Vaz zlomil juniorům čas 59:38

Junioři: HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 3:2 (0:1, 2:0, 1:1). Už-už to vypadalo, že dva nejlepší celky juniorské extraligy si budou dělit po velkém boji body. Bohužel pro indiány ale přišla dvaadvacet vteřin před třetí sirénou tečovaná rána a velká radost domácího celku.

HC Vítkovice Ridera - HC Plzeň 1929

3:2
0:1, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 26. Blahuta (Demel, Illéš), 29. Jáchym (A. Charvát, Kafka), 60. Illéš (Demel, Blahuta) – 14. Tulačka (Suchý, Michel), 54. Kepka (Beneš, Petráš). Rozhodčí: Trombík – Rychlý, Jureček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 156. Střely na branku: 48:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Vítkovice Ridera

Wanecki – Adamík, Demel, Puzič, A. Charvát "A", M. Charvát "C", Rudl – Ballner, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák "A", Ollender, K. Beneš, Sysala, Jáchym.

Pacl – Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý, Houfek "A" – Petráš, M. Beneš, Vlček, Volf, Kristl "A", Rajal, Polata, Michel, Jakubec, Suchý, Tulačka "C", Čadek, Krliš, Kepka.

Jan Walter 0 0 0 0 0

Úvodní část odšpuntoval z levého kruhu Demel, Pacl jeho pokus ukryl do lapačky. Na druhé straně ještě před hostující svatyní hledal lépe postaveného Krliše Kepka, ten však touš minul. Lépe si vedli Kafka s Blahutou, druhý jmenovaný byl ale již příliš blízko hostujícímu gólmanovi. O chvilku později se již skóre měnilo. Po rychlém ťukesu Suchý - Michel - Vojtěch Tulačka putoval touš přesně do poloodkryté klece - 0:1! Druhou trefu svého týmu měl na holi nepokrytý Kristl, ale na Waneckiho nevyzrál ani dorážkou. Úvodní třetinu, ve které byli indiáni lepší, nakonec vyhrát nemuseli. V jejím závěru se totiž trhl hostujícím obráncům Beneš, ovšem na Pacla si nepřišel.

V prostřední části domácí přidali na otáčkách, ovšem gólman Západočechů si poradil se střelou Česlíka z kruhu, Charváta od modré i Kuťáka z úhlu. Jenže jeho tým následně putoval na minutu do tří a tvrdou ranou propálil pár kroků za modrou vše, co mu stálo v cestě, Martin Blahuta – 1:1! Steel byl na koni a přestože zbytek početní výhody už se jeho hráčům proměnit nepodařilo, obrat dokonali vzápětí. Šikovnou tečí Charvátovy střely na brankovišti totiž uspěl Tomáš Jáchym – 2:1! Vedení však nemuselo mít dlouhého trvání. Po velkém závaru před domácí klecí totiž netrefili poskakující kotouč v brankovišti Vlček s Benešem. Když pak neuspěl druhý jmenovaný ani ranou z pravého kruhu a neujalo se ani Kristovo objetí branky a rychlý pokus o zasunutí, měla o výsledku rozhodnout poslední část.

Tu začali opět aktivně Ostravané, Sysala a Jáchym ale nalezli pouze připraveného Pacla. Osmělili se i indiáni a Tulačkova rána nadělala Waneckimu hodně starostí. Ránu Houfka od modré pak již v poklidu srazil betonem do rohu. Krušné chvilky pak čekaly na diváky v ČEZ Aréně. Při vlastní oslabení se dral do samostatného úniku Illéš, ovšem pouze rozezvučel tyč. Po pár minutách hry našel Beneš zpoza brány Jiřího Kepku a místo 3:1, tak bylo srovnáno na - 2:2! V závěru zápasu oba celky nabídly soupeři početní výhodu. Nejprve gólman Vítkovic musel vyřešit ránu Kristla z mezikruží a dělovku Beneše od modré. V poslední minutě na druhé straně Pacl instinktivně zasáhnoul proti střele Blahoty, kterou vůbec neviděl, aby v čase 59:38 následovalo rozuzlení utkání. Od modré se do puku opřel Demel a nechytatelně změnil směr letícího touše Jakub Illéš – 3:2!