Mladší dorost nepřivezl z Hradce ani bod

Mladší dorost: Královští Lvi Hradec Králové - HC Plzeň 1929 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Těsné vedení, které Lvi drželi přes půlku utkání, si pojistili domácí až při závěrečné power play indiánů, při které skóroval do prázdné branky hradecký Jirásek.

Mountfield Hradec Králové - HC Plzeň 1929

3:1
1:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Jirásek (Hašek, Štohanzl), 23. Jakubec (Síla, Martinec), 60. Jirásek (Muška) – 22. Váňa (Roubal). Rozhodčí: Veselý – Pechánek, Petr. Vyloučení: 5:5, navíc Váňa (PLZ) 10 min. za NESP. Využití: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 45:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Mountfield Hradec Králové

Vomáčka (Kouba) – Gaspar, Muška, Pohl, Jonáš, Martinec, Voňka, Lelek, Duben – Jirásek, Štohanzl, Hašek, Havelec, Pažourek, Maršík, Růta, Hladík, Síla, Mazura, Jakubec.

Červenka (Černý) – Kaňák, Beneš, Čada, Lokajíček, Šilhán, Houdek, Staněk – Kovařík, Roubal (C), Váňa, Červenka, Erhart, Straka, Benetka, Krýner, Hajžman, Šiška, Eret, Krystl.

Ondřej Váňa 1 0 1 -1 10

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří od začátku určovali tempo hry. Vomáčka dlouho nemusel zasahovat a jen přihlížel, jak jeho spoluhráči přehrávají svého soupeře v útočném pásmu. Herní převaha přinesla ovoce, když se v 7. minutě prosadil Filip Jirásek, který zavezl kotouč do útočné třetiny, kde si ho vyměnil s Jakubem Haškem, jehož přihrávku dokázal poté hradecký útočník skvěle zužitkovat – 1:0.

Po vstřelené brance měli domácí několik dalších šancí k navýšení svého skóre, ale druhý gól přidat nedokázali. Naopak Plzeň začala hrát o poznání lépe a hra se vyrovnala. Z toho pramenil i samostatný únik Martina Straky, který ale gólem neskončil, a Hradec si tak do kabin mohl odnést jednobrankové vedení.

Druhá třetina začínala přesilovkou indiánů, když si Kryštof Pažourek odpykával trest z prvního dějství. A Západočeši dokázali početní výhodu využít, když se v předbrankovém prostoru prosadil Ondřej Váňa – 1:1.

Domácí ale rychle odpověděli a vzali si vedení zpět na svou stranu. Matěj Síla ujížděl z pravé strany, jeho střelu vyrazil Červenka přímo na hůl Tadeáše Jakubce, který neměl s dorážkou problém – 2:1.

Po zbytek třetiny neměl ani jeden z týmů výraznější převahu, ale domácí hru kontrolovali a neumožňovali hostům se dostat do šancí. Vomáčka v brance Hradce Králové měl ve druhé třetině minimum práce, připsal si jen tři zákroky.

Do posledního dějství vstupovali domácí s jednobrankovým náskokem. Od začátku třetiny to vypadalo tak, že Hradec chce svůj náskok spíše navýšit, než ho udržet. Domácí mladíci měli několik dobrých šancí ke skórování, ale hubený náskok se jim navýšit nepodařilo.

Indiáni nechtěli svou hru příliš brzo otevřít a čekali na svou šanci. Ta přišla v posledních pěti minutách, kdy se hosté usadili v hradecké obranné třetině. Vomáčka musel řešit několik ošemetných situací, ale se všemi si poradil. Jistotu vítězství dal Hradci Filip Jirásek, který se trefil do opuštěné klece v 60. minutě, když hrála Plzeň bez brankáře – 3:1.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Odehráli jsme dobré utkání s těžkým soupeřem. Škoda obdržených branek, které jsme inkasovali po individuálních chybách. Neproměnili jsme samostatný nájezd ani velkou šanci v závěru, kdy se nám nepodařilo dopravit puk do odkryté branky. Na konci jsme odvolali brankáře a naší nedůsledností se soupeř dostal k puku a pojistil vítězství. Na obou stranách chytali dobře brankáři, kteří pochytali spoustu šancí. Vzhledem k tomu, že máme marodku, tak jsme s průběhem utkání spokojeni.