Parádní obrat starších dorostenců v Pardubicích!

Starší dorost: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Plzeň 1929 2:3 (2:1, 0:1, 0:1). Mladé pušky opět ukazují svojí sílu, když v rámci devátého kola nadstavby bodovaly již počtvrté v řadě a jako bonus přidaly parádní obrat řízený skvělými přesilovkami.

HC Dynamo Pardubice - HC Plzeň 1929

2:3
2:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Zadina (Rohlík), 15. Rohlík (Zadina, Franc) – 17. Stránský (Rubner), 33. Vavřička (Rubner), 47. Kvasnička (Kokoška). Rozhodčí: Horinek – Špringl st., Špringl ml. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:3. Diváci: 136. Střely na branku: 24:27. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

HC Dynamo Pardubice

Červený (Jánský) – Trejbal, Kučera, Franc, Boček, Mikulčák, Horyna – Tomaník, Zadina, Petrus, Dušek, Kaut, Martinec, Hoskovec, Cach, F. Roubal, Krejčík, Rohlík (C), Machala.

Zeman (Krasanovský) – Kačena, Kvasnička, Váchal, Staněk, Čechura, Sedláček, Pokorný – D. Roubal, Eret, Kučera, Krystl, Vavřička, Krásný, Kokoška, Vracovský, J. Roubal, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský (C).

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

Hned z prvního útoku Pardubic byla vážnější šance, když Zadina vyslal do rychlého protiútoku Martince, který se ale bekhendovou kličkou nedokázal prosadit. Po padesáti sekundách hry se už Východočeši radovali ze vstřelené branky, Rohlík poslal přihrávku na Filipa Zadinu, který nečekaně vystřelil z ostrého úhlu, což gólman Zeman vůbec nečekal a pustil puk za svá záda – 1:0.

Již od prvních minut hrály oba celky velice aktivně, ale další vážnější šance byla k vidění až v 9. minutě, kdy unikl plzeňské obraně Machala a za cenu faulu a následného trestného střílení ho při zakončení zastavil Pokorný. Ondřej Machala se v nájezdu snažil vymíchat Zemana, ale při zakončení mu sjel kotouč z čepele.

V 15. minutě využili domácí hokejisté přesilovou hru pět na tři, Franc poslal přihrávku před bránu na Zadinu, který puk ještě přenechal Miroslavu Rohlíkovi a ten už neměl problém ho poslat za záda gólmana – 2:0.

Tři minuty před koncem první třetiny tečoval Rubnerovu střelu těsně před brankářem domácích Jiří Stránský, který nasměřoval kotouč přímo mezi jeho betony, čímž snížil na rozdíl jediné branky a započal obrat utkání – 2:1.

I do druhé části duelu vstoupila obě mužstva aktivně, po třech odehraných minutách byl ale zápas na pár minut přerušen, jelikož po nárazu na mantinel zůstal na ledové ploše ležet Machala. V polovině utkání se sice Plzni podařilo dostat puk za brankovou čáru, ale to až když byla branka posunuta ze svého postavení.

Ve 33. minutě už se hostům povedlo vsítit vyrovnávací branku, Rubner byl při zakončení faulovaný, kvůli čemuž nedokázal ideálně zakončit, ale poté se k puku dostal Jiří Stránský, který se dorážkou prosadil podruhé v utkání – 2:2.

Na začátku třetí dvacetiminutovky byla k vidění řada šancí, ale až z plzeňského útoku ve 47. minutě padla branka. Kokoška poslal puk na modré čáře stojícího Davida Kvasničku, jenž dokázal napodruhé zamířit přesně, přesilovkovou a zároveň vítěznou trefou překonal brankáře Červeného a otočil vývoj celého utkání – 3:2.

Tři minuty poté jel po rychlém přečíslení sám na brankáře Krejčík, ale nedokázal ho překonat. přestože se poté Pardubice snažily vyrovnat, nedařilo se jim překonat Zemana. V 56. minutě stálo štěstí při domácích, když Kokoška naservíroval kotouč před odkrytou bránu Hajšmanovi, ten ho ale nedokázal ideálně trefit a poslal ho pouze do rohu kluziště.

Minutu a půl před koncem základní hrací doby odvolali domácí brankáře a zkoušeli hru v šesti hráčích v poli, minutu před koncem hráli navíc přesilovku šest proti čtyřem, když Plzeň obdržela dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Ale ani přes několik slibných příležitostí nedokázali dopravit kotouč za brankovou čáru Plzně, která uhájala těsnou výhru.