Dokonalý obrat indiáni nedokonali

Mladší dorost: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 5:3 (1:0, 2:0, 2:3). Krásný a zajímavý duel odehrály mladé pušky na ledě Pirátů. Oba celky z popředí tabulky předvedly krásný a bojovný hokej, z jehož výsledku se nakonec radovali domácí.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

5:3
1:0, 2:0, 2:3

Branky a nahrávky: 11. Chlán (Buchtela), 21. Buchtela (Stínil), 34. Lauko (Buchtela), 46. Jírovec, 59. Koblížek (Lauko) – 52. Pour, 53. Eret (Váňa), 55. Eret (Váňa). Rozhodčí: Vitík – Sládek, Goltsch. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 110. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3.

Piráti Chomutov

Pavlát – Buchtela, Jírovec "A", Bukač "C", Seemann, Zeman, Jarý, Záruba – Baier, J. Svoboda "A", Lauko, Chlán, Jaroš, J. Veselý, Hnídek, Stínil, Breczko, Koblížek.

Pejsar (34. R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krystl, Přikryl, Hajžman, Pour "C", Benetka, Šiška, Krýner, Eret "A", Straka, Kovařík, M. Červenka, Roubal, Váňa.

Ondřej Váňa 0 2 2 1 0

Od úvodních vteřin byli aktivnějším celkem domácí Piráti, kteří několikrát ohrozili brankáře Pejsara v plzeňské brance. Žádný z pirátských pokusů se ale v začátku střetnutí neujal, neboť brankář Indiánů několik puk podržel či vyrazil, čímž udržel bezpečí pro svůj celek.

Na konci desáté minuty zamířil na trestnou lavici plzeňský zadák Beneš a Chomutov po sedmi vteřinách trestal. Kotouč za záda brankáře hostů poslal Petr Chlán. I v následujích minutách měli více ze hry Chomutovští, avšak překonat Pejsara se jim již do konce první dvacetiminutovky nepodařilo.

Piráti doslova vlétli do druhé třetiny. Již po třinácti sekundách rozsvítil červené světlo obránce Ondřej Buchtela, jenž dostal od Stínila přihrávku na modrou čáru a pohotovým nápřahem překonal Pejsara.

Po vstřelení druhé branky nabídli domácí svému soupeři v krátkém sledu dvě početní výhody, avšak Plzni se tuto nabídku využít nepodařilo. Na začátku 34. minuty nejprve dostal Koblížek přihrávku do jízdy, avšak nestihl se před vyjíždějícím brankářem Pejsarem dostat ke kotouči. U něho byl dříve právě plzeňský muž s maskou, a tak došlo ke srážce. Rozhodčí proto přerušil hru. Vzápětí už ale opět svítilo červené světlo na znamení gólu, neboť se prosadil Jakub Lauko.

Po třetí brance došlo v plzeňském brankovišti ke střídání Pejsara nahradil Radek Červenka, a i ten byl v závěrečných minutách několik ohrožován hráči pirátského souboru. Střídající brankář ale puk za svá záda do konce druhé třetiny nepustil, takže se šlo do kabin za stavu 3:0.

Do třetího dějství naskočili lépe hosté z Plzně, kteří si po faulu domácího hráče vybojovali možnost trestného střílení. To prováděl Petr Eret, který brankáře Pirátů kličkou překonal, ale puk trefil tyčku, tudíž Pavlát kotouč skryl. O minutu později se ale skóre opět měnilo. Potvrdilo se tak nepsané pravidlo "nedáš – dostaneš". Úspěšným střelcem byl Štěpán Jírovec.

To ale bylo na delší čas z pirátské nabídky vše. Aktivitu totiž přebrali Západočeši. Nejprve se dostal za chomutovskou obranu Jakub Pour a střelou bekhendem poslal kotouč pod horní tyčku Pavlátovy branky.

Za 49 sekund se skóre měnilo znovu. Váňovu přihrávku dokázal zužitkovat Petr Eret a stav byl 4:2. O tři minuty později se plzeňské družině podařilo korigovat vývoj střetnutí. Petr Eret opět využil přihrávky od Ondřeje Váni a vstřelil třetí branku Indiánů.

Třetí inkasovaná branka opět nabudila domácí, kteří sedmaosmdesát vteřin před třetí sirénou odskočili svému protivníkovi opět na rozdíl dvou branek. Po přihrávce Jakuba Lauka dostal puk za Červenkova záda, trošku se štěstím, Tomáš Koblížek. Do konce zápasu již branka nepadla, takže Chomutov si připsal do tabulky tři body.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Pro nás dobrý zápas, získali jsme tři body. Čtyřicet až pětačtyřicet minut bylo výborných, plnili jsme to, co jsme chtěli. Klukům za to poděkovat, ale těch v posledních patnácti minutách jsme udělali tři chyby nedůrazem v osobních soubojích, tak v pokrytí hráčů, takže to se nám málem vymstilo. Dostali jsme z toho góly, ale čtyřicet minut to byl parádní výkon, který bychom chtěli zopakovat v příštích zápasech. Byl to dobrý výkon a asi zasloužené tři body.“

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): „My jsme od začátku zápasu zkusili mladého brankáře, kterého jsme po třech brankách vystřídali, takže ten zápas pro nás byl tak trochu zkušební. Snažili jsme se, tu ztrátu nějak dotáhnou, což se nám povedlo do stavu 4:3. V závěru ale opět vytvořili obránci chybu a dostali jsme pátý gól. Celkově s tím zápasem nemůžeme být spokojení, ale přístup ostatních kluků, hlavně tedy útočníků nebyl dobrý. Něco chceme trénovat, ale pořád nevidíme tu zpětnou vazbu od těch hráčů, abychom pokročili někam dál.“