Junioři vydřeli na Spartě cenný bodík!

Junioři: HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 4:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0). Po celou dobu vyrovnané utkání dospělo nakonec až do prodloužení, ve kterém vystřelil Spartě bonusový bod útočník Jan Havel.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929

4:3p
1:2, 1:0, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 4. Augustin (Schwamberger, Pulkrab), 39. Knobloch (Pulkrab, Schwamberger), 50. Litera (Vokurka, Svoboda), 62. Havel (Pulkrab) – 12. Michel (Kristl, Suchý), 19. Kristl, 53. Kubalík (Holý, Kaňák). Rozhodčí: Horák – Marek, Rybáček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 30:47. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Brízgala (Langer) – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář, Březina – Augustin, Arnošt, Litera, Svoboda, Havel, Klindera, Györi, Pulkrab (C), Schwamberger, Lojka, Brejcha (A)

Štekr (Pacl) – Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý, Houfek – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Kubalík, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Opava, Suchý, Tulačka, Jakubec, Krliš

Jan Walter 0 0 0 -1 2

Do zápasu vstoupili lépe hráči domácí Sparty, kteří si hned v úvodní minutě vybojovali svým pohybem přesilovou hru. Přesilová hra se domácím ovšem vůbec nepovedla. Plzeňští dobře bránili a sparťanští junioři se nemohli usadit v útočném pásmu. Přesto to sparťanské mladíky neodradilo a dále byli aktivnějším týmem, což se jim povedlo zužitkovat o chvíli později. Ve 4. minutě se ocitl před plzeňským brankářem úplně osamocený Vojtěch Augustin a střelou mezi nohy nedal brankáři šanci.

Domácí tým vstřelený gól povzbudil a dále tlačili soupeře. Avšak z úvodního tlaku více získat nedokázali, a naopak otěže zápasu začali pomalu přebírat hosté. První velikou šanci Plzně z 11. minuty vychytal nádherným zákrokem Adam Brízgala, když se do úniku dostal plzeňský útočník a po kličce do forhendu před ním byla odkrytá branka, ale domácí brankář se ještě stihl vrátit a puk vyrazit. Jenže o minutu později našel nahrávkou z rohu Richard Kristl před brankou samotného Davida Michela, který střelou z bezprostřední blízkosti domácího brankáře prostřelil.

Po vyrovnání se hrál hokej nahoru a dolu, ale chybělo tomu nějaké vážnější ohrožení branky. Přesto se ještě do konce třetiny skóre změnilo. Sparťanští mladíci měli možnost přesilové hry, když byl za hákování vyloučen plzeňský David Michel. Avšak stejně jako přesilová hra z úvodu utkání ani teď nemohli domácí najít cestu do útočného pásma. Naopak se v 19. minutě ještě v oslabení podařilo plzeňskému Richardu Kristlovi vystihnout domácí rozehrávku a střelou mezi levým betonem a lapačkou překonal Brízgalu.

Na začátku druhé třetiny vystřelil od modré čáry domácí Březina. Jeho střelu dokázal těsně před brankářem tečovat sparťanský útočník Augustin, ale puk skončil vedle. Ovšem začátek druhé třetiny patřil hostům a brzy si vybojovali svoji první přesilovku. Na rozdíl od domácích se Plzeňským podařilo vytvořit si tlak a několik dobrých příležitostí, ale gólem neskončila žádná.

I nadále byla aktivita na straně hostů, kteří dokázali domácí zatlačit a vytvářet si šance. Hlavní zbraní byla vhazování, které plzeňští ovládli. Hlavně pak v útočném pásmu, kdy hned po buly hráči na Brízgalu směřovali nebezpečné projektily.

Druhá polovina druhé třetiny byla hodně ovlivněna častými vyloučeními na obou stranách, kdy delší pasáž nehrál ani jeden tým v plném počtu. To však přineslo domácí Spartě zajímavou možnost přesilovky čtyři proti třem, ale využít se ji domácím nepovedlo. Přesto se sparťanům povedlo ještě do konce třetiny vyrovnat, když ve 39. minutě při signalizované výhodě vystřelil zápěstím Ondřej Knobloch z vrcholku kruhů a puk zapadl až za záda brankáře Štekra, který jeho pokus neviděl přes klubka hráčů stojících před ním.

Třetí třetinu začali opět lépe hosté, kteří si rychle vypracovali přesilovou hru. V ní měl největší šanci plzeňský Jan Walter, kterého našel osamoceného na modré čáře Richard Kristl, ale střela letěla mimo. Plzeň byla i nadále aktivnější. Další zajímavou šanci měl ve 49. minutě plzeňský Dominik Kubalík. Ten ujížděl po pravé straně, ale bekhendovou střelou domácího Brízgalu nepřekvapil.

Přesně v půlce třetí třetiny ujížděl sparťanský Martin Svoboda po levém mantinelu a byl zastaven až za cenu faulu a Sparta měla v 50. minutě možnost další přesilovky, kterou velice rychle využila. Petr Litera tečoval střelu Jiřího Vokurky od modré a domácí se dostali do vedení. To však netrvalo dlouho a v 53. minutě se dostal do úniku Dominik Kubalík, který nádhernou střelou do pravého horního rohu nedal Brízgalovi šanci. Poslední minuty se odehrály velice opatrně, a tak skončilo utkání po základní hrací době vyrovnané a šlo se do prodloužení.

Hned po úvodní buly prodloužení se mezi sparťanskými obránci prosmýkl Kristl, který se ocitl sám před domácím brankářem, který jeho pokus kryl. O chvíli později vystřelil sparťanský obránce na Štekra, který jeho pokus chytil, avšak byl to počátek rozhodující akce zápasu. Po střele bylo vhazování po pravici plzeňského brankáře. Marek Pulkrab vyhrál buly na svého spoluhráče Jana Havla, který okamžitě vystřelil a překonal překvapeného Štekra. A tak bod navíc za výhru v prodloužení získala domácí Sparta.

Darek Stránský (HC Sparta Praha):Do první třetiny jsme vstoupili po dlouhé době dobře myslím. Vytvořili jsme si tlak a byli jsme i nebezpeční. Bohužel jsme první třetinu nakonec celkově prohráli. Dostali jsme, já si myslím zbytečné góly. Nicméně nás to nějaký způsobem poznamenalo. Ve druhé třetině jsme byli horší. Nebyli jsme schopni soupeře nějakým způsobem přitlačit, naopak jsme byli pod tlakem. Na můj vkus tam bylo dneska hodně nepřesností, hodně laciných ztrát kotouče a přihrávek soupeři přímo na hůl, takže z tohohle pohledu se mi to moc nelíbilo potom ten další průběh utkání. Každopádně ve třetí třetině jsme se zase trochu zmátořili, vedli jsme. Dostali jsme sice hloupý gól, ale myslím si, že remíza to mu zápasu sluší. V prodloužení jsme byli šťastnější mi. Dali jsme rychlý gól po dobré akci po buly a jsme spokojení.

David Bruk (HC Plzeň 1929):Zápas byl vyrovnaný a bylo vidět, že oba mančafty mají za sebou nějakou porážku, tak se snažili za každou cenu vyhrát. Dotáhli jsme to do remízy a myslím si, že zápas jsme ztratili tím, že jsme nehráli dobře přesilové hry.