Mladší dorost vytěžil ze ztraceného utkání bod!

Mladší dorost: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 5:4pp (3:1, 1:2, 0:1 - 1:0). Bod s cenou zlata vybojovali indiáni na ledě Pirátů, kde již prohrávali o tři branky. Třetí západočeši tak na ledě druhého Chomutova potvrdili svou pozici před čtvrtou Slavií.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

5:4p
3:1, 1:2, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 8. Chlán (Bukač, M. Svoboda), 15. Lauko (J. Svoboda, Koblížek), 17. Studený, 39. J. Svoboda (Jírovec), 61. Lauko (Seemann) – 18. Roubal (Váňa), 34. Kvasnička (Benetka), 37. Váňa, 48. M. Červenka (Roubal, Kvasnička). Rozhodčí: Vlasák – Krejsa, Kokrment. Vyloučení: 6:7, navíc Buchtela (CHM), 10 min. os. trest a následně DKU. Využití: 1:3. Diváci: 90. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:4, 4:4, 5:4.

Piráti Chomutov

Pavlát – Buchtela, Jírovec "A", Bukač "C", Seemann, Studený, Jarý, Záruba – M. Svoboda, Baier, J. Svoboda "A", Lauko, Chlán, Jaroš, Hnídek, Breczko, Koblížek.

R. Červenka – Houdek, Kaňák, Staněk, Kvasnička "A", Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krysl, Hajžman, Benetka, Šiška, M. Červenka, Krýner, Eret, Straka, Kovařík, Erhart, Roubal "C", Váňa.

Ondřej Váňa 1 1 2 -1 2

Do zápasu vstoupili lépe Piráti. Již po sedmi minutách hry otevřel skóre Petr Chlán. I v dalším průběhu třetiny byli lepší hráči Chomutova, kteří se v patnácté minutě dočkali druhé trefy. Jakub Lauko uklidil kotouč pod rukou brankáře Červenky do sítě.

V sedmnácté minutě převzal Adam Studený kotouč ve středu hřiště, najel si do mezikruží a tvrdou ranou zvýšil vedení domácích již na 3:0. Necelé dvě minuty před koncem první třetiny dokázali skórovat i Plzeňští. Na Váňovu střelu ještě Pavlát zareagoval, ale na pokus Josefa Roubala již byl krátký. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:1.

Ve druhé třetině přidali hosté na aktivitě, což mělo za důsledek, že se ve 33. minutě dočkali kontaktní trefy z hole Davida Kvasničky. O tři minuty později se skóre v SD Aréně měnilo znovu. Ondřej Váňa totiž dostal černou gumu za Pavlátova záda a vyrovnal stav střetnutí.

Minutu před koncem druhého dějství se Pirátům podařilo opět dostat do vedení, neboť se prosadil Jan Svoboda. Stav po dvou odehraných periodách byl 4:3.

Ve 46. minutě špatně domácí hráči střídali, tudíž následovalo dvouminutové vyloučení. Pouhou minutu z něho ukrojil Martin Červenka, který dokončil práci svých spoluhráčů a srovnal na 4:4.

Do konce třetí části už branka nepadla, i když šance měli obě mužstva. Šlo se tedy do prodloužení. Chomutovští měli v začátku nastavení možnost početní výhody, čehož využili. Z hrací doby uběhlo pouze osmnáct sekund. Po nahrávce Víta Seemanna se dostal ke střele Jakub Lauko a svou druhou trefou v zápase rozhodl o plusovém bodu pro Piráty.

Karel Soudek (Piráti Chomutov): „Je to takové rozporuplné hodnocení, protože jsme první třetinu sehráli výborně. Jasně jsme byli vepředu, tři nula jsme vedli. Poté tedy 3:1, ale druhá třetina byl z naší strany hodně špatná. Takže, když to budu hodnotit z tohoto pohledu, tak jsme ten bod ztratili. Ve třetí části to bylo, dá se říct vyrovnané. Následně jsme měli trošku štěstí, že jsme hráli přesilovku 4 na 3 a dali jsme ten rozhodující gól.“

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): „My jsme měli špatný vstup do zápasu. Něco jsme si před zápasem řekli a v té první třetině jsme to vůbec neplnili. Nechali jsme soupeře hrát, nebyli jsme důrazní ve hře do těla, takže jsme tam chvilkami byli jak kužely. Od druhé třetiny jsme toto zlepšili a začali jsme soupeře přehrávat. Taky ta třetina takhle dopadla, i když jsme jí srovnali, tak jsme v závěru dostali gól. To byla škoda. Znovu jsme srovnali a měli jsme tam tři tyčky, které jsme nedali. Škoda, mohli jsme tam odskočit nějakým rozdílovým gólem a ten závěr už byl takový, na posouzení rozhodčího. Jsme spokojení s těma dvěma třetinami, ale s tou první nemůžeme být.“