Junioři opět zvrátili stav utkání a obrali o body pražskou Spartu!

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 7:4 (0:3, 5:1, 2:0). V druhém zápase závěrečných bojů o play-off přivítali plzeňští junioři pražskou Spartu. V utkání opět po první třetině prohrávali 0:3, nakonec ale utkání zvrátili a díky výhře 7:4 získali další tři body.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

7:4
0:3, 5:1, 2:0

Branky a nahrávky: 24. Tulačka, 29. Houfek (Kepka, Přikryl), 34. Vlček (Švarc, Beneš), 34. Kepka (Houfek), 38. Polata (Kepka, Walter), 43. Polata (Přikryl, Walter), 44. Petráš (Tulačka) – 6. Pulkrab, 8. Györi (Kadeřávek, Jandus), 16. Kalina (Schwamberger), 37. Augustin (Pulkrab, Březina). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Malý. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 48:28. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 7:4.

Štekr (8. Pacl) – Houfek, Walter, Kaňák, Holý, Rajal, Kubík, Polívka – Polata "A", Přikryl, Kepka "A" – Suchý, Tulačka "C", Krliš – Švarc, Beneš, Petráš – Opava, Jakubec, Vlček

HC Sparta Praha

Langer (Slyusarchuk) – Kalina, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Březina, Jandus – Augustin, Litera, Svoboda, Klindera, Györi, Pulkrab "C", Schwamberger, Jandus, Brejcha "A"

Jan Walter 0 2 2 1 0

Do utkání vstoupili lépe Pražané. Ti si totiž vytvořili první gólovou šanci, když to skvěle na počátku čtvrté minuty udělal Schwamberger. Štekr ovšem jeho kličku zneškodnil betonem. Pak si ale domácí brankář vybral slabší chvilku. Ze strany totiž propustil střelu Marka Pulkraba a hosté se tedy dostali do vedení 1:0. O dvě a půl minuty bylo pro domácí ještě hůře. Střelu Patrika Kadeřávka Štekr neudržel, volný puk následně do branky doklepl Marek Györi a bylo to už 2:0 pro Spartu. Domácí navíc v druhém utkání za sebou vystřídali brankáře, Jonáše Štekra nahradil Jindřich Pacl.

Následně se hra poměrně vyrovnala, mírně navrch měli domácí. Lukáš Langer chytal ale velmi dobře. V 15. minutě jsme postupně viděli tři vyloučení, ze kterých nakonec resultovala přesilová hra 4 na 3 pro Plzeň. Jenže skórovali hosté. Schwamberger krásnou přihrávkou do brejku vyslal Petra Kalinu, na jehož bekhendový pokus neměl Pacl nárok. 0:3! V pokračující přesilovce si indiáni dokázali vytvořit dobré gólové šance, ani jednu ovšem nevyužili. Následných pár minut první třetiny už nic interesantního nepřineslo, Sparťané tedy po první třetině vedli o tři góly.

Druhá třetina už patřila Plzni. Nejprve ve 22. minutě orazítkoval břevno Langerovy branky Kaňák, pak ale vše odstartoval Vojtěch Tulačka, který ve 24 minutě překonal hostujícího gólmana. Sparta sice měla dobrou šanci na další branku, po Vokurkově střele se ale k puku dostal pouze domácí bek, který ho z brankoviště odpálil. Na rozdíl jediné branky snížil v čase 28:10 Jakub Houfek. Indiáni byli výrazně povzbuzení a svého soupeře drtili.

Dobrou příležitost na vyrovnání měl ve 32. minutě Walter, Langer se ale včas přesunul a puk chytil. O dvě minuty později ale domácí dali dvě branky a dostali se do vedení! Nejprve se po krásné kombinaci prosadil Lukáš Vlček, o 29 sekund později skóroval Jiří Kepka a bylo to 4:3. Jenže Sparta si vzala timeout a dokázala se z toho oklepat. Vyrovnání v čase 36:56 zařídil Vojtěch Augustin, který přízemní střelou překonal Pacla. Tento stav vydržel pouhých deset sekund, kdy se prosadil Matěj Polata a indiáni opět vedli. Stav 5:4 vydržel do konce druhé třetiny i přes dobrou šanci Pražanů, kdy Vokurkova střela byla tečována jen těsně vedle.

Třetí třetinu začali Plzeňští nejlépe jak mohli. Po 40 sekundách byl vyloučen hostující Daniel Schwamberger a současně s jeho návratem na led dopravil puk do sítě Matěj Polata. Jeho branka na 6:4 výrazně domácí uklidnila, navíc když se o 73 sekund později prosadil Šimon Petráš. Vedení o tři branky tak stačilo indiánům ke klidné defenzivní hře. Sparťané ale zbraně nesložili a snažili se s utkáním ještě něco udělat, většina akcí ale končila nepřesnými přihrávkami hráčů pražského týmu.

Šanci na osmý gól modrobílých měl v 53. minutě obránce Pavel Rajal, který se dostal do samostatného úniku. Langer byl ovšem připraven a jeho střelu vyrazil. Pražané poté pokračovali v marné snaze dobýt Paclovu branku, domácí brankář i díky velmi dobré obraně odolával. Necelé tři minuty před koncem se zpoza branky pokusil procpat puk za domácího brankáře Györi, Pacl ho ale přikryl betonem. Následně byl vyloučen Přikryl a Sparta ještě hrála přesilovou hru, v té už se ale neprosadila. Indiáni tak podruhé za sebou zvrátili nepříznivý stav a radovali se z vítězství 7:4!

David Bruk (HC Plzeň 1929): Podle výsledku to utkání vypadá velmi divoce. Než budu hodnotit zápas, chtěl bych poděkovat hráčům za perfektní výkon. Ale teď k hodnocení - v první třetině jsme udělali jednu chybu a prohrávali jsme 0:3. Pak kluci nadále hráli to samé, ale dostávali jsme Spartu pod neuvěřitelný tlak. Druhou třetinu jsme naprosto dominovali. Třetí třetinu ten výkon pokračoval. Problém je to, že mužstvo hraje velmi dobrý hokej a momentální forma brankářů je mimo výkonnost zbytku týmu. To bylo i v předešlém zápase. Nejsme schopní ten zápas v klidu rozehrát, přestože ten tým chyby nedělá a hraje slušně.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): My jsme odehráli luxusní první třetinu. Byla to zodpovědná hra, měli jsme samozřejmě i štěstí na góly. Absolutně jsme ale nezvládli třetinu druhou, začali jsme všichni hrát dopředu a nebránili jsme. Soupeř toho využil. Mají výbornou přesilovou hru a v nich nás vytrestali. Ta druhá třetina rozhodla o celém zápase, my jsme jí totiž nezvládli neskutečným způsobem. Pak už se zápas spíše dohrával.