Starší dorost vydřel proti prvnímu Třinci cenný bod!

Starší dorost: HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 5:4 po sn (0:1, 3:2, 1:1 - 0:0). Vyrovnané utkání plné branek nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž se rozhodlo o vítězi duelu až ve dvanácté sérii, ve které vystřelil Ocelářům bonusový bod Adam Flok.

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929

5:4sn
0:1, 3:2, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 26. Stuchlík (Bartko, Haman), 32. Kaukič (Hrehorčák, Stuchlík), 35. Hrehorčák (Kaukič, Stuchlík), 42. Kaukič (Bartko, Hrehorčák), rozh. nájezd Flok – 12. Rubner (Kokoška, Kantner), 26. Rubner (Kodýtek, Váchal), 37. Kučera (Vracovský, Vavřička), 46. Kučera (Kokoška). Rozhodčí: Šutara – Moravec, Ševčík. Vyloučení: 3:5, navíc Krystl (PLZ) 5 minut a do konce utkání za podražení, Krásný (PLZ) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 142. Střely na branku: 47:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

HC Oceláři Třinec

Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Mach, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Plitko, Sztwiertnia, Roman

Krasanovský (Zeman) – Kačena, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura, Sedláček, Pokorný – Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Krásný, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský

Tomáš Vracovský 0 1 1 0 0

Do sobotního duelu vstoupili aktivněji Oceláři, Krasanovský ale dokázal všechny jejich střelecké pokusy zlikvidovat a tak to byli Indiáni, kdo otevřel gólový účet utkání. V přesilové hře využil přesnou přihrávku přes brankoviště Marek Rubner a poslal tak hosty do vedení.

Třinečtí mladíci poté dostali po faulu na Hrehorčáka k dispozici pětiminutovou početní výhodu, v té ale plzeňskou branku ohrozit nedokázali a do kabin tak odcházeli spokojenější hosté s jednobrankovým náskokem.

Pár minut po začátku druhé třetiny ale bylo vyrovnáno. Hostující obránci zapomněli na Kryštofa Stuchlíka, třinecký útočník se po přihrávce Bartka dostal do samostatného úniku a z něj překonal plzeňského gólmana. Dlouho se ale Oceláři z vyrovnání radovat nemohli. O pár desítek sekund později totiž poslal Indiány znovu do vedení Marek Rubner, který dorazil do branky střelu Kodýtka.

Chvíli na to ale bylo opět srovnáno. V přesilové hře nahodil Hrehorčák kotouč do brankoviště, kde si nejdůrazněji počínal Lukáš Kaukič. O tři minuty později si zmínění útočníci své role prohodili. Kaukič poslal puk na hůl Patrika Hrehorčáka, který našel místo u levé tyče a Oceláři tak poprvé vedli.

Do šaten ale odcházeli oba týmy za vyrovnaného stavu poté, co z přečíslení usměrnil kotouč pod horní tyč třinecké branky Tomáš Kučera.

Krátce po startu třetí periody šli domácí mladíci opět do vedení. V početní výhodě se kotouč dostal na hokejku Lukáše Kaukiče a ten z mezikruží zamířil přesně. Ale ani tentokrát se Oceláři příliš dlouho neradovali, protože o chvíli později zametl kotouč do branky Tomáš Kučera. Zvrátit zpět vedení na stranu Třince mohl v přečíslení Adámek, domácí obránce ale branku po přihrávce Romana minul.

Protože po šedesáti minutách hry byl stav nerozhodný, pokračovalo se v prodloužení. V nastaveném čase si oba celky vytvořily několik šancí, tu největší měl ve třetí minutě Kučera, v samostatném úniku si ale na Loubala nepřišel.

Jelikož ani prodloužení nerozhodlo o majiteli bonusového bodu, následovaly samostatné nájezdy. V dovednostní disciplíně kralovali oba brankáři, šťastnější byl nakonec Matěj Loubal, který zlikvidoval všech dvanáct pokusů, zatímco jeho protějšek na druhé straně inkasoval z hole Adama Floka.