Junioři měli v Boleslavi slepé šípy

Junioři: BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 3:0 (1:0, 2:0, 0:0). Výrazně přestříleli svého soupeře, přesto se ani jednou neradovali z gólu. Ve čtvrtém kole nadstavby si tak mladé naděje neodvážejí z ledu Středočechů ani jeden bod.

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929

3:0
1:0, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Klečka (Poljanyčka, Šťáva), 36. Pořízek (Kotala), 38. Bernad (Červinský, Pořízek). Rozhodčí: Jebavý – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 6:2, navíc Marcel (PLZ) 10 min os. trest a Kepka (PLZ) 5 + DKU. Využití: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

BK Mladá Boleslav

Růžička (Marek) – Tůma, Štosek, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Poljanyčka, Klečka, Pořízek, Volf, Sedmík, Motloch

Štekr (Pacl) – Marcel, Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Rajal, Polata, Michel, Jakubec, Suchý, Tulačka, Čadek, Krliš, Kepka

Jan Walter 0 0 0 0 0

První větší šanci v zápase si připsal Matěj Hes, který však ani nadvakrát plzeňského Štekra nepřekonal. Zkusil to také hostující Krliš, Jan Růžička mu nedal příležitost, aby dostal svůj tým do vedení. Indiáni byli i nadále nebezpeční v útočném pásmu a Boleslavští museli hodně bránit. Potvrdilo se však řčení nedáš - dostaneš. Do úniku se dostal Poljanyčka s Janem Klečkou, pro kterého nebyl problém zakončit až za záda Jonáše Štekra.

I po inkasované brance byli hosté nebezpeční. Švarc ale nedokázal propasovat puk do branky Mladé Boleslavi. Na druhé straně mohl navýšit vedení domácích Lukáš Motloch, jenže trefil pouze ochrannou síť nad brankou. V závěru měl dobrou příležitost ještě Lukáš Volf, jenže domácího útočníka, který střílel už z velkého úhlu, plzeňský brankář vychytal.

Vstup do druhé třetiny domácím příliš nevyšel. Dvakrát mohl uspět Krliš, ale pokaždé přestřelil. Proti Rajalovi vytasil Jan Růžička jeden ze svých zákroků. Vyrovnat mohl i Jan Walter, ale i jeho si domácí brankář ohlídal. Nakonec však navýšili své vedení Boleslavští. U plzeňské branky se vytvořil velký závar a kotouč za záda Jonáš Štekra sklepl Radek Pořízek, který vstřelil už svou druhou branku během dvou posledních zápasů. Zhruba o dvě minuty později přidala Mladá Boleslav další branku. David Bernad využil nepozornosti hostů a poslal kotouč ke vzdálenější tyči plzeňské klece do protipohybu gólmana.

V úvodu poslední třetiny byli opět lepší hosté. Nastřelili dokonce břevno domácí branky. Indiáni měli i několik přesilovek, jenže ty se jim vůbec nedařily. Několik šancí měl hostující Michel, ale Růžička jej vždy vychytal. Na bránu Plzně mohl jet sám Lukáš Volf, jenže měl zlomenou hokejku, a odjel tedy raději na střídačku. Ani ze závěrečného pokusu Dominika Tůmy další branka nepadla, a z výhry se tak radovali domácí, kteří snížili manko na svého tabulkového soupeře na tři body.