Juniorům zlomil vaz špatný závěr prostřední části

Junioři: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Plzeň 1929 6:4 (1:1, 3:1, 2:2). Tři góly v závěru druhé třetiny rozhodly o nezdaru Západočechů na ledě Pardubic.

HC Dynamo Pardubice - HC Plzeň 1929

6:4
1:1, 3:1, 2:2

Branky a nahrávky: 17. Voženílek (Ščotka), 36. Chvojka, 37. Kysela (Velinský), 38. Špaček (Pipek, Ščotka), 41. Pipek (Špaček), 46. Chvojka (Panna) – 3. Kubalík (Holý, Suchý), 31. Beneš (Švarc, Krliš), 41. Kubalík (Tulačka), 50. Beneš (Švarc). Rozhodčí: Kareš – Huryta, Urubčík. Vyloučení: 4:6, navíc Nedbal (PCE) os. 10 min. trest. Využití: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 46:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.

HC Dynamo Pardubice

Červený (Husár) – Franc, Bažant, Adam, Nedbal, Ščotka, Vála – Ružička, Špaček, Chvojka, Havrda, Velinský, Barkóci, Hlaváček, Voženílek, Pipek, Kysela, Panna.

Pacl (Štekr) – Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý – Petrnáš, Beneš, Švarc, Vlček, Kubalík, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Čadek, Opava, Suchý, Tulačka, Jakubec, Krliš.

Jan Walter 0 0 0 -1 2

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, z čehož vyplynula i jejich první vstřelená branka po třech minutách hry. Hned jejich první střela skončila gólem, když nahození od modré čáry tečoval za záda bezmocného Červeného Dominik Kubalík – 0:1.

Po vstřelené brance byla Plzeň mírně aktivnější než její soupeř, ale nedařilo se jí přidat další branku. Ke konci první třetiny se ale Pardubice zvedly, byly lepší než v úvodu utkání a podařilo se jim vyrovnat. Ščotka zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho předal za obranou najetému Danielu Voženílkovi, jenž se střelou nad vyrážečku Pacla nemýlil – 1:1.

Po vstřelené brance si aktivní domácí hokejisté vysloužili svou aktivitou tři přesilové hry a dokonce hráli i pět na tři. Jenže ani při početní výhodě se jim nepodařilo otočit vývoj utkání, hráči tak odešli do šaten za nerozhodného stavu.

I ve druhé dvacetiminutovce se jako první prosadila Plzeň, v 31. minutě přenechal Krliš puk Švarovi, který sice už mohl střílet, ale ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou na Martina Benše, který do odkryté horní části branky vrátil hostům vedení – 1:2.

Ve 35. minutě poslal Pipek přesný pas před bránu na volného Voženílka, ten však mířil mimo. O minutu později se už ale Pardubicím podařilo skórovat. Ve skrumáži před gólmanem Paclem se nejlépe zorientoval Radovan Chvojka, který poslal získaný kotouč mezi tři tyče a domácí opět vyrovnali – 2:2.

Ve 37. minutě se Východočeši poprvé ujali vedení v utkání, Velinský nahrál na pravou stranu Jiřímu Kyselovi, což hostující brankář vůbec nečekal, jelikož nebyl v brankářském postoji a puk pustil pod lapačkou až za brankovou čáru – 3:2.

Dvě minuty před druhou sirénou se domácím podařilo navýšit vedení, když Pipek poslal nahrávku před bránu na volného Voženílka, jenž ale ještě před střelou upadl na led. Nakonec se podařilo rozvlnit plzeňskou sít Michealu Špačkovi – 4:2.

Hned po deseti sekundách hry ve třetí třetině si Dominik Kubalík nabruslil s pukem až před Červeného a poté střelou do horního rohu branky snížil na rozdíl jediného gólu – 4:3.

Pardubice ale nečekaly se svou odpovědí dlouho, čtyřiadvacet vteřit po předchozí brance si své vedení vzaly rychle zpět zásluhou rychlé dorážky Tomáše Pipka – 5:3.

Ve 46. minutě domácí přidali další přesnou trefu, Panna se sice nedokázal prosadit, jelikož jeho pokus vyrazil Pacl betony před sebe, ale Radovanu Chvojkovi se už podařilo kotouč dopravit za záda hostujícího brankáře – 6:3.

Deset minut před koncem základní hrací doby se po sérii dorážek dostal k poskakujícímu puku před pardubickou svatyní Martin Benše, jenž ho poslal za záda bezmocného gólmana Červeného – 6:4.

V šestapadesáté minutě se do samostatného úniku prodral Voženílek, který si dobře položil Pacla, ale poté se mu už nepodařilo zasunout puk za jeho záda. Minutu a půl před třetí sirénou zkoušela Plzeň hru bez brankáře, ale při ní se jim gól vstřelit nepodařilo.

Pardubice tak v utkání, kde nastoupili čtyři reprezentanti do dvaceti let, za Plzeň Dominik Kubalík a za domácí celek Jan Ščotka, Michael Špaček a Daniel Voženílek, otočily vývoj utkání a porazily juniory z Plzně dvoubrankovým rozdílem.