Vyhrocený zápas s Hradcem Králové mladší dorost nezvládl

Mladší dorost: HC Plzeň 1929 - Královští lvi Hradec Králové 2:3 (0:0, 2:1, 0:2). V Plzni bylo na programu desáté kolo nadstavbové části ELIOD extraligy mladšího dorostu, domácí mladé pušky přivítaly soka z východních Čech, jejich soupeřem bylo mužstvo Královští lvi Hradec Králové. Hrál se velice tvrdý hokej, úspěšnější nakonec byli hosté, kteří brali tři body za výhru.

HC Plzeň 1929 - Mountfield Hradec Králové

2:3
0:0, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 24. Pour (M. Červenka), 34. Erhart (Šiška, Staněk) – 25. Gaspar (Jirásek, Maršík), 46. Jirásek (Maršík), 53. Hladík (Morong). Rozhodčí: Rovaš – Malý, Jelínek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 76. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

R. Červenka (Pejsar) – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krystl, Hajžman, Pour "A", Šiška, M. Červenka, Krýner, Eret "C", Straka, Kovařík, Erhart, Váňa

Mountfield Hradec Králové

Kouba (Novotný) – Lelek, Voňka, Pohl, Muška, Gaspar "A", Šalda "A", Jonáš – Kellner, Hladík, Jakubec, Pažourek V. Síla, Morong, Jirásek "C", Dvořák, Hašek, Mazura, Maršík, M. Síla

Ondřej Váňa 0 0 0 -1 2

Úvodní třetina duelu mezi Plzní a Hradcem Králové nabídla velmi svižný hokej, první část se však nesla i v duchu řady nepřesností. Začátek zápasu byl stanoven na nedělní dopoledne, nicméně hra nevypadala vůbec ospale, ba naopak. Více ze hry měli již od první minuty hosté, kteří indiány tvrdě dohrávali a nepovolovali jim pořádnou rozehrávku. Domácí brankář Radek Červenka čelil několika pokusům, rány ho však příliš neohrožovali, neboť plzeňská obrana fungovala bezvadně.

První vážnější šanci měl na své hokejce hostující útočník Vojtěch Síla, jenž mohl dorazit kotouč do prázdné branky. Forvard hostí se však k puku nedostal včas a Plzeň situaci přežila. Další obrovskou možnost si vypracovali opět lvi z Hradce Králové, kteří už se dokonce radovali ze vstřelené branky. Rozhodčí jim však radost sebral a rozpažil, neboť Denis Hladík trefil z mezikruží pouze tyč plzeňské svatyně. Jedinou vážnější střelu indiánů si připsal Krystl, s tou si však hostující brankář Kouba poradil. První třetiny nenabídla ani jedno vyloučení a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Prostřední část zápasu nabídla velké množství zajímavých událostí. Rozhodčí začal trestat téměř všechny fauly a díky tomu začaly padat branky. O tu první se v přesilovce 5 na 3 postaral domácí útočník Jakub Pour. Indiáni sice hráli v početní výhodě velice špatně, nakonec se však radovali z gólů, to když si jeden z hradeckých obránců nešťastně srazil puk do vlastní sítě.

Hra poté začala mít ještě větší grády. Po faulu Váni se na ledě strhla bitka, ve které byli nejaktivnější Hajžman se Šaldou. Hosté tedy dostali možnost hrát přesilovku a povedlo se jim srovnat. Ke kotouči se dostal Michael Gaspar a přesně umístěnou ranou překonal Radka Červenku. Vyhrocenou druhou třetinu nakonec ovládli Plzeňští. Petr Eret obdržel skvělou přihrávku zpoza branky a krásnou střelou pod víko nedal Koubovi šanci.

Poslední část utkání nabídla zkraje třetiny spíše opatrný hokej. Hradec se tlačil do útočení, ale Plzeň velice zodpovědně bránila a hosty do vyložených šancí moc nepouštěla. Lvi se však vyrovnání přece jenom dočkali. Indiáni šli do čtyř a po skvělé akci se prosadil kapitán Filip Jirásek. Hra poté opět nabrala strhující tempo, oba týmy přestaly hrát opatrně a zařadily na vyšší rychlostní stupeň.

Obě mužstva si vypracovala několik zajímavých šancí, ale brankáři Červenka a Kouba předváděli skvělé zákroky. Ujala se až nenápadná rána hostujícího Denise Hladíka, jenž si najel do útočného pásma, se štěstím udržel kotouč a vyslal ho směrem na plzeňskou branku. Touš byl několikrát tečovaný a nakonec skončil za Červenkovými zády. Hosté se poprvé v zápase dostali do vedení, který si už vzít nenechali a Plzeň nakonec porazili 3:2.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Utkání jsme pohráli kvůli našim chybám. Vedli jsme 2:1, poté jsme si nechali vyrovnat a nakonec jsme dostali i třetí gól. Nesmí se to stávat, je to pořád dokola, takže je to špatné. Hradec je těžký soupeř, jsou důrazní a dobře hrají v obranném pásmu. Občas se snaží zdržovat, často drží puky u mantinelu, nesnaží se hrát, což je škoda.

Miroslav Řehák (Královští lvi Hradec Králové): Nutno říct, že jsme sem dnes přijeli s náhradním gólmanem, protože s naší jedničkou nemůžeme počítat. Myslím si, že se nám první třetina vydařila. Bohužel, ve druhé části se přestal hrát hokej a rozhodčí to vůbec nezvládli. Před třetí třetinou jsme se v kabině uklidnili a začali jsme znovu hrát hokej. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli.