V Liberci se juniorům opět nedařilo

Junioři: Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Po vítězství na horkém ledě Brna zajížděli junioři do Liberce. Do utkání vstoupili dobře, ovšem následné čtyři domácí zásahy nakonec rozhodly o vítězí Tygrů.

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929

5:2
1:1, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 5. Král (Havlas), 27. Jedlička (Havlas), 39. Huňa (Ordoš, Paločko), 49. Huňa (Paločko, Šír), 59. Paločko (Solenský) – 4. Kristl (Kepka, Walter), 53. Kepka (Kristl, Michel). Rozhodčí: Horinek – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:8, navíc Kubík (PLZ) 10 min. os. trest. Využití: 2:1. Diváci: 86. Střely na branku: 44:14. Průběh utkání: 0:1, 4:1. 4:2, 5:2.

Pírs (Stezka)– Mrázek (C), Šír, Arlt, Beránek, Mroz, Husa – Babec, Kalfiřt, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Ordoš, Zachar, Havlas, Paločko, Heřmánek

Pacl (Štekr) – Marcel, Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý, Houfek (C) – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Volf, Kristl, Polata, Michel, Opava, Suchý, Čadek, Krliš, Kepka

Jan Walter 0 1 1 -3 0

První branka padla již ve 4. minutě, zaznamenali ji plzeňští Indiáni, konkrétně Richard Kristl, který střelou švihem propálil Pírse - 0:1. O pár okamžiků později ale bylo opět vyrovnáno, Zdeněk Král vymíchal Pacla a s přehledem skóroval - 1:1.

V druhé polovině první třetiny mohla strhnout vedení na stranu severočeských šelem dvojice Kalfiřt-Jedlička, ani jeden z libereckých útočníků, ale nedostihl puk poskakující v brankovišti rychleji než plzeňský gólman, a stav se tedy neměnil. Zhruba v polovině utkání již ale ano. Nenápadná střela Jakuba Jedličky propadla za Paclova záda a domácí se mohli těšit nejen z využité přesilovky, ale i ze získaného vedení - 2:1.

To navíc zvýšil v 38. minutě Jozef Huňa, který si najel do ideálního prostoru mezi kruhy a po pěkné Ordošově přihrávce prostřelil blok těl i gólmana Pírse - 3:1. V poslední třetině Indiáni věděli, že musí přidat na obrátkách a začali vytvářet okénka v obraně. Jednoho z nich využil v polovině poslední dvacetiminutovky Jozef Huňa, který po Paločkově přihrávce proměnil přečíslení 2 na 1 - 4:1.

Již se mohlo zdát, že dramatická koncovka, kvůli třígólovému náskoku úplně vymizí, to však nechtěl připustit Jiří Kepka, který tři minuty po předchozí liberecké brance nedal tvrdou střelou Pírsovi sebemenší šanci zasáhnout - 4:2. Ihned po vhazování navíc fauloval Arlt unikajícího Matěje Polatu a proti Liberci bylo nařízeno trestné střílení.

To však nakonec Pírs ustál a pohlídal si mezeru mezi betony, do které hostující forward mířil. Konec střetnutí si již Tygři pohlídali a zásluhou Matěje Paločka, který trefil odkrytou plzeňskou klec minutu před koncem, zaokrouhlili počet vstřelených branek na pět - 5:2