Z tvrdé řežby vyšli nakonec vítězně indiáni

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 2:1 po sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0). Velmi vyhrocené utkání, ve kterém padalo velké množství trestů, musely nakonec rozlousknout až nájezdy. V nich byli nakonec úspěšnější indiání, kteří si zásluhou přesné trefy Miroslava Indráka připsali bonusový bod.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

2:1
1:0, 0:0, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 1. Kristl (Indrák), rozh. nájezd Indrák – 49. Kusko (Zohorna). Rozhodčí: Sýkora - Šperl, Jílek. Vyloučení: 11:13, navíc Marcel (PLZ) trest ve hře za naražení ze zadu. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 112. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

Štekr (Pacl) – Sklenička, Walter, Marcel "A", Holý, Houfek, Polívka, Rajal – Jakubec, Indrák, Michel – Kristl, Suchý, Tulačka "C" – Kepka, Polata "A", Beneš – Švarc, Opava, Petráš – L. Vlček

HC Kometa Brno

Jekel (Šalena) – Hájek, Šnajnar, Kupčík, Kubeš, Švejda, Vágner, D. Vlček, Vojáček – Kozel "A", Biolek, Dymáček – Král, Pokorný, Kusko "C" – Dvořák, Boltvan, Denk – Grünwald "A", Zohorna

Jan Walter 0 0 0 0 2

Indiáni vstoupili do utkání jako uragán a udeřili hned po 15 sekundách hry. Richard Kristl se dostal až před gólmana Jekla, kterého následně překonal přesnou střelou k tyči. Ve zbytku třetiny byla hra převážně vyrovnaná. Přesto se Kometa mohla dočkat vyrovnání, a to hned dvakrát. Úniky Grünwalda a Zohorny ale vychytal parádními zákroky plzeňský gólman Štekr.

Kometa měla v druhé části k dispozici dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. Šanci na vyrovnání ale hosté promarnili. Kromě dvou pěkných ran obránce Lukáše Vágnera, z nichž jedna zazvonila na tyčku domácí svatyně, si více příležitostí nevypracovali. Plzeňští příliš v druhé periodě neohrozili. Jedinou světlou chvilkou byla pěkná souhra Indráka s Kristlem, druhý jmenovaný si ale z blízkosti na pozorného gólmana Jekla nepřišel.

Ve třetí části se hra ještě více přiostřila. Výsledkem bylo velké množství vyloučených, plzeňský Marcel navíc za svůj tvrdý zákrok musel odejít do kabin. Kometa měla v této bojovné třetině mírně navrch a nakonec se dočkala zaslouženého vyrovnání. Sylvestre Kusko ujel plzeňským obráncům v oslabení a své sólo zakončil přesnou střelou podél gólmana Štekra.

Po šedesáti minutách hry tak skončilo utkání 1:1. Následovat tak muselo prodloužení, ve kterém se ale ani jedno z mužstev gólově prosadit nedokázalo. Plzeňští sice tlačili v přesilové hře, ale Kometu podržel nad vodou dobře chytající brankář Jekel. Rozhodnout o vítězi tak museli až nájezdy. Z nich vyšli nakonec jako vítězi Plzeňští, jejichž rozhodující nájezd proměnil Miroslav Indrák, jenž se prosadil po krásné střele nad lapačku gólmana Komety.

David Bruk (HC Plzeň): Utkání jsme odehráli velmi špatně. Byl to náš suverénně nejhorší výkon v této sezoně. Jsme rádi, že jsme z toho paskvilu získali dva body, ale to je zásluha pouze našeho brankáře Štekra. My jsme hráli velmi nedisciplinovaně, z čeho pramenilo velké množství faulů, a neplnili jsme pokyny, které jsme měli. Chybělo tam i potřebné nasazení od hráčů.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): My jsme špatně začali a inkasovali jsme brzy branku. Byli jsme po včerejším utkání takový ospalí. Postupně jsme se ale lepšili a řekl bych, že od desáté minuty jsme byli nebezpečnější a podařilo se nám i srovnat. V prodloužení pak již žádné šance ani nebyli a v nájezdech je to o štěstí. My jsme rádi za ten bod. Přišlo mi akorát, že zbytečná vyloučení z obou stran to utkání pokazila. Bylo to takové nervózní a podrážděné. Může to být z únavy, zápasy se hrají neustále. Kluci nemají ani 24 hodin na případnou regeneraci. Není to tak spíše ani o hokeji, ale o nějaké výdrži a odolnosti. Je to ke škodě hokeje, ale nic se nedá dělat.