Junioři v bojovném utkání zdolali Třinec po nájezdech

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 4:3 s.n.(0:1, 0:2, 3:0 - 0:0). V plzeňské ČEZ Aréně byl k vidění duel dvou sousedů v tabulce, indiáni přivítali tým HC Oceláři Třinec. Hosté po dvou třetinách vedli o tři góly, takže utkání vypadalo, že je rozhodnuté. Nicméně domácí se nevzdali a ve třetí části dokázali vyrovnat, třetí branku vstřelili v poslední minutě! Prodloužení gól nepřineslo, nájezdy rozhodl Miroslav Indrák a dva body tak brali domácí!

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec

4:3sn
0:1, 0:2, 3:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 50. Michel (Tulačka, Sklenička), 52. Kristl (Sklenička), 60. Kristl (Tulačka, Michel), rozh. náj. Indrák – 15. Pisarik (Kovařčík), 31. Severa, 39. Pisarik (Franek). Rozhodčí: Matěj Sýkora – Michal Rubáš, Martin Tvrdík. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 28:41. Průběh utkání: 0:3, 3:3.

Štekr (Pacl) – Polívka, Kubík, Walter, Holý, Houfek, Sklenička – Jakubec, Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Rajal, Polata "A", Michel, Indrák, Suchý, Tulačka "A", Kepka "A"

HC Oceláři Třinec

Svoboda (Dudáček) – Pisarik "C", Heider, Stránský, Roman, Matyáš, Doudera, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Cienciala "A", Kofroň, Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Pala, Fejko, Christov, Jaroš "A"

Jan Walter 0 0 0 -1 0

Plzeňští začali zápas aktivněji než jejich soupeř z Třince, nicméně žádnou větší šanci si nevytvořili. Výborně bruslící hosté jim ztěžovali rozehrávku a nepouštěli je do prostoru před brankářem Svobodou. Oceláři se zprvu do šancí moc nedostávali a čekali spíše na chybu v plzeňské rozehře. První větší šanci si připsali domácí Tulačka a Suchý, kteří se dostali do úniku dva na jednoho, ale gól z této příležitosti nepadl.

Ke slovu se potom dostali i třinečtí hokejisté, kteří často využívali pravidla o hybridním icingu, ale indiáni se zaskočit nenechali. První velkou šanci hostů zaznamenal Lukáš Bednář, který se dostal do útočného pásma a nestřelil tyč Štekrovy branky. První a jedinou branku v úvodní části zaznamenal třinecký kapitán Alex Pisarik. Šikovný obránce přešel přes dva plzeňské hráče, dostal se až před Štekra a překonal ho střelou mezi betony.

Druhá část se nesla v duchu té první. Oba týmy hrály velice důrazně, k vidění byl svižný hokej, ale velké šance chyběli. V polovině druhé třetiny hráli domácí přesilovku, ve které ovšem neuhlídali rychlého Jiřího Severu. Třinecký útočník ujel obráncům a se štěstím překonal Štekra. Při gólu najel do plzeňského gólmana, čímž vychýlil branku z jejího postavení. Rozhodčí se potom radili, zda byla situace v pořádku, nakonec Severovi zásah připsali.

Plzeň se poté hrnula do útoku a snažil se alespoň snížit, ale hosté indiánům nic nedovolili. Na konci třetiny byli navíc v krátkém sledu vyloučeni David Sklenička a Lukáš Vlček, oba za nedovolené bránění, a hostům se naskytla výhoda pět na tři. Několik šancí pochytal skvělý Štekr, ale na ránu, kterou vyslal Alex Pisarik, neměl nárok. Hosté tak využili přesilovku a vstřelili Plzni gól do šatny.

Třetí třetina byla z pohledu plzeňských mladíků naprosto perfektní. Domácím se totiž podařilo vyrovnat, hlavně díky přesilovým hrám. V padesáté minutě snížil na 1:3 David Michel, který zakončil úchvatnou souhru do prázdné brány. O dvě minuty později bylo s indiány ještě lépe. V další přesilovce se prosadil Richard Kristl. Plzeňský útočník se nenechal odstrčit třineckou obranou a dorazil střelu Skleničky za brankáře Svobodu.

Domácí pak zbrzdili dvě zbytečná vyloučení a Třinec se trochu uklidnil. V poslední minutě domácí dovolali gólmana a hosté několika ohrozili prázdnou klec. Dvanáct vteřin před koncem se prosadil podobně jako při prvním gólu Richard Kristl a bylo vyrovnáno! Prodloužení proběhlo bez šancí a tak následovaly nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl Miroslav Indrák a Plzeň tak brala bod navíc!

František Černý (HC Plzeň 1929): Samozřejmě jsme moc rádi, že se nám utkání podařilo otočit. První dvě třetiny byli z naší hodně špatné, málo jsme bruslili a Třinec nás přehrával. Třetí třetina byla lepší, velice nám pomohly přesilové hry, ve kterých jsme vstřelili branky. Pak se nám se štěstím podařilo vyrovnat, no a nájezdy jsou už loterie, my jsme dnes byli šťastnější.

Jiří Jurík (HC Oceláři Třinec): Myslím, že jsme ztratili jasně vyhrané utkání. Díky naši individuální chybě a netaktickému postupu soupeř v poslední minutě vyrovnal. Z obou stran to bylo velice slušné utkání, domácí byli v samostatných nájezdech šťastnější.