HC Slavia Praha): Jak už jsem řekl klukům v kabině: „Chlap se vrací z boje se štítem, nebo na štítě.“ To se dnes bohužel o našich chlapcích říci nedá.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Viděli jsme kvalitní přímočaré utkání. Jsme rádi, že vezeme tři body z venku. Myslím, že jsme dnes rozhodně byli o ty tři branky lepší.