Starší dorost v přestřelce nestačil na Kometu

Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 4:5 (0:2, 2:1, 2:2). Po reprezentační pauze se na domácím ledě představil i indiánský starší dorost, který na svém ledě přivítal tým HC Kometa Brno. Duel byl vyrovnaný, ale navrch nakonec měla Kometa a z Plzně si odváží všechny tři body!

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

4:5
0:2, 2:1, 2:2

Branky a nahrávky: 21. Vracovský (Roubal, Stráský), 33. Vracovský (Stráský), 42. Kantner (Pokorný, Kodýtek), 58. Rubner (Kantner) – 6. Mlynář (Trnka, Novák), 13. Mlynář (Novák, Trnka), 23. Havlát (Kratochvíl, Havránek), 42. Havlát (Furch, Kratochvíl), 54. Hroudný (Ferda). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Malý. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. Diváci: 40. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5, 4:5.

Zeman (Krasanovský) – Váchal, Čada, Čechura, Do. Sedláček, Pokorný – Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Krásný, Kantner, Kodýtek "C", Kokoška, Vracovský "A", Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský "A"

HC Kometa Brno

Slavíček (Huzlík) – Petrla, Trnka, Jirůšek, Furch, Da. Sedláček "A", Král, Zukal, Zábranský – Kratochvíl "C", Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Knap, Lacombe, Hroudný "A", Novák, Ferda, Havránek

Tomáš Vracovský 2 0 2 -1 12

Ve třetí minutě měli domácí první šanci. Hanzlík zpoza branky našel Kokošku, jeho pokus ale vyrazil Slavíček. Další šance následovala pár chvil poté, tentokráte se neprosadil střelou z první Stráský. Na druhé straně poté v obdobné pozici zahrozil Zukal, dobrý zákrok nyní vytáhl plzeňský brankář Adam Zeman. V šesté minutě se hosté dostali do vedení. Před brankou se k dorážce dostal Tomáš Mlynář, jenž neměl problém překonat brankáře. Další šanci měli Brňané v minutě osmé. Kratochvíl posunul puk na Havláta, jehož v dobré šanci ale Zeman dokázal vychytat.

Další obrovské šance měla Kometa v průběhu desáté minuty, obě měl na svědomí Matěj Novák, ani jednou na domácího gólmana ovšem nepřišel. Další branka padla ve 13. minutě. Po levé straně ujel Tomáš Mlynář, který vymetl šibenici Zemanovy branky a dal svůj druhý gól. V 17. minutě nahrával domácí útočník Kantner na lépe postaveného Rubnera, ten ale přestřelil branku. Na druhé straně poté na hattrick zaútočil Mlynář, tentokráte ale skvěle zasáhl Zeman. V 19. minutě si během oslabení vytvořil dobrou šanci Vracovský, ovšem trefil pouze boční síť. První třetina tedy skončila za stavu 2:0 pro hosty.

Do druhé třetiny vstoupili domácí nejlépe jak mohli - využitím přesilovky. Tomáš Vracovský se střelou z bezprostřední blízkosti trefil pod břevno hostující branky. O pár chvil později ale početní výhodu využilo i Brno. Nádhernou kombinaci zakončil před brankou stojící Robert Havlát, synovec známějšího Martina Havláta z týmu New Jersey Devils. Další přesilovka přišla pár minut poté, Kodýtek nahrával na Rubnera, jehož bekhendový pokus ale Slavíček chytil. V oslabení poté zahrozil Hroudný, Zeman byl ovšem také připraven.

Ve 33. minutě zahrozil domácí Filip Kokoška, Slavíčka pod betonem ovšem nepřekonal. O chvíli později už se ovšem Plzeňští prosadili. Tomáš Vracovský z dorážky vstřelil svou druhou branku. O chvíli později se snažil vyrovnat Čada, se svými střeleckými pokusy ale neuspěl. Následně hráli indiáni přesilovku, z předbrankového prostoru se ale Kantner neprosadil. Po 40 minutách hry byl tedy stav 2:3 pro brněnské hokejisty.

Vyrovnání se domácí dočkali 64 sekund po začátku třetiny, a to dokonce v oslabení. Matyáš Kantner překvapil Slavíčka před brankou a dal tak na 3:3. Jenže o chvíli později své vedení získalo Brno zpátky. Robert Havlát se stal třetím dvougólovým střelcem v zápase, když se prosadil po perfektní přihrávce Furcha. Hra se poté poměrně vyrovnala, domácí se marně snažili o vyrovnání. Především tedy Rubner, který to dvakrát zkoušel z levé strany, v obou případech ovšem napálil ležícího Slavíčka.

Následně mířili hosté do přečíslení dva na jednoho, ale Havlátův pokus skončil vedle branky. Indiáni sice následně mohli vyrovnat v přesilovce, tuto šanci ovšem nedokázali využít. Krátce po vypršení trestu ale znovu udeřil brněnský tým. Daniel Hroudný se v brejku prosadil po přihrávce Ferdy, který se právě vrátil z trestné lavice. Necelých pět minut před koncem hrál domácí tým další přesilovku. A v ní se pokusili o krásnou branku, když Stráský našel před brankou volného Kantnera, jenž trefil pouze Slavíčkův beton. 2 minuty a 49 sekund před koncem domácí opět snížili, když Kantnerovu střelu před brankou tečoval Marek Rubner. 45 vteřin před koncem odvolali domácí brankáře, vyrovnat už se jim ovšem nepodařilo. Brno tak v Plzni vyhrálo 5:4.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Zápas nám utekl v první třetině, ve které jsme hráli hodně špatně. Byla na nás znát pauza, vůbec jsme neměli tempo hry, rychlost a ani důraz. Soupeři jsme dali dva góly náskok a doháněli jsme ho celý zápas. Když už jsme to dohnali, tak jsme zase inkasovali. První třetinu jsme prostě hráli špatně a do zápasu už jsme se těžce vraceli.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): Měli jsme strašně moc vyloučených. V první třetině to podle mě bylo vyrovnané utkání, možná jsme byli lepší. Dali jsme dva góly. Od té druhé třetiny jsme měli hodně vyloučených, hráčům jsme tedy po zápase řekli, že s takovým kvalitním soupeřem je to strašně moc. Hra byla chvílemi vyrovnaná, poté jsme ale opět měli mnoho vyloučených. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale na ty oslabení si musíme v přístích zápasech dát pozor.