Mladší dorost rozdrtil tým PZ Kladno!

HC Plzeň 1929 - PZ Kladno 10:2 (2:2, 3:0, 5:0). Ve sváteční den se domácí indiáni utkali s týmem PZ Kladno. Středočeši se ukázali být velmi zdatným soupeřem. Plzeňští odpor zlomili ve druhé třetině, kterou vyhráli o tři branky, a nakonec brali tři body po vysokém vítězství.

HC Plzeň 1929 - PZ Kladno

10:2
2:2, 3:0, 5:0

Branky a nahrávky: 3. Hajžman (Straka, Kvasnička), 5. Váňa, 21. Váňa, 28. Pour (Kvasnička), 33. Eret (Lokajíček, Pour), 47. Eret (Šilhán), 50. Červenka (Váňa), 51. Kovařík (Beneš, Kaňák), 55. Roubal, 56. Straka (Hajžman) - 11. Zich, 20. Husarik (Gestberger). Rozhodčí: Jakub Valenta – Gabriela Malá, Ondřej Malý. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 75. Střely na branku: 40:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 10:2.

Pejsar (21.-50. R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Staněk, Kvasnička "A", Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krystl, Hajžman, Pour, Benetka, M. Červenka, Krýner, Eret "A", Straka, Kovařík, Erhart, Roubal "C", Váňa

PZ Kladno

Blažek (od 50. Hedvábný) – Hofman, Zich, Šebesta "A", Janega, Šmatlák, Husarik "C", Pelant, Müller "A" – Neiss, Šimáček, Stůj, Pokorný, Gestberger, Jelínek, Furch, Kolenatý, Rendla

Ondřej Váňa 2 2 4 2 0

Utkání indiánů s týmem PZ Kladno začal velice rušně, od prvních sekund se hrálo z jedné strany na druhou. O něco aktivnější byli svěřenci Radka Kampfa, kteří se dostali do vedení už ve třetí minutě. Domácí zakombinovali v útočném pásmu, Straka přihrál na volného Matěje Hajžmana, který neměl problém dostat puk za Blažka. O dvě minuty později byli Plzeňští ještě veselejší. Ondřej Váňa získal puk ve středním psámu, obešel dva protihráče a poté zakončil přesně mezi betony.

Od domácích to však bylo v první třetině vše, hostující PZ Kladno se dostalo zpět do zápasu zvýšeným důrazem. A také šťastnými trefami. V jedenácté minutě uzmul indiánům kotouč obránce Adam Zich a namířil si to do útočného pásma. Těsně za modrou vypálil a Pejsar si s tímto pokusem nedokázal poradit. Středočeši šest sekund před koncem dokonce vyrovnali. O druhý gól se postaral kapitán hostí Pavel Husarik, který nahodil puk před branku a Pejsarovi zvláštním způsobem propadl touš do sítě. Další laciný gól ze strany Plzně.

Druhou část ovládli jednoznačně domácí hokejisté. Již po pár vteřinách od úvodního buly se k puku dostal Ondřej Váňa a předvedl téměř identickou akci jako v první třetině. Obešel několik kladenských hráčů a poté blafákem překonal Blažka. Domácí se pak hrnuli do útoku a chtěli vedení navýšit, ale ani hosté se nenechali zahanbit a přidali na důrazu, několikrát nebezpečně ohrozili plzeňskou branku, ve které se od prostřední části usídlil Radek Červenka.

Další gól indiánů přidal Jakub Pour. Zručný útočník se k puku dostal v útočné třetině, vyjel s ním mezi kruhy a krásnou střelou švihem nedal hostujícímu gólmanovi Blažkovi šanci. Indidáni poté hráli přesilovku, ve které se jim příliš nedařilo kombinačně, a tak obránce Lokajíček napálil puk od modré čáry a Petr Eret, který číhal před brankou, perfektně ztečoval touš do horního rohu kladenské svatyně.

Jestliže Plzeňští ve druhé třetině soupeře přehráli, tak ve třetí části naprosto dominovali, vyhráli ji 5:0. Kanonádu načal Petr Eret, který využil přesné přihrávky Šílhána a zaznamenal svůj druhý gól v zápase. Další zásah přidal při přesilové hře útočník Martin Červenka a domácí vedli již o pět branek.

Stále to však pro indiány bylo málo a nadále zasypávali kladenskou bránu svými pokusy. Osmý úspěch zaznamenal Vojtěch Kovařík, který byl jak první u vyraženého kotouče a doklepl ho do hostující klece. Zápas se dohrával v exhibičním tempu a svou trefu přidal i kapitán Plzně Josef Roubal. Pěkně se uvolnil v rohu útočného pásma, vybruslil si mezi kruhy a trefil se přesně do černého. Desátý gól domácích mladých pušek přišel jen o minutu později, jubilejním střelcem se stal Martin Straka. Plzeň tak svého soupeře potupila, Kladno si domů odváží vysoký příděl.

Radek Kampf (HC Plzeň): Svoji převahu jsme dokázali potvrdit až ve druhé části, kdy jsme soupeři vstřelili tři branky a bylo prakticky po zápase. Ve třetí třetině jsme si ještě zlepšili střeleckou chuť. Jsme rád, že se prosadili také jiné útoky než první dva, snad to klukům pomůže do dalších zápasů.

Pavel Křepelka starší (PZ Kladno): Utkání skončilo 10:2, takže se mi může jen těžko hodnotit. Šanci jsme měli pouze v první třetině, pak už jsme byli naprosto odevzdaní. Náš výkon byl zklamání.