Junioři srazili houževnatou Slavii až gólem Michela!

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 5:4 (4:1, 0:1, 1:2). Po vynikajícím vstupu indiánů do zápasu se zdálo být hned po první třetině rozhodnuto, ale rozhodně tomu tak nebylo. Slavie zabrala a Plzeň se nakonec musela strachovat o tři body až do závěrečných vteřin utkání.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

5:4
4:1, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 5. Krliš (Přikryl, Kubalík), 7. Krliš (Přikryl, Kubalík), 9. Kubalík (Krliš, Přikryl), 15. Kubalík (Přikryl, Holý), 52. Michel (Polata) – 7. Hlinka (TS), 29. Ječný (Nestrašil, Vala), 44. Drahorád (Bureš), 48. Drahorád (Vala, Ječný). Rozhodčí: Kostourek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:3, navíc Vala (SLA) 10 min. plus do konce za NESP. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 5:4.

Pacl (Štekr) – Marcel, Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý – Petráš, Beneš, Vlček, Kubalík, Rajal, Polata, Michel, Přikryl, Opava, Tulačka, Jakubec, Krliš, Kepka

HC Slavia Praha

Frodl (Sovák) – Vala, Novák, Saňa, Havelka, Straka, Dragorád, Bureš, Kottek – Červený, Sládek, Kasala, Nestrašil, Ječný, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Šmerha, Heldák, Furch

Jan Walter 0 0 0 -2 4

Úvod zápasu zastihl Plzeň v obrovské pohodě, což dokládá i skóre 4:1 po patnácti minutách hry. Gólový účet zápasu otevřel hned v 5. minutě Václav Krliš, který stál na správném místě a dorazil do sítě střelu Přikryla. Zcela stejnou situaci si připravila plzeňská lajna ve složení Kubalík, Přikryl, Krliš i při druhé brance, kdy opět Václav Krliš čekal před brankou, kam doputoval puk, a šikovný útočník ho opět pouze doklepl do slávistické svatyně.

Slavie musela hasit na začátku utkání jeden závar za druhým, ale nakonec se velmi brzy dočkala snížení. Po faulu na unikajícího Filipa Hlinku bylo nařízené trestné střílení, které sám faulovaný hráč přesnou střelou nad vyrážečku Pacla proměnil. Indiáni nicméně s odpovědí neotáleli a brzy vedli opět o dvě branky. Souhru úderné plzeňské útočné trojky tentokrát zakončoval do poloprázdné klece Dominik Kubalík.

Dominik Kubalík se navíc prosadil ještě v 15. minutě, kdy se prodral až před brankáře Frodla, jenž jeho první pokus skvěle zneškodnil, ale na dorážku od stejného hráče byl již krátký. Po první třetině to tak vypadalo na jasný průběh zápasu, ale opak byl pravdou. Slavie se postupně začala zlepšovat, značnou měrou ji k tomu pomohl gólman Frodl, který svůj tým nespočet krát podržel skvělými zákroky. Především rozštěp proti tutovce Petráše a haškovským lehem proti nájezdu Krliše musel plzeňským útočníkům pořádně hnout žlučí.

Pražský tým vrátil do zápasu ve 29. minutě Filip Ječný, který se prosadil po přesné střele zápěstím. Ještě veseleji bylo v hostujícím táboře na začátku druhé části, kdy dlouhé obléhání plzeňské branky uťal Karel Drahorád bombou od modré čáry, která se zastavila až v plzeňské brance.

V 48. minutě bylo již srovnáno. Karel Drahorád se opět rozhodl vzít vše do vlastních rukou a další přesnou ranou opět propálil gólmana Pacla. Indiány ale vyrovnání nesložilo. O tři minutky později ujel obraně Slavie David Michel, jenž svůj únik v obležení obránce nakonec dokázal zdárně zakončit. V závěru se ještě Slavie pokoušela zatlačit soupeře, nicméně Západočeši svojí tvrz zdatně bránili a své těsné vedení si v poklidu pohlídali.

František Černý (HC Plzeň 1929): Bylo to drama až do konce, ale myslím si, že jsme si to udělali sami. Nám vyšla první třetina, kdy jsme hráli výborně a dávali jsme góly. Kluci se poté zklidnili a dovolili jsme dát Slavii na 4:2 a následně i vyrovnat. To se stát nemělo. Je velká škoda, že jsme ten zápas nesehráli třetí tak, jako jsme odehráli první třetinu. Nakonec jsme ale dokázali dát vítězný gól a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

Petr Novák (HC Slavia Praha): Celý zápas rozhodla první třetina, kdy jsme nezachytili nástup Plzně, která nám odskočila na rozdíl tří branek. Poté se nám sice ještě podařilo srovnat, ale nakonec jsme po sporné brance zůstali bez bodu.