Starší dorost s přehledem porazil Zlín!

Starší dorost: HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 6:2 (2:0, 3:0, 1:2). Ve dvanáctém kole nadstavbové části zavítal do Plzně další moravský celek, na indiánském ledě se představil tým PSG Zlín. Západočeští starší dorostenci duel zvládli na jedničku a nakonec se jim podařilo získat všechny tři body za výhru 6:2!

HC Plzeň 1929 - PSG Berani Zlín

6:2
2:0, 3:0, 1:2

Branky a nahrávky: 2. Roubal (Hajšman), 6. Kokoška (Vavřička), 22. Kodýtek (Vavřička), 26. Hajšman (Pokorný), 26. Kokoška (Čechura), 54. Sedláček – 54. Fryšara (Budil), 57. Fryšara (Peška). Rozhodčí: Šmíd – Martinec, Šimán. Vyloučení: 10:6, navíc Kotek (ZLN) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 65. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 6:0, 6:2.

Krasanovský (Zeman) – Váchal, Beneš, Čechura, Sedláček, Pokorný – Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Krásný, Kantner, Kodýtek "C", Kokoška, Rubner, Hajšman, Stráský "A"

PSG Berani Zlín

Šimonů (26. Odložilík) – Padrnos, Sirota "A", Váňa, Schmied "C", Kosorin, Fridrich, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Peška "A", Miko, Václavek, Mikulec, Krejčiřík, Karafiát, Bainar, Kotek, Chytil

Jakub Vavřička 0 2 2 3 2

Domácí indiáni na svého soka vlétli již od úvodního buly a po šesti minutách první třetiny vedli 2:0. Hned v první minutě všem přítomným zatrnulo, neboť zlínský kapitán Dominik Schmied zůstal po tvrdém nárazu ležet u mantinelu a dlouho se nezvedal. Hostující bek nakonec za pomoci spoluhráčů odjel na střídačku. O pár vteřin později po nepříjemném incidentu se domácí Plzeň dostala do vedení. Martin Hajšman byl aktivní v útočném pásmu, získal kotouč a poslal ho před branku. Tam číhal David Roubal a přesně umístěnou ranou poslal indiány do vedení.

Plzeňští nepolevili a dál se hrnuli do útočení. Brankář Zlína Daniel Šimonů se musel ohánět, aby znovu neinkasoval. Nicméně v šesté minutě lovil touš ze své sítě podruhé. Domácí parádně ubránili oslabení, po jeho skončení se vydali dopředu a ze situace dva na jednoho vytěžili druhý zásah. Vavřička v úniku na brankáře PSG ještě nevyzrál, ale dorážející Filip Kokoška puk bezpečně poslal do odkryté sítě. Ševci mohli o chvíli později snížit, leč Strmiska v dobré šanci Krasanovského překonat nedokázal.

Druhou část zápasu ovládli jednoznačně domácí indiáni, hosty ze Zlína téměř nepouštěli do žádných větších šancí. Domácí ubránili na začátku prostřední třetiny oslabení, přežili největší šanci hostů, kterou vychytal Krasanovský a z protiútoku sami udeřili. Kapitán plzeňského celku Petr Kodýtek ujel hostující obraně a přesnou střelou překonal gólmana Šimonů potřetí. Domácí byli i nadále aktivnější a tříbrankový náskok jim zdaleka nestačil.

Po nepřesné pasáži hry, kdy se týmům nedařilo rozehrát, dokázali Plzeňští svůj náskok zvýšit. Výtečně hrající útočník Martin Hajšman ujel hostující obraně po levé straně, rozhlédl se na spoluhráče, naznačil přihrávku a nakonec nekompromisně zakončil pod vyrážečku zlínského gólmana. Po tomto gólu se do branky hostů dostal náhradní brankář pro dnešní zápas Vilém Odložilík. Ten však inkasoval již po pár vteřinách, kdy ho z nenápadné pozice překonal Filip Kokoška a indiáni vedli již 5:0!

Celé utkání bylo velice vyhrocené, to ukázala i poslední třetina, kdy hlavní rozhodčí rozdal mnoho trestů, k vidění byly i dvě bitky. Šestý domácí gól Plzně vstřelil obránce Dominik Sedláček, jehož ránu si hostující obránce nešťastně srazil do vlastní brány. Za hosty korigoval dvěma góly v závěru útočník Štěpán Fryšara, který tak připravil Krasanovského o čisté konto. Ve vypjatém duelu tak nakonec uspěli domácí, kteří vyhráli 6:2.

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): Padesát pět minut jsme předváděli dobrý výkon, hráli jsme lépe než včera, i když dnes to bylo samozřejmě proti jinému soupeři, každý zápas vypadá jinak. Jsme trochu zklamaní ze závěru, soupeři jsme dovolili dva góly a ještě další šance, za to si to kluci v kabině slízli, ale jinak to byl pětapadesát minut dobrý výkon.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Většinou utkání chválím, ale dnešní utkání nebylo povedené. Byla tam spousta hraničních zákroků, ty k tomu asi nepatří, hru nezlepšují. Přestože domácí vyhráli, tak si myslím, že to žádný zážitek nebyl.