Mladší dorost nestačil na Pardubice

Mladší dorost: HC Plzeň 1929 - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:7 (0:3, 3:2, 2:2). Indiáni se na domácím ledě utkali s druhým týmem ze skupiny Střed, jejich soupeřem byl tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Plzeň celý zápas dotahovala a nakonec prohrála 5:7.

HC Plzeň 1929 - HC Dynamo Pardubice

5:7
0:3, 3:2, 2:2

Branky a nahrávky: 21. Váňa, 26. Roubal (Váňa, Beneš), 29. Váňa, 46. Roubal (Váňa), 56. Roubal (Kaňák) - 2. Blümel (Matýs), 5. Machala, 19. Machala, 23. Machala (Machač), 37. Machač (Machala), 53. Machala, 59. Machala (Machač). Rozhodčí: Valenta – Kotyza, Zimmermann. Vyloučení: 5:11, navíc Žouželka (PCE) 10 min. os. trest. Využití: 4:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 43:36. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6, 5:7.

R. Červenka (Černý) – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krystl, Hajžman, Pour "A", Benetka, M. Červenka, Krýner, Eret, Straka, Kovařík, Roubal "C", Váňa

HC Dynamo Pardubice

Vlk (Jánský) – Žouželka "C", Rudy, Mert "A", Sýkora, Dubovči, Javůrek, Oliva – Machala, Zahradník, Machač, Pochobradský, Blümel, Matýs, Bucek, Ja. Černý, Svatoš "A", Zeman

Ondřej Váňa 2 2 4 1 2

První třetina duelu mezi indiány a Pardubicemi se domácím vůbec nepovedla, hosté naprosto dominovali. Již ve druhé minutě musel domácí brankáře Radek Červenka lovit puk ze své sítě. Matěj Blümel se nejlépe zorientoval na brankovišti a poslal hosty do vedení. Pardubice poté ještě více přidali a Plzeňští se museli velice ohánět, aby hostům stačili.

Východočeši však zanedlouho přidali další branky, o kterou se pěknou střelou postaral Ondřej Machala. Indiáni se snažili výsledek zkorigovat, přidali na důrazu a začali pálit ze všech pozic. Hostující gólman Tomáš Vlk si však všechny plzeňské pokusy pohlídal. Perníkáři do konce třetiny ještě jednou skórovali. Po krásné individuální akci se trefil opět Ondřej Machala.

Prostřední část byla velmi bohatá na góly. Ondřej Váňa se postaral o první zásah domácích. Plzeňský útočník vstřelil gól v oslabení. Pardubice si tříbrankový náskok ihned vrátili na svou stranu, útočník Ondřej Machala se prosadil potřetí v zápase. Za domácí v přesilové hře korigoval kapitán Josef Roubal, který využil krásně přihrávky Váni.

Na rozdíl jednoho gólu snižoval o chvíli později opět Ondřej Váňa, který ustál tvrdý souboj na brankovišti a procpal puk za Vlka. Domácí poté hráli přesilovou hru, ta se jim však vůbec nepovedla. Plzeňským obráncům ujel Michal Machač a krásným blafákem nedal Červenkovi šanci. Indiáni poté měli výhodu trestného střílení, ale Matěj Hajžman nabídnutou šancí pohrdl.

I v poslední části byl k vidění velký počet branek. O první se postaral domácí útočník Josef Roubal, který se v přesilové hře dostal do samostatného úniku a svoje sólo zakončil parádně provedeným blafákem. Domácí trestné střílení neproměnili, naopak hostující Ondřej Machala podobnou šanci využil na jedničku a Pardubice opět vedly o dvě branky.

O drama v závěru se postaral domácí kapitán Josef Roubal. Útočník indiánů přesnou ranou překonal Vlka popáté a Plzeň se opět dotáhla na rozdíl jediné branky. Domácí poté měli mohutný tlak a hosté se o vedení strachovali. Pardubickým se ulevilo, když byl dvě minuty před koncem vyloučen domácí hráč. Přesilovou hru nevyužil nikdo jiný než Ondřej Machala, který vstřelil svou pátou branku v zápasu a potvrdil tak pardubické vítězství 5:7.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Odehráli jsme zápas s kvalitním soupeřem, který hrál výborně ve skupině Střed. My jsme dnes hrozně chybovali, občas nám připadalo, že jsem na ledě jako kuželky. Na hře do těla pracujeme už nějaký čas, ale pořád v tom máme velké nedostatky. Po zbytek soutěže na tom musíme pracovat a pohnout se z místa.

Jaroslav Landsman (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): Povedl se nám začátek utkání, brzy jsme vedli o tři branky. Během zápasu se hra vyrovnala, kvalita byla hodně ovlivněna častými vyloučeními, ty byly často zbytečné. Za výsledek jsme moc rádi.