Mladší dorost zaspal úvodní část a prohrál se Slavií

Mladší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 3:4 (0:3, 3:1, 0:0). Indiáni na domácím ledě přivítali tým z hlavního města České republiky, do Plzně přicestovala HC Slavia Praha. Sešívaní měli dlouho dobu jasně navrch, v průběhu utkání se však Plzeňští zlepšili. Slávisté si vedení nenechali utéci a nakonec vítězství zkušeně ubránili.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

3:4
0:3, 3:1, 0:0

Branky a nahrávky: 26. Pour (Eret), 27. Straka (Houdek, Krystl), 40. Váňa (Červenka) - 9. Šilhan (Vaniš), 12. Martínek (Kern), 20. Koliš (Klapka), 23. Vaniš (Šilhan). Rozhodčí: Valenta – Hucl, Kotyza. Vyloučení: 4:6, navíc M. Červenka (PLZ) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 412. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 0:4, 3:4.

R. Červenka (Pejsar) – Šilhán, Beneš, Kaňák, Lokajíček, Čada, Housek – M. Červenka "A", Roubal "C", Váňa, Kovařík, Eret "A", Pour, Benetka, Přikryl, Straka, Šiška, Krystl, Staněk, Krýner

HC Slavia Praha

Pánek (Málek) – Vubuřil, Wünsch, Zderadička, Steinocher, Malovič, Houška, Torok – Hnát "A", Kern "C", Martínek, Marek, Bajer, Brož, Koliš, Houška "A", Klapka, Šilhan, Mach, Vaniš

Ondřej Váňa 1 0 1 1 2

Úvodní část duelu mezi Plzní a Slavií ovládli jednoznačně hosté, kteří první třetinu vyhráli o tři branky. Plzni se nedařilo ve všech směrech a Pražané toho dokázali využít. První branku vstřelil po pěkné individuální akci Jakub Šilhan. Hostující útočník si po pravé straně najel do útočného pásma, natlačil se až před gólmana Radka Červenku a perfektně provedeným blafákem do bekhendu otevřel účet zápasu.

Hosté poté hráli v oslabení, nicméně Plzni se přesilovka vůbec nepodařila. Sešívaní se po jejím skončení dostali do útočného pásma, Kern dobře udržel puk, poslal ho na volného Viktora Martínka, jenž si uměl poradit. Hosté tak vedli již o dva góly. Třetí zásah přidal v početní výhodě Jakub Koliš. Plzeň tak šla do kabiny za velmi nepříznivého stavu a měla co napravovat.

I do prostřední části nevstoupili domácí úplně optimálně a Slavia navýšila své vedení. Před brankou číhal neobsazený útočník Jiří Vaniš, který přesnou tečí překonal Radka Červenku počtvrté. Poté se kontaktní branky konečně dočkali i domácí. Jakub Pour se zmocnil kotouče ve středním pásmu, najel si mezi kruhy a přesnou střelou švihem dal první plzeňský gól.

O pár vteřin později bylo indiánům ještě veseleji, neboť Martin Straka se nenechal odstrčit z prostoru před brankou a dobrou tečí Houdkovi střeli nedal hostujícímu brankáři Petru Pánkovi šanci zasáhnout. V poslední minutě druhé třetiny se Plzeňští dočkali dalšího zásahu, to když Ondřej Váňa doklepl puk do slávistické sítě a bylo to znovu jen o gól.

Třetí část se nesla ve znamení marného plzeňského dobývání hostující branky. Slavia se výborně bránila, indiány nepouštěla do velkých šancí a vítězství si zkušeně pohlídala. Plzeňští se nedokázali prosadit ani v poslední minutě, kdy měli k dispozici přesilovou hru, kterou navíc vylepšili odvoláním brankáře, takže se hrálo šest na čtyři. Hosté odvrátili všechny akce domácích a z Plzně si tak odvážejí všechny tři body.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Absolutně nám nevyšel začátek utkání. Brzy jsme prohrávali 0:3 a za chvíli jsme dostali i čtvrtý gól. Pořád jsme však věřili, že zápas můžeme otočit, ale nepovedlo se nám to, i když v závěru jsme měli dobré šance. Měli jsme i mnoho nemocných hráčů, kteří se vrátili do sestavy, ale stále to není podle našich představ. My hlavně chybujeme v obraně, to v posledních zápasech rozhodlo.

Jan Šťastný (HC Slavia Praha): Jsme moc rádi, že jsme dnešní utkání vyhráli, neboť jsme věděli, že Plzeň je velmi silný soupeř. Musím říct, že letos jsme proti Plzni odehráli skvělé zápasy. Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme dali tři branky. Ve druhé třetině jsme si nechali dát góly, což mě mrzí, možná jsme zápas trochu podcenili. Ve třetí třetině jsme si výsledek pohlídali a zaslouženě vyhráli.