Mladší dorost zdolal Spartu v prodloužení

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 4:3 p. (0:1,1:1, 2:1 - 1:0). Domácí mladé pušky se po kratší odmlce opět představily na domácím ledě, jejich soupeřem byl tým HC Sparta Praha. Plzeňští měli po většinu zápasu více ze hry a nakonec zvítězili v prodloužení.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

4:3p
0:1, 1:1, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 35. Roubal (Kvasnička), 54. Lang (Roubal), 59. Roubal (Lang), 62. Váňa - 14. Šišolák (Kropáček), 31. Švarc, 60. Kropáček (Šišolák, Safin). Rozhodčí: Sýkora – Hucl, Zimmermann. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Čevenka (Pejsar) – Houdek, Kaňák, Staněk, Kvasnička "A", Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krystl, Hajžman, Pour, Benetka, Krýner, Eret "A", Straka, Kovařík, Lang, Roubal "C", Váňa

Wolf (Kašpar) – Vorobjev, Imlauf, Simotics, Vízner, Hanuš, Mysliveček, Procházka – Švarc, Pika, Šišolák, Nacházel "C", Kropáček, Wojnar, Safin "A", Vokurka, Arnošt, Mrázek, Čech

Ondřej Váňa 1 0 1 2 0

Do utkání prvního s třetím vlétli domácí jako uragán a hosté se nestačili otáčet. Plzně šikovně kombinovala v útočném pásmu, ale žádný pokus se neujal, gólman Sparty Adam Wolf byl vždy na místě a připraven. Zvláště nebezpeční byli Eret s Pourem. Sparta se do utkání dostala později a hned z toho byla branka. Ondrej Šišolák v útočném pásmu zakombinoval se spoluhráčem z útoku Kropáčkem a poslal hosty do vedení. Domácí gólman Červenka do té doby neměl příliš práce.

Po obdržené brance byli domácí jako opaření, naopak hostům vlila trefa krev do žil a výrazně přidali na důrazu. Cpali se před branku a Červenka se musel činit. Aktivita Pražanů ke konci třetiny opadávala a do akce se hrnuli opět také domácí indiáni. Ve velké šanci se zjevil Pour, který pálil mimo tři tyče. Po něm to zkoušel Martin Lang, který si kličkou položil Wolfa, ale nedokázal přehodit jeho beton, neuspěl ani s dorážkou a Plzeň šla do kabin v pozici dotahujícího mužstva.

Druhou třetinu ovládli herně jednoznačně Plzeňští, skóre však skončilo nerozhodné. Sparta hrozila výjimečně z rychlých brejků. Pro indiány byl dlouho dobu nepřekonatelnou překážkou hostující gólman Wolf, který pochytal řadu jejich příležitostí. Zuby si na něm vylámaly nejdřív Eret, poté i Krystl s Kvasničkou.

Když byla Plzeň v největším náporu, sparťané se vydali dopředu a z ojedinělé šance hned skórovali. Michael Švarc se dokázal prosadit proti přesile a z dorážky překonal Červenku. Sparta vedla o dvě branky a pro aktivní Plzeň to byla velká rána. Domácí se však nevzdali a do konce prostřední části stihli snížit. Kapitán domácích Josef Roubal se při přesilovce ujal puku, vybruslil si od mantinelu mezi kruhy a perfektně umístěnou ranou poprvé překonal Wolfa<.

Ve třetí třetině už domácí Spartu téměř do ničeho nepouštěli a podařilo se jim vyrovnat. Pěknou individuální akcí se prezentoval útočník Martin Lang, který krásnou střelou nedal Wolfovi žádnou šanci a srovnal stav zápasu. Plzeň dostal poprvé do vedení Josef Roubal. Domácí kapitán si najel před gólmana hostů, naznačil kličku a poté přesnou trefou zajistil Plzni vedení minutu před koncem základní hrací doby.

Hosté to však nezabalili a odměnou jim bylo vyrovnání. Pražané odvolali brankáře Wolfa a nahrnuli se před branku domácích. Několik vteřin před koncem šťastnou trefou vyrovnal Vojtěch Kropáček a poslal zápas do prodloužení. V něm vládli opět domácí. Ondřej Váňa si vzal kotouč do své správy a přesnou střelou mezi betony rozhodl o tom, že druhý bod zůstane v Plzni.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): V první třetině jsme soupeře přehrávali, měli jme mnoho šancí. Po chybě jsem dostali gól, pak jsem dostali smolnou druhou branku, ale dokázali jsem srovnat. Pěknými individuálními akcemi jsem zápas otočili. Soupeře jsme sice přehrávali, ale koncovka nebyla moc dobrá. Jsme rádi za dva získané body.

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): Bylo to dobré utkání, utkaly se dva týmy ze špičky tabulky. Bylo to vidět v průběhu celého zápasu. My jsme nakonec spokojeni s bodem, v závěru jich mohlo být víc, ale mrzí nás ta koncovka, protože jsme zpanikařili. Myslím si, že to bylo kvalitní utkání z obou stran.